
Справа №200/15403/18
Провадження №2/932/1538/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2021 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Лукінової К.С.
при секретарі Івановій А.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум допомоги на дітей одиноким матерям (вдовам, вдівцям), -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ЦУСЗН ДМР звернулось до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. В обґрунтування поданого позову вказали на те, що на підставі заяви ОСОБА_1 їй була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за фактичним місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно даних ДФС України ОСОБА_1 при оформленні державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, а саме у декларації про доходи не задекларувала дохід від підприємства ТОВ ДВК «Продукт» у 3 кварталі 2017 року - 4095,00 грн. та у 4 кварталі 2017 року - 4158,00 грн. В зв`язку із приховуванням обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги ОСОБА_1 були надміру виплачені бюджетні кошти в сумі 1246,80 грн. за період з 01.01.2018 року по 31.05.2018 року, які на даний час не повернуті.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, направив заяву про розгляд справи в їх відсутності, позовні вимоги підтримує.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, направила заяву про розгляд справи в її відсутності, позовні вимоги визнає.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 34 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми» допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Згідно п.п. 46,48,49 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року №1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми» Особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов`язані у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення. Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім`ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги. Особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, зобов`язані повідомляти органам соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на виплату такої допомоги (зміни у складі сім`ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім`ї тощо).
Якщо отримувачам державної допомоги сім`ям з дітьми, якими подано документи із свідомо неправдивими відомостями, не подано відомостей про зміни у складі сім`ї, приховуються обставини, які впливають на призначення і виплату допомоги, було надміру виплачено суми допомоги, органи соціального захисту населення: визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню, з місяця призначення державної допомоги сім`ям з дітьми та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім`ї; повідомляють отримувачу державної допомоги сім`ям з дітьми про обсяг коштів, які підлягають поверненню, та строки їх повернення. Суми коштів, які підлягають поверненню, повертаються: отримувачем державної допомоги сім`ям з дітьми самостійно; за згодою отримувача державної допомоги сім`ям з дітьми у повному обсязі за рахунок її наступних виплат; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок сум наступних виплат державної допомоги сім`ям з дітьми у розмірі, який не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги. У разі неможливості добровільного повернення або утримання коштів, які підлягають поверненню, такі кошти стягуються в судовому порядку. Органи соціального захисту населення мають право перевіряти матеріальне та майнове становище сімей з дітьми.
Як вбачається з матеріалів справи, дійсно на підставі заяви ОСОБА_1 їй була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям за фактичним місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно даних ДФС України ОСОБА_1 при оформленні соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям надала неповну інформацію про доходи, а саме у декларації про доходи не задекларувала дохід від підприємства ТОВ ДВК «Продукт» у 3 кварталі 2017 року - 4095,00 грн. та у 4 кварталі 2017 року - 4158,00 грн.
Згідно ст. 1212 ЦК України: особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Аналізуючи зазначені норми закону, повно та всебічно з`ясувавши вищевказані обставини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Згідно ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Враховуючи те, що відповідачка визнала позов до початку розгляду справи по суті, то з неї слід стягнути на користь держави 881,00 грн. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1212 ЦК України, ст.ст. 142, 258, 259 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум допомоги на дітей одиноким матерям (вдовам, вдівцям) - задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради надміру нараховані суми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям в сумі 1246 грн. 80 коп.
Сягнути із ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір в сумі 881 грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя К.С. Лукінова