
Справа № 367/1443/21
Провадження №3/367/712/2021
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 квітня 2021 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кафтанов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції , про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого: АДРЕСА_1 , місце роботи: політична партія «Альянс За Соціальну Справедливість», керівник;
за ст. 212-21 КУпАП,-
встановив:
За результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за III квартал 2020 року, поданого до Національного агентства з питань запобігання корупції 06.11.2020 року політичною партією «Альянс За Соціальну Справедливість» (ідентифікаційний код 39742171) за підписом голови Партії ОСОБА_1 , встановлено неповноту відображеної у Звіті інформації.
Так, відповідно до відомостей, відображених у підпункті 1 пункту 2.1 глави 2 розділу І «Відомості про майно, нематеріальні цінності, цінні папери політичної партії» Звіту Партії, та Договору позички квартири від 01.01.2019 року № 1, ОСОБА_1 надано Партії в безоплатне користування нерухоме майно - приміщення площею 36,2 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , що згідно з частино четвертою статті 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 року № 410-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції») є внеском на користь політичної партії.
Згідно з частиною п`ятою статті 15 Закону розмір (сума) внеску у формі робіт, товарів або послуг визначається на основі ринкової вартості ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку за методологією, розробленою та затвердженою Національним агентством з питань запобігання корупції за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Відповідно до Методології визначення розміру (суми) внеску на підтримку політичної партії у формі робіт, товарів або послуг, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 16.11.2018 року № 2596, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.12.2018 року за № 1397/32849 за результатами визначення розміру (суми) об`єкта внеску особа, що визначає його вартість, складає висновок про визначення розміру (суми) внеску у формі робіт, товарів або послуг.
Проте до Звіту Партії не додано висновок про визначення розміру (суми) внеску на підтримку політичної партії у формі робіт, товарів або послуг, а саме: внеску на підтримку Партії у виді безоплатного користування приміщенням площею 36,2 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , наданого Партії ОСОБА_1 , та у пункті 6.1 «Спонсорські внески на користь політичної партії» глави 6 розділу III Звіту Партії не зазначено відомості про цей внесок на користь Партії.
Зазначене є порушенням частини п`ятої статті 15, пункту другого частини дев`ятої статті 17 Закону, пункту 6 розділу III Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 року №2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 року за № 1185/29315.
Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 22.12.2020 року та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 23.12.2020 року № 467, затвердженого наказом Національного агентства від 24.12.2020 року № 594/20.
Відповідно до вимог пункту 13 розділу II Положення про порядок подання Звіту достовірність даних Звіту підтверджується власноручними підписами керівника (уповноваженої особи) та головного бухгалтера (особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку) на останній сторінці Звіту, скріпленими печаткою політичної партії.
Звіт Партії поданий до Національного агентства за підписом керівника ОСОБА_1 та скріплено печаткою Партії, а відтак ОСОБА_1 підтвердив достовірність інформації, викладеної у Звіті Партії.
Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник Партії, порушив встановлений порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, за що статтею 21221 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до частини першої статті 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статях 218-221 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи Національного агентства.
У зв`язку з цим Національне агентство листом від 30.12.2020 року № 52-06/69691/20 з роз`ясненням прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, запросило керівника Партії ОСОБА_1 з`явитися 21.01.2021 року до Національного агентства з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення зазначений лист вручено ОСОБА_1 08.01.2021 року.
21.01.2021 року ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явився, про причини неявки не повідомив, що зафіксовано актом від 21.01.2021 № 50-07/46.
Тому, листом від 22.01.2021 року № 52-04/4200/21 з роз`ясненням прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, Національне агентство запросило керівника Партії ОСОБА_1 з`явитися 04.02.2021 року до Національного агентства з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення зазначений лист вручено ОСОБА_1 27.01.2021 року.
04.02.2021 року ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явився, про причини неявки не повідомив, що зафіксовано актом від 04.02.2021 № 50-07/86.
Листом від 05.02.2021 року № 52-04/6821/21 з роз`ясненням прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, Національне агентство запросило керівника Партії ОСОБА_1 з`явитися 16.02.2021 року до Національного агентства з метою надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення .
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення зазначений лист вручено ОСОБА_1 09.02.2021 року.
Проте 16.02.2021 року ОСОБА_1 до Національного агентства не з`явився та про причини неявки не повідомив. Факт неявки ОСОБА_1 зафіксовано актом про неявку від 16.02.2021 року № 50-07/111.
Крім того, повідомлення про дату, на яку керівника Партії ОСОБА_1 запрошено зазначеними листами, опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/ у рубриці «Моніторинг діяльності Національного агентства», підрозділі «Виклики до НАЗК».
Зважаючи на відсутність інших законних дій щодо забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення Національним агентством вжито всіх достатніх та допустимих заходів щодо повідомлення громадянина ОСОБА_1 про вчинене правопорушення.
Пам`ятку про права та обов`язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені статтями 55, 56, 59, 63 Конституції України статтями 268, 277 КУпАП буде надіслано поштою разом з другим примірником протоколу.
День виявлення правопорушення – 22.12.2020 року (дата складання Акта про проведення аналізу Звіту Партії).
День вчинення правопорушення – 06.11.2020 року (дата подання Звіту Партії до Національного агентства).
Місце вчинення правопорушення - вул. Котляревського, буд. 31-6, кв. 57, м. Ірпінь, Київська обл., 08203 (місцезнаходження Партії).
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, про причини неявки не повідомив, про дату і час судового засідання повідомлений належним.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.
Суд враховує науково-консультативний висновок науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України про те, що під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених статтею 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по даній справі необхідно закрити, оскільки на момент розгляду справи закінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 248 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ст. 212-21 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Ірпінський міський суд Київської області протягом 10 днів.
Суддя: В.В. Кафтанов