Рішення № 96042579, 06.04.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2021
Номер справи
300/1/21
Номер документу
96042579
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" квітня 2021 р. справа № 300/1/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Комунального некомерційного підприємства "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області

до Управління Держпраці в Івано-Франківській області,

про скасування постанови про накладення штрафу №ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС/ІП/-ФС від 03.12.2020,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне неприбуткове підприємство "Лисецька ЦРЛ" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області (надалі також позивач), 04.01.2021 звернулося в суд з позовною заявою до Управління Держпраці в Івано-Франківській області (надалі також відповідач) про скасування постанови про накладення штрафу №ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС/ІП/-ФС від 03.12.2020.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно винесено оскаржену постанову у зв`язку із виплатою позивачем доплати працівникам в розмірі 3 посадових окладів (тарифних ставок) не за повний календарний місяць (березень 2020 року), а тільки за 9 календарних днів, чим порушено вимоги статті 98 Кодексу законів про працю України та частини 1 статті 13 Закону України "Про оплату праці". На переконання позивача, висновки відповідача, викладені в оскарженій постанові є безпідставними, оскільки положеннями Наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.06.2003 №145 встановлено порядок оплати праці за умов встановлення Кабінетом Міністром України на відповідних територіях карантину, а саме: передбачено, що медичним та іншим працівникам закладів (відділень) охорони здоров`я, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемій та лікуванням захворювань людей, здійснюються доплати до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу. Враховуючи наведене, позивач переконаний у правомірності власних дій, відтак просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.01.2021 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк для усунення виявлених суддею недоліків (а.с.14-15).

Позивачем у межах встановленого строку недоліки позову усунуто, та подано заяву про заміну первинного позивача №65 від 25.01.2021, у якій зазначено, що на підставі рішення Лисецької селищної ради восьмого демократичного скликання "Про прийняття та вхід до складу засновників комунального некомерційного підприємства "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, зміну назви Комунального підприємства та внесення змін до Статуту", відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, необхідно замінити первинного позивача Комунальне неприбуткове підприємство "Лисецька ЦРЛ" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області на Комунальне некомерційне підприємство "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (а.с.19-20).

Ухвалою суду від 02.02.2021 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи, відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України; постановлено замінити первинного позивача - Комунальне неприбуткове підприємство "Лисецька ЦРЛ" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області на його правонаступника - Комунальне некомерційне підприємство "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 01993470, адреса: вул. Радчанська, буд. 10, смт. Лисець, Тисменицький район, Івано-Франківська область) (надалі, також позивач, КНП "Лисецька лікарня") (а.с.23-25).

Управління Держпраці в Івано-Франківській області скористалось правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 09.02.2021 за №17-07/15-10/757 від 04.02.2021 (а.с.30-38). Так, у відзиві представник відповідача із позовними вимогами не погодився, вказав на їх безпідставність та необґрунтованість. Зазначив, що за результатом проведеної позапланової перевірки позивача виявлено факти порушення законодавства про працю, зокрема, частини 1 та 2 статті 115 КЗпП України та частини 1 статті 24 Закону України "Про оплату праці", оскільки частину заробітної плати працівникам КНП "Лисецька ЦРЛ", які безпосередньо зайняті у ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 за березень 2020 року виплачено 16.04.2020 та 30.04.2020; частину заробітної плати за квітень 2020 року не виплачено. Водночас, всупереч Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 №768 "Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року", доплату працівникам в розмірі трьох посадових окладів проведено не за повний місяць, а за дев`ять календарних днів, чим порушено вимоги статті 98 КЗпП України. За наслідком виявлених порушень відповідачем складено та направлено позивачу припис від 01.07.2020 №ІФ8623/1778/АВ/П та надано строк для усунення порушень. Надалі, зважаючи на часткове усунення позивачем виявлених порушень Управлінням Держпраці проведено повторний захід державного контролю, в результаті якого, виявлено невиконання вимог пункту 3 припису від 01.07.2020 №ІФ8623/1778/АВ/П в частині порушення статті 83 КЗпП України та статті 13 Закону України "Про оплату праці". Внаслідок розгляду справи про накладення штрафу, 03.12.2020 винесено постанову про накладення на позивача штрафу №ІФ11791/1779/АВ/ПТ/ПС/ІП-ФС у розмірі 5000 грн. Представник відповідача заперечив обґрунтованість посилання позивача на приписи наказу Міністерства праці та соціальної політики від 02.06.2003 №145, оскільки вказаний наказ є загальним, на відміну від наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 №768.

За таких обставин представник Управління Держпраці в Івано-Франківській області просить у задоволенні позовних вимог КНП "Лисецька лікарня" відмовити у повному обсязі.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.

Відповідно до копії наказу Управління Держпраці в Івано-Франківській області «Про проведення позапланової перевірки у КНП "Лисецька ЦРЛ" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області від 12.06.2020 №614Д, на підставі отриманої від ОСОБА_1 скарги на дії керівника КНП "Лисецька ЦРЛ", та направлення від 12.06.2020 №15-10/3862, головним державним інспектором відділу з питань трудових відносин та зайнятості Чуйко В.Р. у період з 15.06.2020 по 24.06.2020 проведено позапланову перевірку у КНП "Лисецька ЦРЛ" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області, за наслідком якої складено акт інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю від 24.06.2020 №ІФ8623/1778/АВ (а.с.45-48 та зворотна сторона).

Згідно зі змістом акта, інспектором виявлено такі порушення позивачем трудового законодавства: всупереч приписам частин 1, 2 статті 115, статті 98, частини 1 статті 84 КЗпП України, статті 25 Закону України "Про відпустки", частини 1 статті 24, частини 1 статті 13 Закону України "Про оплату праці", генеральним директором позивача відмовлено у наданні відпустки без збереження заробітної плати на 31 календарний день з 06.04.2020 по 06.05.2020 особі з інвалідністю ІІ групи ОСОБА_1 ; частину заробітної плати працівникам КНП "Лисецька ЦРЛ", які безпосередньо зайняті у ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 за березень 2020 року виплачено 16.04.2020 та 30.04.2020, при цьому частину заробітної плати за квітень 2020 року станом на 24.06.2020 не виплачено; частину заробітної плати, які входять до складу мобільної медичної бригади за квітень 2020 року виплачено 05.06.2020, за травень 2020 року - 23.06.2020; всупереч пункту 2 наказу Міністерства охорони здоров`я України від 02.04.2020 №768 доплату медичним працівникам у розмірі трьох посадових окладів проведено не за повний місяць, а за 9 календарних днів.

З огляду на виявлені порушення, 01.07.2020 відповідачем складено припис про усунення виявлених порушень №ІФ8623/1778/АВ/П, яким зобов`язано позивача усунути виявлені порушення до 24.07.2020 та повідомити про вжиті заходи Управління Держпраці в Івано-Франківській області (а.с.61-63 та зворотна сторона).

З метою встановлення факту усунення порушень, виявлених в ході попереднього позапланового заходу контролю, на підставі наказу від 21.10.2020 №11392 та направлення від 21.10.2020 №15-10/6750 (а.с.71-72 та зворотна сторона) у період з 26.10.2020 по 06.11.2020 відповідачем проведено повторне інспекційне відвідування КНП "Лисецька ЦРЛ", в результаті якого, складено акт від 29.10.2020 №ІФ11791/1778/АВ (а.с.73-76), у якому зазначено про те, що позивачем не виконано вимоги пункту 3 припису від 01.07.2020 №ІФ8623/1778/АВ/П, а саме - не усунено порушення вимог законодавства, що проявилось у виплаті працівникам КНП "Лисецька ЦРЛ" доплати в розмірі трьох посадових окладів (тарифних ставок) не за повний місяць, а лише за дев`ять календарних днів, що не відповідає вимогам статті 98 КЗпП України та частини 1 статті 13 Закону України "Про оплату праці".

Представник позивача із висновками акту не погодився, та письмово заперечив протиправність своїх дій, обґрунтовуючи заперечення відсутністю жодних правових підстав для виплати трьох посадових окладів працівникам ЦРЛ за весь календарний місяць, а не за фактично відпрацьований час (а.с.76 та зворотна сторона).

За наслідком виявленого та не усунутого позивачем порушення, відповідачем 28.10.2020 складено протокол про адміністративне правопорушення №ІФ1179/1778/АВ/ПТ, відповідальність за яке передбачена приписами статті 188-6 КУпАП та 29.10.2020 винесено постанову № ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС про притягнення генерального директора КНП «Лисецька ЦРЛ» ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу у розмірі 850,00 грн (а.с.79-80).

Надалі, 03.12.2020 відповідачем винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення №ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС/ІП-ФС, відповідно до якої, на Комунальне некомерційне підприємство "Лисецька центральна районна лікарня" Тисменицької районної ради Івано-Франківської області накладено штраф у розмірі 5 000,00 грн.

Не погоджуючись із висновками відповідача щодо протиправності дій позивача в частині здійснення доплати працівникам Лисецької лікарні у березні 2020 року за дев`ять робочих днів, пропорційно до відпрацьованого часу, а не весь місяць, з метою визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС/ІП/-ФС від 03.12.2020, уповноважений представник Комунального некомерційного підприємства "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кабінетом Міністрів України 11.03.2020 прийнято постанову №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215), яка набрала чинності 12.03.2020. Згідно зі змістом пункту 1 якої, з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України встановлено карантин.

Надалі, постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020 року №246 "Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (в редакції від 23.03.2020) установлено, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - коронавірусна хвороба (COVID-19), визначений у постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", - із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 та від 25 березня 2020 року №239, до завершення здійснення зазначених заходів встановлюються додаткові доплати у розмірі до 200 відсотків посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов`язкових доплат, надбавок пропорційно відпрацьованому часу, зокрема, у закладах охорони здоров`я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг з Національною службою здоров`я, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Наказом Міністерства охорони здоров`я України №768 від 02.04.2020 "Про затвердження Переліку посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року" (надалі, також Наказ МОЗ України №768) затверджено Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року. Встановлено, що персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров`я.

Отже, Наказом МОЗ України №768 затверджено виключно перелік посад та інших працівників, безпосередньо зайнятих у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню коронавірусної хвороби, яким здійснюється доплата трьох посадових окладів за березень 2020 року. Натомість, механізму, порядку чи будь-яких інших конкретних умов здійснення такої виплати працівникам вказаним Наказом не визначено.

Установлення особливих умов та розмірів оплати праці для медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні хвороби, виконують інші роботи, пов`язані з високим ризиком зараження збудниками інфекційних хвороб, передбачено статтею 40 Закону України від 06.04.2000 №1645-ІІІ "Про захист населення від інфекційних хвороб". Зі змісту зазначеної статті вбачається, що посадові оклади таких осіб слід визначати згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 02.06.2003 №145 "Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2003 року за №523/7844 (надалі, також Наказ №145 від 02.06.2003).

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 1 Наказу №145 від 02.06.2003, порядок оплати праці за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, застосовується за умови встановлення Урядом в осередках та на відповідних територіях карантину, згідно з порядком, визначеним статтею 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Підпунктами "а" 1.1, 1.2 пункту 1 Наказу №145 від 02.06.2003 визначено, що медичним та іншим працівникам закладів (відділень) охорони здоров`я, які безпосередньо зайняті ліквідацією епідемій та лікуванням захворювань людей, здійснюються доплати до заробітної плати в розмірі трьох схемних посадових окладів (тарифних ставок) пропорційно відпрацьованому часу.

У всіх інших випадках оплата праці медичних та інших працівників закладів (інфекційних: лікарень, відділень, палат, кабінетів) здійснюється відповідно до умов оплати праці, визначених згідно з чинним законодавством.

Проаналізувавши наведені правові положення, суд дійшов висновку про наявність таких обов`язкових умов для здійснення передбаченої Наказом МОЗ України №768 та Постанови КМУ №246 виплати працівникам трьох посадових окладів:

- наявність професії (посади) працівника у Переліку, затвердженому Наказом МОЗ України №768;

- включення керівником закладу охорони здоров`я професії (посади) працівника до персонального переліку працівників, яким встановлюється доплата;

- безпосередня участь такого працівника у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Як вбачається з пояснень позивача, та не оспорюється відповідачем, перший пацієнт з гострою респіраторною хворобою COVID-19 поступив на лікування до КНП "Лисецька лікарня" тільки 23.03.2020.

Враховуючи наведене, участь працівників КНЛ "Лисецька лікарня", включених до переліку осіб, яким здійснюється відповідна доплата наказом КНП "Лисецька ЦРЛ" від 29.04.2020 №116, у ліквідації епідемії, здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 мала місце з моменту поступлення першого хворого пацієнта, тобто з 23.03.2020.

Доводи представника відповідача щодо наявності підстав для виплати працівникам позивача доплати у розмірі трьох посадових окладів за весь робочий час, відпрацьований у березні 2020 року є безпідставними, оскільки здійснення доплати працівникам за період, коли вони не були зайнятими у ліквідації епідемії, лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 нівелює саму суть та мету такої доплати.

Відсутність у Наказі МОЗ України №768 та Постанові КМУ №246 вказівки на доплату трьох посадових окладів працівникам пропорційно відпрацьованому часу, за наявності чинного затвердженого порядку оплати праці за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, не може слугувати підставою для визнання дій позивача такими, що порушують законодавство про працю.

При цьому, суд наголошує, що Постанову КМУ №246, як і Наказ МОЗ України №768 та Наказ №145 від 02.06.2003 необхідно застосовувати в системному зв`язку один з одним. Вказані нормативно правові акти не суперечать один одному та в сукупності встановлюють порядок, умови та особливості виплати працівникам передбаченої доплати у розмірі трьох посадових окладів.

Отже, на переконання суду, з урахуванням поступового виділення КНП "Лисецька лікарня" коштів з обласного бюджету на доплату трьох посадових окладів працівникам у березні 2020 року, керівником позивача правомірно видано накази від 15.04.2020 №102 та 29.04.2020 №116 про доплату медичним працівникам за березень 2020 року з коштів обласного бюджету у розмірі 100% та 200% тарифної ставки пропорційно відпрацьованому часу, починаючи з 23.03.2020 за 9 календарних днів (а.с.50-53 та зворотна сторона).

За таких обставин суд вважає висновки відповідача про порушення позивачем приписів статті 98 КЗпП України та частини 2 статті 13 Закону України "Про оплату праці" необґрунтованими, оскільки доплата працівникам, безпосередньо зайнятим у ліквідації епідемії, здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19 здійснена КНП "Лисецька лікарня" відповідно до вимог Наказу МОЗ України №768 та положень Наказу №145 від 02.06.2003, пропорційно до відпрацьованого часу з моменту поступлення на лікування першого пацієнта із випадком гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, окрім цього, згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Однак, доведення при оскарженні протиправності рішення суб`єкта владних повноважень, з врахуванням частини 2 статті 77 КАС України покладається на відповідача.

В результаті розгляду даної адміністративної справи судом встановлено, що відповідач при винесенні оскарженої постанови не надав належної оцінки усім обставинам. Таке рішення Управління Держпраці в Івано-Франківській області не відповідає положенням чинних правових норм, є у повній мірі необґрунтованим, суперечить принципам добросовісності та розсудливості.

Натомість суд зазначає, що вимоги Комунального некомерційного підприємства "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області є правомірними, підтвердженими належними, достовірними доказами, а відтак, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд керується приписами частини 1 статті 139 КАС України, якою встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Наявним в матеріалах справи платіжним дорученням №3262 від 24.12.2020 підтверджується сплата позивачем за звернення до суду із цим позовом судового збору у розмірі 2 270,00 грн (а.с.1).

Доказів понесення сторонами будь-яких інших витрат, пов`язаних з розглядом справи суду не надано, відтак підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача лише сплачений ним судовий збір у розмірі 2270,00 грн.

Враховуючи наведене, на підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 139, 241-246, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Держпраці в Івано-Франківській області про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення №ІФ11791/1778/АВ/ПТ/ПС/ІП-ФС від 03.12.2020.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Держпраці в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 39784625) на користь Комунального некомерційного підприємства "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ - 01993470) сплачений судовий збір у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - Комунальне некомерційне підприємство "Лисецька лікарня" Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, адреса: вул. Радчанська, буд. 10, смт. Лисець, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77455, код ЄДРПОУ - 01993470;

відповідач - Управління Держпраці в Івано-Франківській області, адреса: вул. Незалежності, буд. 67, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 39784625.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.