Постанова № 96086283, 07.04.2021, Тростянецький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
07.04.2021
Номер справи
147/256/21
Номер документу
96086283
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 147/256/21

Провадження № 3/147/141/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2021 року смт. Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєсттрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 191 КУпАП,

в с т а н о в и в :

24 лютого 2021 року о 17.40 год. на вул. Сонячній, 17 в с. Ілляшівка Вінницької області ОСОБА_1 порушив правила зберігання свої мисливської гладкоствольної рушниці марки «Нuglu» к. НОМЕР_1 , дозвіл № НОМЕР_2 , а саме зберігав поза сейфом.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що в нього є зброя марки «Нuglu» к. НОМЕР_1 , на яку він має дозвіл № НОМЕР_2 та який є дійсним. 24 лютого 2021 року близько 18.00 год. в с. Ілляшівка на вул. Сонячну,17 прийшли працівники поліції щоб перевірити зброю. До хати працівників поліції запустила дружина. Коли вони прийшли він ( ОСОБА_1 ) обслуговував зброю, а саме причіпляв планку ОСОБА_2 до зброї. Працівники поліції повідомили, що зброя має бути в сейфі. Також зазначив, що в письмових поясненнях стоїть його підпис й перед їх підписанням він їх прочитав. Зазначив, що можливо зброя й була за шторою, коли прийшли працівники поліції.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.

Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частино першою статті 191 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.

Згідно з п.12.12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої Наказом МВС України від 21.08.1998 № 622 зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо), про що повідомляються органи поліції. При цьому зброя, пристрої мають бути в розрядженому стані.

Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП підтверджується:

протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №726553 від 25.02.2021, відповідно до якого 24 лютого 2021 року о 17.40 год. за мівсцем проживання ОСОБА_1 порушив правила зберігання свої мисливської гладкоствольної рушниці марки «Нuglu» к. НОМЕР_1 , дозвіл № НОМЕР_2 , а саме зберігав поза сейфом /а.с.2/;

письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 24.02.2021, згідно з якими 24 лютого 2021 року він перебував за місцем свого проживання й близько 17.40 год. приїхали працівники поліції. Під час перевірки зброї в сейфі не було. Зброя знаходилася за шторами в кімнаті, так як вчора прикріплював оптичний приціл /а.с.3/;

фототаблицею місця події, на якій зафіксовано сейф без зброї /а.с.5,6/;

дозволом №712 виданим ОСОБА_1 26.06.2019 на право зберігання, носіння «Нuglu» к. НОМЕР_1 , дійсним до 25.06.2022 /а.с.7/.

Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов`язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.

Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.

Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 , дані ним в судовому засіданні щодо того, що коли прийшли працівники поліції 24 лютого 2021 року він обслуговував зброю, а саме причіпляв планку ОСОБА_2 до зброї, оскільки такі не підтверджують жодними доказами, при цьому останній не заявляв будь-яких клопотань, й після дослідження судом письмових пояснень від 24.02.2021 повідомив, що можливо зброя була за шторами.

Підстав для закриття провадження у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП, суд не вбачає.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 враховую характер скоєного правопорушення, особу винного, майновий стан, який не працює, відсутність обставин, що пом`якшують відповідальність, та обставин, які обтяжують відповідальність та вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ч.7 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Згідно з п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн. Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.

Керуючись ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн. без оплатного вилучення зброї - мисливської гладкоствольної рушниці марки «Нuglu» к. НОМЕР_1 .

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у сумі 454 грн. (рахунок - UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.

Суддя А.М. Мудрак