
Справа № 420/3396/21
УХВАЛА
06 квітня 2021 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (від 02.04.2021 року за вхід. №16348/21) про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати дії Департаменту праці і соціальної політики Одеської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку та виплаті разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком неправомірними; зобов`язати Департамент праці і соціальної політики Одеської міської ради (65074, м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д, код ЄДПРОУ 36290160) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) суму недоплаченої разової грошової допомоги до 5 травня за 2020 рік у розмірі 6800,00 гривень (з урахуванням попередньо виплаченої у 2020 році разової грошової допомоги).
Ухвалою суду від 15.03.2021 року відкрито провадження по справі №420/3396/21 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
02.04.2021 р. від відповідача – Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (вхід. №16348/21) надійшло клопотання про застосування строків звернення до адміністративного суду, обґрунтовуючи його тим, що враховуючи положення статті 17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ч. 4 ст. 122 КАС України встановлений тримісячний строк звернення до адміністративного суду, який сплив 31.12.2020 року.
Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.3 ст.122 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Строк звернення до адміністративного суду - це строк, в межах якого особа, яка має право на позов, повинна звернутися до адміністративного суду для захисту своїх прав у публічно-правових відносинах або для реалізації владних повноважень.
Днем, коли особа дізналась про порушення свого права, - є день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення її прав, свобод чи інтересів.
Суд звертає увагу, що поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Згідно ч. 4 ст. 17 -1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.
Отже, з огляду на вищенаведене 30 вересня поточного року - це встановлений законом кінцевий строк, до якого могла бути здійснена виплата вказаної допомоги і до якого позивач міг очікувати на отримання більшої суми, ніж була йому нарахована.
Отже, перебіг строку звернення позивача до суду з даним позовом слід обраховувати з 30 вересня відповідного року, за який виплачується разова щорічна грошова допомога.
Зважаючи на вищевикладене та те, що позивач звернувся до адміністративного суду із дотримання строків встановлених ст. 122 КАС України, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про застосування строків звернення до суду із цим позовом та залишення адміністративного позову без розгляду.
Керуючись ст. 237, 248, 294 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відповідача – Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (від 02.04.2021 року за вхід. №16348/21) про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії -відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не належить до оскарження в апеляційному порядку окремо від судового рішення по справі.
Суддя Ю.В. Харченко