
Справа № 158/381/21
Провадження № 3/0158/179/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2021 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Поліщук С.В., розглянувши справу, яка надійшла з відділення поліції №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 457686 від 26.01.2021 року ОСОБА_1 , 26.01.2021р. о 01 год. 20 хв. в м. Ківерці по вул. Комунальна, керував транспортним засобом марки «Део Ланос» д.н.з. « НОМЕР_1 », з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з ротової порожнини та відмовився від проходження у встановленому законом порядку огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав, пояснив суду, що його транспортний засіб було зупинено о 01 год. 20 хв. в м. Ківерці по вул. Комунальна, однак за кермом даного транспортного засобу він не перебував, причини зупинки його транспортного засобу йому повідомлено не було, після чого, працівниками поліції йому було повідомлено, що у нього наявні ознаки алкогольного сп`яніння. В подальшому працівниками поліції йому не було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння із використанням спеціального технічного приладу Alcotester Drager, однак він сам запропонував працівникам поліції пройти огляд у медичному закладі охорони здоров`я, що працівниками поліції виконано не було, до закладу охорони здоров`я (лікарні) для проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння не їздили. Крім того, вказав, що працівники поліції не роз`яснили йому його прав та безпідставно затримали біля автомобіля на 2(дві) години часу, з підстав керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, яке він категорично заперечував, в подальшому йому надали для проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння спеціальний технічний прилад Alcotester Drager, кількісний показник якого склав 0.74%о.
В судовому засіданні поліцейський СРПП відділення №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області Кузьмич С.В. пояснив суду, що транспортний засіб «Део Ланос» д.н.з. « НОМЕР_1 » під керуванням ОСОБА_1 було зупинено 26.01.2021р. о 01 год. 20 хв. в м. Ківерці по вул. Комунальна. В особи яка керувала даним транспортним засобом були явні ознаки алкогольного сп`яніння. Для проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння були змушені чекали доки спеціальний технічний прилад Alcotester Drager привезе інший патруль, оскільки даний технічний прилад на період чергування є лише один. Під час проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного приладу Alcotester Drager 6810 кількісний показник алкоголю склав 0.74%о. Оскільки ОСОБА_1 не погодився з показником приладу Alcotester Drager йому було запропоновано проїхати до закладу охорони здоров`я для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння, на що ОСОБА_1 відмовився.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до ст. 280 КУпАП підлягають з`ясуванню усі обставини справи, в тому числі чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясування інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Разом з тим, статтею 130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов`язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Згідно з п. 2.5 ПДР – водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення. Ці дані встановлюються зокрема, поясненнями свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ч. 2 та ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду встановлено Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція).
Відповідно до положень п. 2 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп`яніння, згідно з п. 3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції).
У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.
Огляд на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою технічного засобу AlcotesterDrager 6810, прилад ARСЕ-0250, тест №2534, кількісний показник якого склав 0,74% проміле.
З дослідженого відеозапису із нагрудного реєстратора патрульного поліцейського DSJ _0000005_000000 вбачається, що ОСОБА_1 заперечив факт керування транспортним засобом, а саме автомобілем марки «Део Ланос» д.н.з. « НОМЕР_1 ». ОСОБА_1 було пройдено огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою спеціального технічного приладу Alcotester Drager, кількісний показник алкоголю склав 0.74%о. Оскільки ОСОБА_1 результати проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння із застосуванням спеціального технічного приладу Alcotester Drager вважав хибними, працівниками поліції йому було запропоновано проїхати до закладу охорони здоров`я для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння, від чого він відмовився.
З письмових показань свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 26.01.2021р. досліджених в судовому засіданні, вбачається, що водій транспортного засобу ОСОБА_1 , якого зупинили працівники поліції у їхній присутності відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння. У їхній присутності працівником поліції було складено адмінпротокол, який ОСОБА_1 підписувати відмовився.
Відповідно до довідки № 1603/50/1/01-2021 від 12.02.2021 року, гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 14.09.2011р. було видане посвідчення водія серії НОМЕР_2 .
Оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, які не викликають жодних сумнівів у їх достовірності та допустимості, враховуючи конкретні обставини справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні п. 2.5 ПДР «поза розумним» сумнівом доведена в судовому засіданні, а тому вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується у подвійному розмірі штраф.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на підставі ч.7 ст. 283 КУпАП слід стягнути судовий збір у сумі 454 грн 00 коп.
Керуючись ст. ст. 40-1, 283-285, 287 КУпАП, на підставі ч.1ст. 130 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф слід сплатити за реквізитами: отримувач ГУК у Волинська обл./Волинська обл. 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA588999980313050149000003001, код класифікації доходів бюджету 21081300.
В разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення стягнення, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп. який слід сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук