Постанова № 9607475, 25.01.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2010
Номер справи
2а-3348/09/0970
Номер документу
9607475
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" січня 2010 р. Справа № 2а-3348/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.

за участю секретаря Скорої Н.Д.,

представника позивача: Долинської обєднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області Урядка Р.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Долинської обєднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області до малого приватного підприємства «Нептун»про стягнення податкового боргу в розмірі 15047,64 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

08.12.2009 року Долинська обєднана державна податкова інспекції в Івано-Франківській області (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до малого приватного підприємства «Нептун»(далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 15047,64 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно в порушені Закону України "Про систему оподаткування", Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" допустив заборгованість з податку на прибуток, застосованих штрафних (фінансових) санкцій за несплату такого податку в розмірі 82,07 гривень; заборгованість з податку на додану вартість, застосованих штрафних (фінансових) санкцій за несплату податку на додану вартість в розмірі 14954, 46 гривень та заборгованість з сплати комунального податку в розмірі 11,11 гривень. Загальний податковий борг відповідача становить 15047,64 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що 13.12.2001 року Болехівською міською радою Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію юридичної особи малого приватного підприємства «Нептун»та Долинською обєднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області зареєстровано як платника податків і зборів.

Закон України "Про систему оподаткування" визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників.

Стаття 4 Закону України "Про систему оподаткування" визначає, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно до частини 1 статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкові платежі) належать податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.

Відповідно пункту 2 частини 1 статті 15 Закону України "Про систему оподаткування" комунальний податок належить до місцевих податків.

Згідно частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що відповідач являється платником податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, платником комунального податку.

Як встановлено судом, позивач податковим повідомленням-рішенням за №0000292310/0 від 12.05.2009 року на підставі акта перевірки за №779/231/30923421 від 08.05.2009 року визначив відповідачу податкове зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 9998 гривень та застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4999 гривень. Відповідач, податкове зобовязання з податку на додану вартість сплатив тільки частково в розмірі 42,54 гривень. Несплачені податкові зобовязання відповідача з податку на додану вартість становлять 14954,46 гривень.

Крім того, судом встановлено, що позивач податковим повідомленням-рішенням за №0000282310/0 від 12.05.2009 року на підставі вище вказаного акта перевірки, визначив відповідачу податкове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 411 гривень та застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 206 гривень. Відповідач, податкові зобовязання з податку на прибуток та штрафні (фінансові) санкції сплатив частково. Несплачені податкові зобовязання з податку на прибуток відповідача становлять 82,07 гривень.

Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно підпункту 1.1. пункту 1 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно підпункту 5.2.1. пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який передбачає процедуру апеляційного узгодження даного зобов'язання, шляхом подання скарг до вищестоящих за підпорядкуванням контролюючих органів та звернення до суду.

Як встановлено судом, позивач на адресу відповідача направив податкові повідомленням-рішенням за №0000292310/0 та за №0000282310/0 від 12.05.2009 року (а.с. 7), які відповідач не оскаржував.

Суд приходить до висновку, що несплачені податкові зобовязання з податку на додану вартість, застосовані штрафні (фінансові) санкції за несплату податку на додану вартість, податкові зобовязання з податку на прибуток в загальному розмірі 15036,53 гривень, у відповідності до підпункту 5.2.1. пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є узгодженими.

Судом встановлено, що 08.05.2009 року відповідачем подано до Долинської обєднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області податковий розрахунок комунального податку за І квартал 2009 року, яким самостійно визначено податкове зобов'язання на суму 11,90 гривень. На момент звернення до суду податкове зобовязання відповідача з комунального податку становить 11,11 гривень.

Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Пунктом 5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Суд приходить до висновку, що податкове зобов'язання відповідача визначене ним в податковому розрахунку комунального податку за І квартал 2009 року, є узгодженими з дня подання такого розрахунку.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 зазначеного Закону передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Судом встановлено, що позивачем відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2. статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" було надіслано відповідачу 22.05.2009 року першу податкову вимогу, а 30.06.2009 року другу податкову вимогу.

Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, суд приходить до висновку, що сума податкових зобов'язань з податку на додану вартість в розмірі 14954,46 гривень, з податку на прибуток в розмірі 82,07 гривень та комунального податку в розмірі 11,11 гривень є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний погасити суму податкового боргу в розмірі 15047,64 гривень. Наявність такого обов'язку у відповідача є визначальною для вирішення вказаного спору, крім того, даний обов'язок забезпечується Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпункт 3.1.1 пункт 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з малого приватного підприємства «Нептун», 77200, вулиця Д.Галицького, 169, місто Болехів, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 30923421 в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 15047 (пятнадцять тисяч сорок сім) гривень 64 копійки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 29.01.2010 року.