Постанова № 9604883, 23.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-7021/10/0570
Номер документу
9604883
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2010 р. справа № 2а-7021/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Ушенка С. В.

при секретаріКутафіній К.Ю.

за участю

представника позивача Кошуба В.П.,

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» звернулося з позовною заявою до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, мотивуючи свої вимоги тим, що листом від 11.12.2009 р. № 09/4119 (вх. від 11.12.2009р.), з доданням відповідних документів, позивач звернувся до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області з проханням надати висновки щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Державною інспекцію з контролю за цінами в Донецькій області за результатами розгляду отриманих розрахунків собівартості послуг із зовнішнього централізованого водопостачання та муніципального водопостачання і водовідведення на 2010 рік для підготовки висновків щодо економічного обґрунтування планових витрат було надіслано КП «Компанія «Вода Донбасу» лист від 17.12.2009 р. № 01/12-3727 з вимогою надання додаткових матеріалів, надання яких не передбачено п. 4. Порядку надання висновків. 21.12.2009 р. позивач листом від 21.12.2009 р. № 09/вх 4 2660-09 звернувся до відповідача з вимогою повідомити які саме додаткові документи необхідно надати та яким нормативно-правовим актом встановлено їх подання. Відповідно до листа від 29.12.2009 р. № 01-12/3828 (вх. № 4- 2777-09 від 30.12.2009 р.) Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області повідомила, що «з метою покращення роботи по опрацюванню інформаційних матеріалів та контролю стосовно підготовки розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на житлово-комунальні послуги субєктами господарювання Держінспекцією розроблені узагальнені форми, які повинні бути надані разом із розрахунками» та надав зразки відповідних форм. На виконання вимог Держінспекції КП «Компанія «Вода Донбасу» із супровідним листом від 13.01.2010 р. № 09/29 було надано відповідачу додаткові документи, надання яких вимагалося листом від 29.12.2009 р. №01-12/3828. Держінспекція з контролю за цінами або територіальні органи Державної інспекції з контролю за цінами повинні розглянути прийняті документи та надати письмові висновки щодо розрахунків економічного обґрунтування планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг протягом 10 робочих днів, що встановлено п.6. Порядку надання висновків. В порушення строків, встановлених п.6. Порядку відповідачем не надано КП «Компанія «Вода Донбасу» письмових висновків щодо розрахунків економічного обґрунтування планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг, надання яких вимагалося письмовим зверненням від 11.12.2009 № 09/4119. Просить визнати протиправною бездіяльність Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області стосовно не надання висновків щодо економічного обґрунтування планових витрат на житлово-комунальні послуги на звернення КП «Компанія «Вода Донбасу» від 11.12.2009 № 09/4119 та зобовязати надати письмові висновки щодо економічного обґрунтування планових витрат на виробництво послуг зовнішнього централізованого та муніципального водопостачання і водовідведення за письмовими зверненнями КП «Компанія «Вода Донбасу» від 11.12.2009 №09/4119, 13.01.2010 № 09/29, 18.01.2010 № 09/69.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним в позові та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача не надав. Письмових заперечень суду не надано.

У відповідності до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними доказами, суд встановив наступне.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13.12.2000 року, Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення.

Відповідно до п. 4 Положення Держінспекція, відповідно до покладених на неї завдань, організовує роботу з надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, повязаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, наданням послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, централізованого опалення і постачання гарячої води, вивезення побутових відходів та технічного обслуговування ліфтів.

Крім того, у межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки.

Відповідно до вимог ч. 1, 2, 3 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» порядок формування цін/тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг першої і другої груп визначає Кабінет Міністрів України.

Механізм формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення визначено Порядком формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 р. № 959.

Наказом Міністерства економіки України від 07.03.2007 р. № 67, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.03.2007 р. за № 222/13489, затверджено Порядок надання висновків щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, послуги з вивезення побутових відходів, а також технічного обслуговування ліфтів (надалі за текстом - Порядок).

Відповідно до п.1 Порядку надання висновків, цей порядок встановлює процедуру надання Державною інспекцією з контролю за цінами або територіальними органами Державної інспекції з контролю за цінами висновків, що подаються до розгляду відповідному вповноваженому органу із затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в установленому законодавством порядку.

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» (ідентифікаційний код 00191678; 83001, м.Донецьк, вул. Артема, 85) 03.09.2007 р. зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, та включено до ЄДРПОУ.

Судом встановлено, що 11.12.2009 КП «Компанія «Вода Донбасу» звернулося до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області за висновком щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на 2010 р. До звернення був доданий пакет документів, передбачений п. 4 Порядку.

Державною інспекцію з контролю за цінами в Донецькій області за результатами розгляду отриманих розрахунків собівартості послуг із зовнішнього централізованого водопостачання та муніципального водопостачання і водовідведення на 2010 рік для підготовки висновків щодо економічного обґрунтування планових витрат було надіслано позивачу лист від 17.12.2009 р. № 01/12-3727 з вимогою надання додаткових матеріалів, надання яких не передбачено п. 4. Порядку надання висновків.

Згідно листа від 21.12.2009 р. № 09/вх 4 2660-09 КП «Компанія «Вода Донбасу» звернулася до відповідача з вимогою повідомити які саме додаткові документи необхідно надати та яким нормативно-правовим актом встановлено їх подання.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області листом від 29.12.2009 р. № 01-12/3828 (вх. № 4- 2777-09 від 30.12.2009р.) повідомила КП «Компанія «Вода Донбасу», що «з метою покращення роботи по опрацюванню інформаційних матеріалів та контролю стосовно підготовки розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на житлово-комунальні послуги субєктами господарювання Держінспекцією розроблені узагальнені форми, які повинні бути надані разом із розрахунками» та надала зразки відповідних форм.

На виконання вимог Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області, КП «Компанія «Вода Донбасу» із супровідним листом від 13.01.2010 р. № 09/29 були надані додаткові документи.

Відповідно до вимог п. 6. Порядку, Державна інспекція з контролю за цінами або територіальні органи Державної інспекції з контролю за цінами розглядають прийняті документи та надають письмові висновки щодо розрахунків економічного обґрунтування планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг протягом 10 робочих днів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем порушені строки, встановлені п. 6. Порядку, щодо надання КП «Компанія «Вода Донбасу» письмових висновків щодо розрахунків економічного обґрунтування планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг. Зазначені письмові висновки не отримані позивачем до теперішнього часу.

За приписами ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Таким чином, суд вважає, позовні вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд приймає до уваги положення ч. 1 ст. 94 КАС України та вважає за необхідне всі здійсненні документально підтверджені судові витрати стягнути з Державного бюджету України на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 2-14, 17, 18, 69-71, 86, 94, 158163, 185-186, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області стосовно не надання висновків щодо економічного обґрунтування планових витрат на житлово-комунальні послуги на звернення Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» від 11.12.2009 № 09/4119.

Зобовязати Державну інспекцію з контролю за цінами в Донецькій області надати Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» письмові висновки щодо економічного обґрунтування планових витрат на виробництво послуг зовнішнього централізованого та муніципального водопостачання і водовідведення за письмовими зверненнями від 11.12.2009 № 09/4119, 13.01.2010 № 09/29, 18.01.2010 № 09/69.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» 3 (три) грн. 40 коп.

Повний текст постанови виготовлено і підписано 28.04.2010 р.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Ушенко С. В.