
Справа № 645/2638/20
Провадження № 2/645/212/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2021 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Мартинової О.М.,
секретар судового засідання - Букач М.О.,
за участі представника позивача - Петриченко І.О.,
відповідача - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою Акціонерного товариства «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, трьох відсотків річних від простроченої суми та суму на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів,
в с т а н о в и в:
Представник АТ «Оператор газоподільної системи «Харківміськгаз» звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 , якою просить стягнути з відповідача на свою користь вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в розмірі 15 743,71 грн., 3% річних від простроченої суми у розмірі 163,04 грн. та суму на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів в розмірі 110,21 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , обладнано газовими приладами. За вказаною адресою на ім`я відповідача відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 . 20.11.2019 року представником позивача була проведена перевірка за адресою відповідача. За результатами перевірки був складений акт про порушення № 02.5.1./303/19 від 20.11.2019 року, який підписаний з боку представників позивача та відповідачем без будь-яких зауважень. Також, відповідно до п. 3.2.2 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті було складено акт про виявлені порушення № 9463 від 20.11.2019 року, який був підписаний позивачем та відповідачем без зауважень. На підставі виявленого порушення, представником позивача лічильник газу в домоволодінні за адресою: АДРЕСА_1 , було демонтовано та направлено на експертизу в центр повірки промислових і побутових лічильників та приладів обліку АТ «Харківміськгаз», про що складено Акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи № 9463 від 20.11.2019 р., який підписаний представником позивача та підповідачем без зауважень. Для захисту лічильника від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представник АТ «Харківміськгаз» додатково опломбовує вхідні, вихідні патрубки лічильника газу та пакет пломбою газопостачальної організації (00146182) та повідомляє споживачу про дату, час та місце проведення експертизи. 03 грудня 2019 року комісією АТ «Харківміськгаз» спільно з Державним підприємством «Укрметртестстандарт» була проведена експертиза лічильнику газу Gallus-2000 G4, зав. № 0084689. За підсумками проведення експертизи виявлено наступне: механічне пошкодження корпусу та скла відлікового пристрою в місцях з`єднання, скло від`єднується, є доступ до відлікового механізму. При відкритті відлікового пристрою виявлено механічні пошкодження відлікових колес. Згідно висновку комісії встановлено: втручання в газовий лічильник. За результатами проведеної експертизи було складено відповідний акт № 4742Е від 03.12.2019 року. Також, згідно Довідки ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» № 39-1-4/15517 ЦСБ 4742Е лічильник газу був визнаний непридатним. Підставами для визнання ЗВТ непридатним є: наявні ознаки пошкодження відлікового пристрою, що можуть перешкоджати роботі лічильника або впливати на його функціонування.
Позивач зазначає, що своїми діями відповідач - споживач послуг з газопостачання - порушив норми Кодексу газорозподільних систем, а саме п.п.3 п.1 глави 2 розділу XI Кодексу: «До порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ».
20.12.2019 року керуючись вимогами глави 5 розділу XI Кодексу на відповідній комісії підприємства було розглянуто акт про порушення від 20.11.2019 року № 02.5.1/303/19. За результатами розгляду вказаного акту було прийнято рішення про задоволення акту про порушення відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу.
На підставі виявленого порушення, відповідно до абз. 2 пункта 11 глави 5 розділу XI підприємством АТ «Харківміськгаз» було складено акт-розрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі АТ «Харківміськгаз». Так, згідно вказаного акта-розрахунку вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу за період з 20.05.2019 року по 19.11.2019 року складає 15 743,71 грн.
На засіданні комісії був присутній відповідач, який був також ознайомлений з розміром нарахувань вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, про що свідчить його власний підпис у Регламенті постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складних у разі виявлення порушень вимог Кодексу побутовими споживачами природного газу від 20.12.2019 року та у Повідомленні про припинення газопостачання/розподілу природного газу від 20.12.2019 року.
Крім того, у зв`язку з неналежним виконанням грошового зобов`язання відповідачу нараховано 3 % річних у розмірі 163,04 грн. та суму, на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів в розмірі 110,21 грн.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 14 травня 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній цивільній справі, розгляд справи ухвалено проводити в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 03 лютого 2021 року закрито підготовче засідання по даній справі, призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.
Представник позивача Петриченко І.О. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала, посилаючись на те, що вона не знала, що лічильник буде направлений на експертизу, та зазначила, що не користується газом у тому об`ємі, який їй нарахував позивач, в роботу лычильника не втручалась.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно ч. 1 ст. 4 та ч. 1 ст. 5 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Частинами 3, 4 ст. 12 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
За приписами п.п. 17 п. 1ст. 1 ЗУ «Про ринок природного газу» оператор газорозподільної системи це суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).
Статтею 1 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті); побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (п.п. 23 цієї статті); суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (п.п. 39 цієї статті).
У відповідності до статті 38 ЗУ «Про ринок природного газу» права та обов`язки оператора ГРМ, визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, Кодексом газотранспортної системи, Кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 . (а. с. 20). У судовому засіданні відповідач вказала, що є власницею вказаного домоволодіння разом з іншими членами сім`ї, однак доказів зазначеного матеріали справи не містять.
20.11.2019 року акціонерним товариством «Харківміськгаз» проведено перевірку газового обладнання за адресою: АДРЕСА_1 , де мешкає відповідач, за результатами проведення якої виявлено порушення норм Кодексу газорозподільних систем, про що складено акт про порушення № 02.5.1/303/19 від 20.11.2019 року та акт про виявлені порушення №9463 від 20.11.2019 року, підписані обома сторонами (а.с. 7, 8).
АТ «Оператор газорозподільної системи Харківміськгаз» здійснює діяльність з розподілу природного газу та діє на підставі Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30 вересня 2015 року № 2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1379/27824.
З 14 травня 2019 року ПАТ «Харківміськгаз» іменується як Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи Харківміськгаз». Тип Товариства змінений з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство.
З копії акту про порушення № 02.5.1./303/19 від 20.11.2019 року вбачається, що при візуальному огляді газового лічильника дефектів не виявлено, газовий лічильник знятий на експертизу. Вказаний акт підписано ОСОБА_1 . Зауваження споживача в акті відсутні.
Згідно акту про виявлені порушення № 9463 від 20.11.2019 року, представник газопостачальної (газотранспортної) організації висловлює сумнів у правильній роботі встановленого за адресою: АДРЕСА_1 , лічильника з причини: унеможливлення виявлення дефекту лічильника шляхом зовнішнього огляду.
Відповідно до копії протоколу № 9463 о/р № НОМЕР_1 від 20.11.2019 року про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи вбачається, що лічильник газу типу Галлус G-4 зав. №0084689, з показами 38827,989 куб.м., рік випуску 1996, пломба демонтована 20463733, який встановлено за адресою: м. Харків, вул. Латвійська, буд. 35, направлено на експертизу в сервісний центр з ремонту та повірки газових лічильників АТ «Харківміськгаз». Вказаний протокол підписано споживачем ОСОБА_1 (а.с. 9).
Для захисту лічильника від зовнішнього втручання до дня проведення експертизи представник газопостачальної (газотранспортної) організації додатково опломбовав вхідний та вихідний патрубки демонтованого лічильника газу та пакет пломбами газопостачальної організації. На час проведення експертизи відповідачу було встановлено інший лічильник газу типу «Metrix G4», зав. № 02400532. Разом з тим, в даному акті зазначено, що споживача ОСОБА_1 запрошено на 03.12.2019 року з 09.00 год. по 14.00 год. для проведення експертизи лічильника.
Згідно ст. 1 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність`повірка засобів вимірювальної техніки - сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону, повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів; науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.
Частина перша ст. 18 Закону передбачає, що органом з уповноваження на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрології та метрологічної діяльності.
Згідно з пунктами 3.1.3, 3.2.2 3.2.5, 3.2.8, 3.3.1, 3.3.2, 3.3.4 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 619 від 27.12.2005 р. (далі Положення № 619 від 27.12.2005 р.), лічильники газу під час експлуатації підлягають експертизі в таких випадках: у разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації невідповідності показів лічильника об`ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача; ознак порушень конструкції лічильника газу, у тому числі справності лічильного механізму, або порушень у роботі лічильника; ознак зняття мастичних пломб або порушення повірчого тавра; зриву або пошкодження пломб газопостачальної (газотранспортної) організації на лічильнику газу або на патрубках лічильника; пристроїв, які застосовані для навмисного заниження показів лічильника газу.
У разі виявлення представником газопостачальної (газотранспортної) організації ознак порушень, зазначених у підпункті 3.1.3 цього Положення, складається акт про виявлені порушення, який підписується представником газопостачальної (газотранспортної) організації та споживачем, що є підставою для проведення експертизи лічильника газу та відшкодування збитків. У разі відмови споживача від підпису в акті про виявлені порушення представником газопостачальної (газотранспортної) організації робиться відповідний запис.
При наявності акту про виявлені порушення або заяви споживача про проведення експертизи лічильника газу газопостачальна (газотранспортна) організація зобов`язана протягом трьох робочих днів у містах та п`яти робочих днів у сільській місцевості від дати реєстрації заяви або акта про виявлені порушення у відповідних журналах реєстрації газопостачальної (газотранспортної) організації демонтувати та відправити лічильник газу на експертизу.
Демонтаж лічильника газу проводиться у присутності споживача представником газопостачальної (газотранспортної) організації, якому в установленому порядку надано право виконувати монтажні роботи.
У присутності споживача лічильник пакується представником газопостачальної (газотранспортної) організації в пакет з поліетилену або з іншого цупкого матеріалу, який опломбовується пломбою газопостачальної (газотранспортної) організації.
Представник газопостачальної (газотранспортної) організації спільно із споживачем складають та підписують акт про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи. У разі відмови споживача від підпису в акті про демонтаж лічильника газу представником газопостачальної (газотранспортної) організації робиться відповідний запис.
Демонтований лічильник газу доставляється на місце проведення експертизи представником газопостачальної (газотранспортної) організації або споживачем (на його бажання), про що робиться відповідний запис в акті про демонтаж лічильника газу.
Експертизу лічильника газу проводить комісія, яка призначається наказом по газопостачальній (газотранспортній) організації. До складу комісії повинні входити представники газопостачальної (газотранспортної) організації та територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.
Споживач має право бути присутнім під час проведення експертизи лічильника газу. У разі відсутності споживача або вповноваженої ним особи при проведенні експертизи (у визначених в акті про демонтаж лічильника газу місці, даті та часі) така експертиза проводиться без присутності споживача або вповноваженої ним особи.
Пунктами 3.3.3.2., 3.3.3.3. Положення передбачено, що після зовнішнього огляду комісією перевіряються: відповідність місць фактичного розташування пломб місцям,зазначеним в акті про демонтаж лічильника газу; цілісність та місцезнаходження пломб, а також ознак порушень, зазначених в акті про зняття лічильника газу; цілісність заводського та повірчого тавра на лічильнику газу; цілісність відлікового механізму та корпусу лічильника газу; цілісність конструктивних елементів вихідного патрубкалічильника газу; наявність сторонніх предметів у середині лічильника газу; відповідність маркування лічильника газу нормативно-технічній документації.
Після виконання робіт, зазначених у п.п. 3.3.3.1 та 3.3.3.2 цього Положення, проводиться його позачергова повірка згідно з ДСТУ 2708-99 "Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення".
За результатами експертизи складається акт, який підписується всіма членами комісії, а також споживачем або його вповноваженою особою.
У акті про порушення № 02.5.1./303/19 від 20.11.2019 року мається відмітка про роз`яснення ОСОБА_1 можливість бути присутньою при проведенні експертизи лічильника.
З акту експертизи лічильника газу № 4742Е від 03 грудня 2019 року Gallus-2000 G-4 зав. № 0084689 вбачається, що під час експертизи виявлені механічні пошкодження корпусу відлікового пристрою в місцях з`єднання, скло від`єднується, є доступ до відлікового механізму. При відкритті відлікового пристрою виявлено механічні пошкодження відлікових колес. Виснок комісії: втручання в газовий лічильник. Даний акт підписаний членами комісії. (а.с. 10)
Відповідно до довідки ДП "Укрметртестстандарт" про непридатність законодавчого регульованого засобу вимірювальної техніки за № 39-1-4/15517 ЦСБ 4742 Е від 03 грудня 2019 року лічильник Gallus-2000 G-4 зав. № 0084689 за результатами повірки встановлено, що засіб вимірювальної техніки не відповідає вимогам: п.п. 6.4. Р50-071-98 "Лічильники газу побутові. Методи та засоби повірки". Підстави для визнання ЗВТ непридатним: наявні ознаки пошкодження відлікового пристрою, що можуть перешкоджати роботі лічильника або впливати на його функціонування. (а.с. 11).
Приписами п.п. 3 п. 1 розділу 2 глави ХІ Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" за № 2494 від 30.09.2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України за № 1379/27824 від 06.11.2015 року (далі - Кодекс газорозподільних систем) встановлено, що до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Відповідно до п. 4 глави 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
Відповідно до п. 6 глави 9 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, якщо за результатами позачергової чи експертної повірки комерційного ВОГ (ЗВТ) буде підтверджена його невідповідність нормативним документам у сфері метрології та/або факт несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, у всіх випадках за відсутності дублюючого чи підмінного ВОГ (ЗВТ) або припинення газопостачання об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеному розділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення. При цьому витрати, пов`язані з позачерговою чи експертною повіркою, компенсуються власником комерційного ВОГ/ЗВТ (крім факту несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ). Крім того, власник впродовж двомісячного строку здійснює заходи щодо приведення комерційного ВОГ (ЗВТ) в точці вимірювання у відповідність до вимог розділу X цього Кодексу, за винятком лічильників газу побутових споживачів. У разі невідповідності лічильників газу побутових споживачів нормативним документам у сфері метрології (за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період відсутності лічильника газу та приведення точки вимірювання у відповідність до вимог цього Кодексу забезпечуються відповідно до вимог пункту 5 глави 8 цього розділу, а витрати, пов`язані з позачерговою чи експертною повіркою, компенсуються за рахунок Оператора ГРМ.
Приписами п. 1 глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем встановлено, що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Відповідно до протоколу необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу і його вартості від 20.12.2019 року вартість донарахованого об`єму природного газу на підставі акту про порушення від 20.11.2019 року № 02.5.1/303/19 складає 15743,71 грн. (а.с. 12)
Відповідно до акту-розрахунку вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу за цінами закупівлі ПАТ "Харківміськгаз", на підставі акту про порушення від 20.11.2019 року за № 02.5.1/303/19 за період з 20.05.2019 року по 19.11.2019 року вартість донарахованого об`єму газу встаноалена у розмірі15743,71 грн. (а.с. 15).
З регламенту засідання постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень вимог Кодексу газорозподільних систем побутовими споживачами природного газу від 20.12.2019 року комісія вирішила на підставі акта про порушення від 20.11.2019 року № 02.5.1/303/19 скласти акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу і його вартості у розмірі 15743,71 грн. З вказаним висновком комісії ОСОБА_1 ознайомлена, проте з висновком експертизи не згодна, про що мається особистий підпис відповідача. (а.с. 13)
Приписами ч. 1 ст. 901 ЦК України встановлено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до вимог ст. 22 ЦК України: особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
У відповідності зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У разі порушення зобов`язання згідно вимог ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитору зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У звязку із неналежним виконанням грошового зобов`язання відповідачу було нараховано 3% річних у розмірі 163,04 грн. а індекс інфляції у розмірі 110,21 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача та підтвердження їх відповідними доказами.
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в розмірі 15743,71 грн., 3% річних від простроченої суми у розмірі 163,04 грн., суми на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів, в розмірі 110,21 грн.
Питання про розподіл судових витрат між сторонами суд вирішує відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.
Відповідно до платіжного доручення №4895 від 02.04.2019 року позивачем при пред`явленні позову сплачено судовий збір в розмірі 2102,00 грн., таким чином, з відповідача на користь позивача стягуються витрати по оплаті судового збору.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 141, 247, 263, 265, 274 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги Акціонерного товариства «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, трьох відсотків річних від простроченої суми та суму на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Акціонерного товариства «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в сумі 15 743 (п`ятнадцять тисяч сімсот сорок три) грн. 71 коп. та 3% річних від простроченої суми в розмірі 163 (сто шістдесят три) 04 коп., суму на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів в розмірі 110 (сто десять) грн. 21 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь Акціонерного товариства «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» суму судового збору у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Фрунзенський районний суд м.Харкова.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: https://fr.hr.court.gov.ua
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Акціонерне товариство «ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ», Код ЄДРПОУ підприємства: 03359552, адреса: 61004, м. Харків, вул. Москалівська, буд. 57/59.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , зареєстроване у встановленому порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення виготовлено 05 квітня 2021 року.
Суддя- О. М. Мартинова