
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
Справа № 500/916/21
05 квітня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мандзія О.П., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про передачу на розгляд за підсудністю адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Львівській області, в якій просить: визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 08.10.2019 року №0001663306, №0001683306 та №0001673306.
Ухвалою суду від 05.03.2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання на 05.04.2021 року.
На адресу суду 22.03.2021 року надійшло клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про передачу справи на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, оскільки зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача є на території Львівської області.
Розгляд питання про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду сторони просили здійснювати без їх участі, про до суду подано відповідні заяви.
Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду заяви про передачу адміністративної справи за підсудністю у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
За приписами ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тобто, зазначеною нормою за певною категорією спорів визначено право позивача обирати адміністративний суд, до якого звертатись із позовом: або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача або за місцезнаходженням відповідача.
Абзац 1 та 24 ст.6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначають, що громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов`язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
Особи, які не проживають за адресою, що зареєстрована як місце їх проживання, більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов`язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов`язані письмово повідомити орган реєстрації про своє місце перебування.
Абзац 8 ст.3 цього Закону визначає, що довідка про реєстрацію місця проживання - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.
В той же час, згідно з абз.7 цієї статті, орган реєстрації – виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
З позовної заяви та доданої до неї копії паспорту ОСОБА_1 вбачається, що зареєстроване місце проживання позивача: АДРЕСА_1 .
Відповідачем у справі є Головне управління ДПС у Львівській області, місцезнаходження якого – місто Львів, вулиця Стрийська, будинок 35.
Позивач ж вказує місце свого фактичного перебування: АДРЕСА_2 , на підтвердження чого надає довідку ОСББ "Львівська - 8", в якій зазначено про його проживання за вказаною адресою без реєстрації.
Проте, на переконання суду, така довідка не може вважатися належним та допустимим доказом реєстрації місця проживання (перебування) позивача, оскільки не містить відомостей, що за вказаною адресою позивач зареєстрований у встановленому законом порядку. Тимчасове перебування особи в певному місці, навіть належному їй на відповідному праві, не є зареєстрованим місцем проживання (перебування ) особи.
Також згідно письмових пояснень відповідача, станом на час розгляду справи, позивач, як платник податків перебуває на обліку в ГУ ДПС у Львівській області.
Відтак, в силу приписів ч.1 ст.25 КАС України дана адміністративна справа не підсудна Тернопільському окружному адміністративному суду територіальна юрисдикція якого поширюється на Тернопільську область.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
Враховуючи вищевикладене, з метою дотримання правил територіальної підсудності, що визначені ст.25 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, на розгляд Львівського окружного адміністративного суду (за зареєстрованим місцем проживання позивача).
Керуючись ст.25, 29, 241, 248, 287 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №500/916/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень передати за підсудністю на розгляд Львівському окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали складено 05 квітня 2021 року.
Головуючий суддя Мандзій О.П.