Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
11.01.2010 р. № 2а-5752/09/1370
ПП "ТрастТер"
до УДК у Залізничному р-ні м.Львова
пропро вчинення дій ,
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Запотічного І.І.
при секретарі судового засідання Жарській І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Траст Тер» до Управління Державного казначейства у Залізничному районі м. Львова Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, до співвідповідача Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, третя особа : Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова про визнання неправомірними дій ,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд із зазначеним позовом та просить, з підстав наведених у ньому, визнати неправомірними дії Управління Державного казначейства у Залізничному районі м. Львова щодо повернення висновку № 282 від 03.11.2008 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова про відшкодування ТзОВ «Тратс Тер»45062,27 грн. податку на додану вартість .
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач, зазначає, що повернення органом держказначейства висновку про відшкодування сум ПДВ податковому органу у звязку з відсутністю реєстру є неправомірним, оскільки нормами Закону України «Про податок на додану вартість»передбачено, що орган держказначейства після отримання висновку про відшкодування суми ПДВ повинен перерахувати платнику податку зазначену суму бюджетного відшкодування протягом пяти операційних днів .
В судовому засіданні представник позивача в обґрунтування позовних вимог надав суду усні пояснення аналогічні тим, що викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Управління Державного казначейства у Залізничному районі м. Львова та Головне управління Державного казначейства у Львівській області не погоджуються з доводами позивача з підстав викладених у письмовому відзиві та поясненні на позовну заяву. Зокрема вони зазначили, що Законом України «Про податок на додану вартість»передбачено умови, згідно яких у платника податку виникає право на отримання коштів з бюджетного рахунку на його поточний банківський рахунок, проте сам механізм здійснення такого перерахунку, умови його здійснення та процедура чітко визначені спільним наказом ДПА України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України № 451/501/132 від 03.08.2004 року «Про затвердження Порядку взаємодії між органами Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики», відповідно до якого податковий орган надає органу держказначейства реєстр субєктів підприємницької діяльності, по яких прийнято обґрунтоване рішення щодо законності відшкодування податку на додану вартість з бюджету.
Аналогічні пояснення тим, що викладені у відзиві та поясненнях на позовну заяву надали в судовому засіданні представники відповідачів.
Представник ДПІ в Залізничному районі м. Львова в судовому засіданні проти позову заперчила, надавши пояснення аналогічні тим, що зазначили представники відповідачів.
Розглянувши матеріли справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача підлягають до задоволення виходячи з наступного :
Підпунктом 7.7.6 пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу, орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у декларації суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом пяти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Судом встановлено, що 05.11.2008 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова до УДК у Залізничному районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області було надано висновок № 0000000282 від 03.11.2008 року про відшкодування податку на додану вартість ПП «Траст Тер»(ЄДРПОУ 19328849) на суму 45062,27 грн..
12.11.2008 року органом держказначейства даний висновок було повернуто податковому органу у звязку з відсутністю реєстру субєктів підприємницької діяльності, по якому прийнято обґрунтоване рішення щодо законності відшкодування податку на додану вартість з бюджету, передбаченого п.7 Порядку взаємодії між органами Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого спільним наказом ДПА України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України № 451/501/132 від 03.08.2004 року.
Проте суд вважає, що орган держказначейства повертаючи зазначений вище висновок податкового органу про відшкодування з бюджету суми ПДВ Приватному підприємству «Траст Тер» не врахував того, що Порядком взаємодії між органами Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженим спільним наказом ДПА України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України № 451/501/132 від 03.08.2004 року не передбачено право органу держказначейства вчиняти дії по поверненню висновків податкових органів щодо відшкодування з бюджету платникам податків сум ПДВ, оскільки п.п.7,8 вищезазначеного Порядку Державне казначейство України відповідно до вимог чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість, про, що інформує ДПА України та здійснює моніторинг отриманих висновків регіональними органами державного казначейства від регіональних органів державної податкової служби щодо відшкодування ПДВ.
Таким чином суд вважає, що дії УДК у Залізничному районі м. Львова ГУДКУ у Львівській області щодо повернення ДПІ у Залізничному районі м. Львова висновку податкового органу про відшкодування з бюджету суми ПДВ Приватному підприємству «Траст Тер»суперечать вимогам підпункту 7.7.6 пункту 7.7. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»так і Порядку взаємодії між органами Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого спільним наказом ДПА України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України № 451/501/132 від 03.08.2004 року, порушують права та інтереси ПП «Траст Тер», а відтак є протиправними.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України судові втрати підлягають стягненню з Державного бюджету України в користь ПП «Траст Тер».
Керуючись ст.ст.7-14,17,18,49,51,94,158,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити .
Визнати протиправними дії Управління Державного казначейства у Залізничному районі м. Львова Головного управління Державного казначейства України у Львівській області щодо повернення ДПІ у Залізничному районі м. Львова висновку № 0000000282 від 03.11.2008 року про відшкодування 45062,27 грн. податку на додану вартість ПП «Траст Тер».
Стягнути з Державного бюджету України в користь ПП «Траст Тер»03 грн.40 коп. судового збору.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Запотічний І.І.