
Справа № 167/179/21
Номер провадження 3/167/98/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2021 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Гармай І. Т., за участю: секретаря судового засідання Ісакової Н. Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Рожищенського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП)
в с т а н о в и в :
05 березня 2021 року головним державним виконавцем відділу Рожищенського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Грущук М. В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 60972367, згідно з яким у останнього станом на 01 березня 2021 року наявна заборгованість в розмірі 75354,78 грн. зі сплати в користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей в розмірі по 2000 грн. на кожну дитину, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.183-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення № 4510102281198, про причини неявки не повідомив та до суду із клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
Суд, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах справи встановив наступні обставини.
Відповідно до копії виконавчого листа Рожищенського районного суду Волинської області у справі № 167/1164/19 від 23 грудня 2019 року, стягнуто з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 в твердій грошовій сумі в розмірі по 2000 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 06 серпня 2019 року і до досягнення дітьми повноліття.
Постановою головного державного виконавця Рожищенського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Грущук М. В. відкрито виконавче провадження №60972367 по вищевказаному виконавчому листу.
Із розрахунку заборгованості по аліментах вбачається, що станом на 01 березня 2021 року заборгованість ОСОБА_1 по сплаті аліментів становить 75354,78 грн., і сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Положеннями ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, адміністративним правопорушенням є несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Тобто, для утворення складу правопорушення є обов`язковим настання суспільно шкідливих наслідків у виді виникнення заборгованості, сукупний розмір якої повинен перевищувати суму відповідних платежів за шість місяців.
У зв`язку з чим, з метою встановлення наявності чи відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.183-1 КУпАП, суд повинен встановити наявний розмір заборгованості ОСОБА_1 зі сплати аліментів і порівняти його із розміром аліментів, які має сплатити ОСОБА_1 за шість місяців.
Розмір заборгованості для кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП підлягає встановленню станом на момент складення протоколу про адміністративне правопорушення, а саме на 05 березня 2021 року.
Судом, відповідно до розрахунку заборгованості по аліментах, встановлено, що ОСОБА_1 зобов`язаний сплачувати аліменти з вересня місяця 2020 року у розмірі 4000 грн. щомісячно.
Сукупний розмір відповідних платежів ОСОБА_1 за шість місяців становить 24000 грн. (4000 грн. * 6 = 24000 грн.).
А тому, із врахуванням вищенаведеного ОСОБА_1 станом на 05 березня 2021 року мав заборгованість, яка обраховується для кваліфікації його дій за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
Таким чином, на момент складення протоколу про адміністративне правопорушення, а саме станом на 05 березня 2021 року заборгованість ОСОБА_1 зі сплати аліментів, яка враховується при кваліфікації його діяння за ч. 1 ст.183-1 КУпАП, становила 75354,78 грн., що на 51354,78 грн. (75354,78 грн. – 24000 грн. = 51354,78 грн.) більше ніж сукупний розмір платежів ОСОБА_1 за шість місяців.
Ураховуючи вищенаведене, суд оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, тобто – несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом відповідно до ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, його ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за правопорушення, відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП, не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступеня її вини, суд вважає за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 183-1 КУпАП у виді виконання суспільно корисних робіт, що є достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в розмірі 454 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 183-1, 283, 284 КУпАП
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді суспільно корисних робіт на строк 120 (сто двадцять) годин.
Стягнути із ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні судового збору в дохід держави.
Судовий збір має бути сплачений на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Рожищенський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя І. Т. Гармай