Рішення № 96043721, 06.04.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2021
Номер справи
440/6387/20
Номер документу
96043721
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6387/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Акціонерного товариства "Укргазвидобудування" в особі філії Газопромислового управління "Полтавагазвидобудування" до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання протиправним та скасування припису,

В С Т А Н О В И В:

05 листопада 2020 року позивач - Акціонерне товариство "Укргазвидобудування" в особі філії Газопромислове управління "Полтавагазвидобудування" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції Центрального округу про визнання дій протиправними та скасування припису від 13 жовтня 2020 року №55/2/3-24 .

В обґрунтування позовних вимог зазначено про складення припису і акту, що став його підставою без проведення перевірки відповідачем, адже осіб, що прибули на підприємство для проведення перевірки фактично до її проведення допущено не було, про що складені відповідні письмові пояснення та письмово повідомлено Державну екологічну інспекцію Центрального округу.

Ухвалою від 09 листопада 2020 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

24 листопада 2020 року позивачем надано до суду документи, якими усунуто недоліки позовної заяви, визначені ухвалою суду від 09 листопада 2020 року.

Ухвалою від 30 листопада 2020 року позовну заяву було прийнято судом до розгляду та відкрите провадження у справі.

18 грудня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив ДЕІ Центрального округу на позовну заяву. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, вказуючи, що відсутність законних підстав для недопущення представників відповідача до проведення перевірки, перевірка вважається такою, що відбулася, відповідно припис, складений за її наслідками є правомірним та скасуванню не підлягає.

12 січня 2021 року позивач надав до справи відповідь на відзив, за змістом якого наполягав на протиправності припису 13 жовтня 2020 року №55/2/3-24 з урахуванням факту не допуску працівників ДЕІ Центрального округу до перевірки за наявності на те законних підстав.

Представники сторін до судового засідання не з`явилися, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.

В період з 12 серпня 2020 року по 26 серпня 2020 року відповідачем було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ГПУ «Полтавагазвидобування» (в частині питань, викладених у зверненні гр. ОСОБА_1 від 26 травня 2020 року), по закінченню якої були складені акт перевірки від 26 серпня 2020 року №06-28/500 (а.с.196) та виданий припис від 02 вересня 2020 року №31/02/3-23 (а.с.192).

З метою перевірки виконання припису ДЕІ Центрального округу від 02 вересня 2020 року №31/02/3-23, 22 вересня 2020 року був виданий наказ №06-27/606 (а.с.175) про проведення позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства Філією Газопромислового управління "Полтавагазвидобудування" Акціонерного товариства "Укргазвидобудування", видане направлення від 22 вересня 2020 року №06-28/591 (а.с.97). 23 вересня 2020 року працівники ДЕІ Центрального округу прибули до ГПУ «Полтавагазвидобування» за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 173 з метою вручення направлення від 22 вересня 2020 року №6-28/591 та здійснення перевірки.

До проведення перевірки представників ДЕІ Центрального округу позивач не допустив, письмово зазначивши про це в направленні на проведення перевірки (а.с.98).

Працівниками відповідача про не допуск до перевірки був складений акт від 23 вересня 2020 року №06-28/591 (а.с.177) викликаний наряд поліції, за наслідок чого представником позивача надані письмові пояснення (а.с.99).

6 жовтня 2020 року ДЕІ Центрального округу складений акт №06-28/591. У зв`язку із неможливістю вручення даного акту представнику Філії Газопромислового управління "Полтавагазвидобудування" Акціонерного товариства "Укргазвидобудування", про що у справі наявна копія акту від 06 жовтня 2020 року №117/2/4-22 (а.с.184), копія акту перевірки направлена на адресу позивача поштовим зв`язком (а.с. 185). З урахуванням описаних в акті позапланової перевірки від 06 жовтня 2020 року №06-28/591 порушень, відповідачем виданий припис від 13 жовтня 2020 року № 55/2/3-24(а.с.186).

Не погоджуючись вказаним приписом, вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися, судом встановлено наступне.

Пунктом 3 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року №454/2011, передбачено, що основними завданнями Держекоінспекції є реалізація державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів; здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо: охорони земель, надр; екологічної та радіаційної безпеки; охорони і використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду; охорони, захисту, використання і відтворення лісів; збереження, відтворення і невиснажливого використання біологічного та ландшафтного різноманіття; раціонального використання, відтворення і охорони об`єктів тваринного та рослинного світу; ведення мисливського господарства та здійснення полювання; охорони, раціонального використання та відтворення вод і відтворення водних ресурсів; охорони атмосферного повітря; формування, збереження і використання екологічної мережі; стану навколишнього природного середовища; поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами; здійснення заходів біологічної і генетичної безпеки стосовно біологічних об`єктів природного середовища під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

Згідно із підпунктом 3 пункту 4 Положення Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань проводить перевірки (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов`язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням і здійснює лабораторні вимірювання (випробування).

Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції, затверджене наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від від 07 квітня 2020 року № 230 (далі - Положення № 230).

Пунктом 1 Положення № 230 визначено, що Державна екологічна інспекція відповідної області (далі - Інспекція) є територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується.

Державна екологічна інспекція відповідного округу (далі - Інспекція) є міжрегіональним територіальним органом Держекоінспекції та їй підпорядковується.

Згідно із пунктом 2 Положення № 230 Інспекція у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем`єр-міністра України, наказами Мінекоенерго, дорученнями Міністра енергетики та захисту довкілля, його заступників, наказами Держекоінспекції, дорученнями Голови Держекоінспекції, актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської державних адміністрацій, обласних та Київської міської рад, іншими актами законодавства України, а також цим Положенням.

Відповідно до пункту 2 розділу II Положення № 230 здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства: 1) про екологічну та радіаційну безпеку; 2) про охорону земель, надр; 3) про охорону, раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів; 4) про охорону атмосферного повітря; 5) про охорону, захист, використання та відтворення лісів; 6) про раціональне використання, відтворення і охорону об`єктів тваринного світу; 7) про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів; 8) щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов; 9) про охорону, утримання і використання зелених насаджень; 10) про використання, охорону і відтворення об`єктів рослинного світу; 11) щодо дотримання правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних, ботанічних колекцій і торгівлі ними; 12) з питань дотримання положень Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES); 13) під час ведення мисливського господарства та здійснення полювання; 14) про збереження об`єктів рослинного та тваринного світу, занесених до Червоної та Зеленої книг України, формування, збереження і використання екологічної мережі; 15) про охорону і використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду; 16) з питань поводження з відходами; 17) у сфері хімічних джерел струму в частині забезпечення екологічної безпеки виробництва хімічних джерел струму та утилізації відпрацьованих хімічних джерел струму, ведення обліку обсягів накопичення відпрацьованих хімічних джерел струму та передачі їх для утилізації; 18) щодо дотримання вимог реєстрації в суднових документах операцій із шкідливими речовинами та сумішами; 19) щодо дотримання заходів біологічної і генетичної безпеки стосовно біологічних об`єктів природного середовища під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон).

Стаття 1 Закону визначає, що заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Частиною першою статті 2 Закону передбачено, що дія цього Закону поширюється на відносини, пов`язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно із частиною першою статті 4 Закону державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Частиною третьою статті 4 Закону встановлено, що планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб`єкта господарювання, встановлений його правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Плановий чи позаплановий захід щодо суб`єкта господарювання - юридичної особи має здійснюватися у присутності керівника або особи, уповноваженої керівником. Плановий чи позаплановий захід щодо фізичної особи - підприємця має здійснюватися за його присутності або за присутності уповноваженої ним особи (частина одинадцята статті 4 Закону).

За приписами частини першої статті 6 Закону . Підставами для здійснення позапланових заходів є:

подання суб`єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб`єктом господарювання у документі обов`язкової звітності, крім випадків, коли суб`єкт господарювання протягом місяця з дня первинного подання повторно подав такий документ з уточненими достовірними даними або якщо недостовірність даних є результатом очевидної описки чи арифметичної помилки, яка не впливає на зміст поданої звітності. У разі виявлення органом державного нагляду (контролю) помилки у документі обов`язкової звітності він упродовж десяти робочих днів зобов`язаний повідомити суб`єкта господарювання про необхідність її виправлення у строк до п`яти робочих днів з дня отримання повідомлення. Невиправлення помилки у встановлений строк є підставою для проведення позапланового заходу;

перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);

звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров`ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

У такому разі перед початком здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) посадові особи територіального органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі, крім документів, передбачених цим Законом, додатково копію погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення такої перевірки. Суб`єкти господарювання мають право не допускати посадових осіб територіального органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю), якщо вони не пред`явили документи, передбачені цим абзацом.

неподання суб`єктом господарювання документів обов`язкової звітності за два звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів;

доручення Прем`єр-міністра України про перевірку суб`єктів господарювання у відповідній сфері у зв`язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов`язано з діяльністю суб`єкта господарювання.

Під час проведення позапланового заходу з`ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов`язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).

Стаття 7 Закону встановлює, що для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються:

- найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;

- найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;

- місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;

- номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід;

- перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім`я та по батькові;

- дата початку та дата закінчення заходу;

- тип заходу (плановий або позаплановий);

- форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);

- підстави для здійснення заходу;

- предмет здійснення заходу;

- інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).

Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.

Перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб`єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб`єкта господарювання.

Суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред`явили документів, передбачених цією статтею.

За змістом статті 10 Закону суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю), зокрема, має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо: державний нагляд (контроль) здійснюється з порушенням передбачених законом вимог щодо періодичності проведення таких заходів; посадова особа органу державного нагляду (контролю) не надала копії документів, передбачених цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 12 серпня 2020 року по 26 серпня 2020 року відповідачем було здійснено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ГПУ «Полтавагазвидобування» (в частині питань, викладених у зверненні гр. ОСОБА_1 від 26 травня 2020 року), по закінченню якої були складені акт перевірки від 26 серпня 2020 року №06-28/500 (а.с.196) та виданий припис від 02 вересня 2020 року №31/02/3-23 (а.с.192).

До матеріалів справи надано копію рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 10 березня 2021 року (на час розгляду справи не набрало законної сили), яким згаданий припис від 02 вересня 2020 року №31/02/3-23 визнаний протиправним та скасований.

З метою перевірки виконання припису ДЕІ Центрального округу від 02 вересня 2020 року №31/02/3-23, 22 вересня 2020 року був виданий наказ №06-27/606 (а.с.175) про проведення позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства Філією Газопромислового управління "Полтавагазвидобудування" Акціонерного товариства "Укргазвидобудування", видане направлення від 22 вересня 2020 року №06-28/591 (а.с.97).

23 вересня 2020 року працівники ДЕІ Центрального округу прибули до ГПУ «Полтавагазвидобування» за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 173 з метою вручення направлення від 22 вересня 2020 року №6-28/591 та здійснення перевірки.

Перед початком проведення перевірки 23 вересня 2020 року представниками відповідача було пред`явлене направлення про проведення перевірки від 22 вересня 2020 року №06-28/591. У письмових поясненнях позивача про причини недопуску ДЕІ Центрального округу до проведення перевірки (а.с.100) зазначено про відсутність у направленні найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід, визначення найменування позивача як адресата документа та зазначення місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід, що не відповідає юридичній адресі філії ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» та адресі, за якою для проведення перевірки з`явилися представники ДЕІ Центрального округу.

Такі обставини стали причиною недопуску посадових осіб відповідача до проведення 23 вересня 2020 року перевірки, що відповідачем не заперечується.

За поясненнями представника позивача про вищевикладене останній наголошував у листі від 13 жовтня 2020 року, направленого на адресу ДЕІ Центрального округу за отримання акту перевірки від 06 жовтня 2020 року складеного за результатами перевірки, проведеної в період з 23 вересня 2020 року по 06 жовтня 2020 року.

На підставі порушень, про які викладено в акті від 06 жовтня 2020 року, відповідачем внесений припис від 13 жовтня 2020 року.

ДЕІ Центрального округу у відзиві на позовну заяву зазначає, що у зв`язку із відсутністю законних підстав для недопущення посадових осіб відповідача до проведення перевірки, перевірка вважається такою, що відбулася та була поведена в період з 23 вересня 2020 року по 06 жовтня 2020 року.

Оцінюючи вищевикладені посилання відповідача, як підставу для висновків про порушення позивачем природоохоронного законодавства та як наслідок складення припису від 13 жовтня 2020 року № 55/2/3-24, суд вважає їх безпідставними з огляду на наступне.

Як зазначено судом вище, для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.

У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються, зокрема, найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід (ст.7 Закону України)

За змістом статті 10 Закону суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю), зокрема, має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо: державний нагляд (контроль) здійснюється з порушенням передбачених законом вимог щодо періодичності проведення таких заходів; посадова особа органу державного нагляду (контролю) не надала копії документів, передбачених цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону.

З урахуванням вказаного, позивач не допустив представників відповідача до проведення перевірки.

Суд вважає твердження ДЕІ Центрального округу про те, що перевірка є такою, що відбулася та була проведена безпідставними та такими, що не відповідають фактичним обставинам, що склалися. Відповідно, за відсутності самого факту проведення перевірки акт про її проведення від 06 жовтня 2020 року складений бути не міг.

Відповідно до частини восьмої статті 7 Закону припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Враховуючи висновки суду про фактичне не проведення перевірки відповідачем дотримання філією ГПУ «Полтавагазвидобування» АТ «Укргазвидобування» вимог природоохоронного законодавства в період з 23 вересня 2020 року по 06 жовтня 2020 року, припис ДЕІ Центрального округу № 13/2/1-23 від 12 травня 2020 року, який прийнято відповідачем за результатами здійснення перевірки слід визнати протиправним та скасувати.

Таким чином позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Газопрмислового управління «Полтавагазвидобування» (код ЄДРПОУ 00153100, юридична адреса: вул. Європейська, 173, м. Полтава, 36008) до Державної екологічної інспекції Центрального округу (код ЄДРПОУ 42149108, юридична адреса: вул. Коцюбинського, 6, м. Полтава, 36039) про визнання протиправним та скасування припису - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати припис Державної екологічної інспекції Центрального округу №55/2/3-24 від 13 жовтня 2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної екологічної інспекції Центрального округу на користь Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Газопрмислового управління «Полтавагазвидобування» витрати по сплаті судового збору у сумі 2 102 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва