Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
27.04.10Справа №2а-14486/09/6/0170 (14:31)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі Усковій О.І.,
за участю представника позивача Мустафаєва Д.Н.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида»
про стягнення,
Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до відповідача про стягнення податкової заборгованості з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» у сумі:
-455,12 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 11021000, р/р 31116009700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026;
-89880,37 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 14010100 р/р 31118029700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026;
-169,96 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 16010200, р/р 32210828700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026.
Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.12.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, зазначених у позові.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином через ЗМІ.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”№ 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» являється юридичною особою, зареєстрованою 04.06.2004 року Красноперекопською районною державною адміністрацією АРК, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 454113, довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 46-62-36/28 від 02.12.2005 року.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» 10.06.2004 року взято на податковий облік в Красноперекопській районній державній адміністрації АРК.
Таким чином, судом встановлено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» зареєстровано у якості платника ПДВ 19.12.2005 року, про що позивачем видане свідоцтво платника ПДВ № 00384973.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» є платником у тому числі таких податків як податок на прибуток, податок на додану вартість та комунальний податок.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість”від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, що податковий період для Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» дорівнює місяцю, тому воно зобовязано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до Красноперекопської районної державної адміністрації АРК декларації з податку на додану вартість.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств”від 28.12.1994 року N 333/94.
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Таврида» зобовязано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до Красноперекопської районної державної адміністрації АРК декларації з податку на прибуток.
Обовязок Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори” N 56-93 від 20.05.1993 року.
Перевіряючи наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення податкової заборгованості Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» з ПДВ в розмірі 89880,37 гривень (59359,00 гривень податкове зобовязання, 30521,35 гривень - штрафні санкції, 0,02 гривень пеня) суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що посадовою особою Красноперекопської ОДПІ відповідно до п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» та п.2.3 ч.3 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків», затверджених наказом ДПА України № 355 від 27.05.2008 року на підставі деталізованої інформації щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, перевірені податкові декларації з ПДВ СТОВ «Таврида» за період травень 2008 року.
За результатами проведення перевірки складено Акт про результати невиїзної документальної перевірки СТОВ «Таврида» з питань правомірності нарахування податкового кредиту та повноти нарахування податку на додану вартість за період травень 2008 року № 676/15-2/32617765 від 22.05.2009 року.
Перевіркою встановлено, що в порушення п.7.2.6 п.7.2 ст.7, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», абз.2 п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» , п.15.1.1 п.15.1 ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» СТОВ «Таврида» завищен податковий кредит у сумі 116700 гривень і відповідно підлягає донарахуванню податкове зобовязання у сумі 59359 грн., та зменшення залишку відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26) на суму 54725,00 гривень.
В висновку до акту перевірку зазначено, що відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» до СТОВ «Таврида» будуть застосовані штрафні санкції.
В розрахунку штрафних санкцій по акту невиїзної документальної перевірки СТОВ «Таврида» № 676/15-2/32617765 від 22.05.2009 року за травень 2008 року визначено, що СТОВ «Таврида» підлягає донарахуванню податкове зобовязання в розмірі 59359,00 гривень. Крім того, до відповідача мають бути застосовані штрафні санкції в розмірі 29679,5 гривень.
На підставі акту перевірки № 676/15-2/32617765 від 22.05.2009 року податковим органом було складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0001151502/0 від 22 червня 2009 року, яким визначено суму податкового зобовязання СТОВ «Таврида» з податку на додану вартість в розмірі 89038,5 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 29.07.2009 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0001151502/0 від 22 червня 2009 року.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений “Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та “Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
29.07.2009 року посадовими особами Красноперекопської ОДПІ складено акт № 73/15-02/32617765 про вивішування на дошку оголошень податкового повідомлення рішення від 22 червня 2009 року № 0001151502/0 за результатами перевірки СТОВ «Таврида».
Судом встановлено, що відповідачем податкове зобовязання в розмірі 59359,00 гривень та штрафні санкції в розмірі 29679,5 гривень на загальну суму 89038,5 гривень за податковим повідомленням рішенням форми «Р» № 0001151502/0 від 22 червня 2009 року не погашено у повному обсязі, що підтверджується Довідкою - розрахунком суми податкового боргу, а також відомостями особового рахунку.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість СТОВ «Таврида» з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Таврида» № 2/1502/32617765 від 05.01.2009 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за жовтень 2008 року у строки, визначені законодавством.
Акт перевірки був направлений СТОВ «Таврида», однак, ним не отриманий, за закінченням терміну зберігання лист був повернутий на адресу податкового органу, у звязку з чим складено акт про неможливість вручення платнику податків акта своєчасності сплати податкового зобовязання з ПДВ СТОВ «Таврида» за № 75/15-02/32617765 від 12.02.2009 року.
На підставі акту перевірки № 2/1502/32617765 від 05.01.2009 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000301502/0 від 12 лютого 2009 року, яким за неподання податкової декларації з ПДВ до СТОВ «Таврида» застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 23.03.2009 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0000301502/0 від 12.02.2009 року.
23.03.2009 року посадовими особами Красноперекопської ОДПІ складено Акт № 29/15-02/32617765 про вивішування на дошку оголошень податкового повідомлення рішення від 12.02.2009 року за № 0000301502/0 за результатами перевірки СТОВ «Таврида».
Судом встановлено, що відповідачем на день розгляду справи штрафні санкції сплачено частково у розмірі 8,15 гривень, сума у розмірі 161,85 гривень за податковим повідомленням рішенням № 0000301502/0 від 12 лютого 2009 року не сплачена.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість СТОВ «Таврида» з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2008 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Таврида» № 171/1502/326117765 від 02.02.2009 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за листопад 2008 року у строки, визначені законодавством.
Акт перевірки був направлений СТОВ «Таврида», однак, ним не отриманий, за закінченням терміну зберігання лист був повернутий на адресу податкового органу, у звязку з чим складено Акт про неможливість вручення платнику податків акта невиїзної документальної перевірки СТОВ «Таврида» за № 124/15-02/32617765 від 10.03.2009 року.
На підставі акту перевірки № 171/1502/326117765 від 02.02.2009 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000491502/0 від 11 березня 2009 року, яким за неподання податкової декларації з ПДВ до СТОВ «Таврида» застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 15.04.2009 року податковим органом складено акт № 206/15-02/32617765 про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0000491502/0 від 11 березня 2009 року.
15.04.2009 року посадовими особами Красноперекопської ОДПІ складено Акт № 39/15-02/32617765 про вивішування на дошку оголошень податкового повідомлення рішення від 11.03.2009 року за № 0000491502/0 за результатами перевірки СТОВ «Таврида».
Судом встановлено, що відповідачем на день розгляду справи штрафні санкції у розмірі 170,00 гривень за податковим повідомленням рішенням № 0000491502/0 від 11 березня 2009 року не сплачені.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість СТОВ «Таврида» з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2008 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Таврида» № 301/1502/32617765 від 27.02.2009 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за грудень 2008 року у строки, визначені законодавством.
Акт перевірки був направлений СТОВ «Таврида», однак, ним не отриманий, за закінченням терміну зберігання лист був повернутий на адресу податкового органу, у звязку з чим складено акт про неможливість вручення платнику податків акта невиїзної документальної перевірки СТОВ «Таврида» за № 186/15-02/32617765 від 06.04.2009 року.
На підставі акту перевірки № 301/1502/32617765 від 27.02.2009 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000601502/0 від 06 квітня 2009 року, яким за неподання податкової декларації з ПДВ до СТОВ «Таврида» застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 14.05.2009 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0000601502/0 від 06 квітня 2009 року.
14.05.2009 року посадовими особами Красноперекопської ОДПІ складено Акт № 47/15-02/32617765 про вивішування на дошку оголошень податкового повідомлення рішення від 06.04.2009 року № 0000601502/0 за результатами перевірки СТОВ «Таврида».
Судом встановлено, що відповідачем на день розгляду справи штрафні санкції у розмірі 170,00 гривень за податковим повідомленням рішенням № 0000601502/0 від 06 квітня 2009 року не сплачені.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість СТОВ «Таврида» з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2009 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Таврида» № 474/1502/32617765 від 01.04.2009 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за січень 2009 року у строки, визначені законодавством.
Акт перевірки був направлений СТОВ «Таврида», однак, ним не отриманий, за закінченням терміну зберігання лист був повернутий на адресу податкового органу, у звязку з чим складено акт про неможливість вручення платнику податків акта невиїзної документальної перевірки СТОВ «Таврида» за № 474/1502/32617765 від 01.04.2009 року.
На підставі акту перевірки № 474/1502/32617765 від 01.04.2009 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000771502/0 від 08 травня 2009 року, яким за неподання податкової декларації з ПДВ до СТОВ «Таврида» застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 17.06.2009 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0000771502/0 від 08 травня 2009 року.
17.06.2009 року посадовими особами Красноперекопської ОДПІ складено Акт № 56/15-02/32617765 про вивішування на дошку оголошень податкового повідомлення рішення від 08.05.2009 року № 0000771502/0 за результатами перевірки СТОВ «Таврида».
Судом встановлено, що відповідачем на день розгляду справи штрафні санкції у розмірі 170,00 гривень за податковим повідомленням рішенням № 0000771502/0 від 08 травня 2009 року не сплачені.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість СТОВ «Таврида» з питання своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2009 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності СТОВ «Таврида» № 557/1502/32617765 від 27.04.2009 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з ПДВ за лютий 2009 року у строки, визначені законодавством.
Акт перевірки був направлений СТОВ «Таврида» 28.04.2009 року та отриманий ним 14.05.2009 року, про що свідчить копія поштового повідомлення.
На підставі акту перевірки № 557/1502/32617765 від 27.04.2009 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000851502/0 від 18 травня 2009 року, яким за неподання податкової декларації з ПДВ до СТОВ «Таврида» застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача та отримано ним 17.06.2009 року, про що свідчить копія поштового повідомлення, яка знаходиться в матеріалах справи.
Судом встановлено, що відповідачем на день розгляду справи штрафні санкції у розмірі 170,00 гривень за податковим повідомленням рішенням № 0000851502/0 від 18 травня 2009 року не сплачені.
Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що станом на день розгляду справи відповідачем штрафні санкції за податковими повідомленнями рішеннями № 0000301502/0 від 12 лютого 2009 року, № 0000491502/0 від 11 березня 2009 року, № 0000601502/0 від 06 квітня 2009 року, № 0000771502/0 від 08 травня 2009 року, № 0000851502/0 від 18 травня 2009 року не сплачено на суму 841,85 гривень.
Крім того, судом встановлено, що податковим органом за несвоєчасну сплату нарахованих сум за кожний прострочений день сплати згідно даних особового рахунку було нараховано пеню в розмірі 0,02 гивень, яка Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Таврида» не сплачена.
Таким чином, податкова заборгованість відповідача з ПДВ станом на день розгляду справи складає 89880,37 гривень (податкове зобовязання 59359,00 гривень + штрафні санкції - 30521,35 гривень (29679,5 гривень + 841,85 гривень) + пеня - 0,02 гривень).
Перевіряючи наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення податкової заборгованості Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» з податку на прибуток в розмірі 455,12 грн (штрафні санкції 455,00 гривень та пеня 0,12 гривень) суд зазначає наступне.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на прибуток СТОВ «Таврида» з питання неподання податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2006 року, 2006 рік, несвоєчасного подання звітності з податку на прибуток за 1 півріччя 2007 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету № 708/15-01/32617765 від 10 липня 2008 року.
Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларацій з податку на прибуток за 9 місяців 2006 року, за 2006 рік у строки, визначені законодавством, несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток за півріччя 2007 року.
На підставі акту перевірки № 708/15-01/32617765 від 10 липня 2008 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0001981501/0 від 15 липня 2008 року, яким визначено суму податкового зобовязання СТОВ «Таврида» з податку на прибуток за штрафними санкціями в розмірі 510,00 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано, за закінченням терміну зберігання повернуто до податкового органу. У звязку з чим 19.09.2008 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 0001981501/0 від 15 липня 2008 року. В акті зазначено, що у звязку з неможливістю вручення, податкове повідомлення рішення № 0001981501/0 від 15 липня 2008 року на суму 510,00 грн. розміщено на дошці податкових обяв Красноперекопської ОДПІ.
Судом встановлено, що у звязку з наявною у відповідача переплатою в сумі 53,00 гривень та сплатою 2,00 гривень податковий борг відповідача з податку на прибуток склав 455,00 гривень.
Крім того, судом встановлено, що податковим органом за несвоєчасну сплату нарахованих сум за кожний прострочений день сплати згідно даних особового рахунку було нараховано пеню в розмірі 0,12 гривень, яка Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Таврида» не сплачена.
Таким чином, податкова заборгованість відповідача з податку на прибуток складає 455,12 грн. (штрафні санкції 455,00 гривень та пеня 0,12 гривень).
Перевіряючи наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення податкової заборгованості Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» з комунального податку в сумі 169,96 гривень суд зазначає наступне.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника комунального податку СТОВ «Таврида» з питання своєчасності сплати комунального податку за 1 квартал 2008 року,за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати комунального податку до бюджету за № 891/15-03/32617765 від 28.08.2008 року.
Перевіркою встановлено несвоєчасність сплати відповідачем комунального податку за розрахунком № 5171 від 15.04.2008 року у сумі 5,10 гривень з затримкою у 60 днів.
На підставі акту перевірки № 891/15-03/32617765 від 28.08.2008 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення форми «Ш» № 2503211503/0 від 03 вересня 2008 року, яким визначено суму штрафу в розмірі 1,02 гривень, у звязку з затримкою сплати СТОВ «Таврида» комунального податку.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано керівником відповідача, про що свідчить надпис на корінці податкового повідомлення рішення.
Судом встановлено, що сума штрафу в розмірі 1,02 гривень погашена за рахунок переплати, що підтверджується особовим рахунком.
На підставі п.1 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 XII “Про державну податкову службу в Україні» посадовою особою Красноперекопської ОДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника комунального податку СТОВ «Таврида» з питання неподання або несвоєчасного подання податкової звітності з комунального податку за 2 квартал 2008 року, за результатами проведення якої складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 1134/15-03/32617765 від 02.10.2008 року.
Перевіркою встановлено неподання розрахунку з комунального податку за 2 квартал 2008 року.
На підставі акту перевірки № 1134/15-03/32617765 від 02.10.2008 року податковим органом складено податкове повідомлення рішення № 250381503/0 від 07 листопада 2008 року, яким визначено суму штрафу в розмірі 170,00 гривень, у звязку з неподанням СТОВ «Таврида» податкової звітності з комунального податку.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача, однак, ним не отримано. У звязку з чим 18.12.2008 року податковим органом складено акт про неможливість вручення платнику податків СТОВ «Таврида» податкового повідомлення рішення № 250381503/0 від 07 листопада 2008 року.
В вищевказаному акті зазначено, що у звязку з неможливістю вручення податкового повідомлення рішення № 250381503/0 від 07 листопада 2008 року воно розміщено на дошці податкових обяв Красноперекопської ОДПІ.
Судом встановлено, що заборгованість за податковим повідомленням рішення № 250381503/0 від 07 листопада 2008 року погашена частково за рахунок переплати на суму 0,04 гривень, сума у розмірі 169,96 гривень за податковим повідомленням рішенням рішення № 250381503/0 від 07 листопада 2008 року не сплачена.
Таким чином, податкова заборгованість відповідача з комунального податку станом на день розгляду справи складає 169,96 гривень.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
02.10.2008 року позивачем була складена перша податкова вимога № 1/322 на суму податкового боргу відповідача в розмірі 457,00 гривень.
Перша податкова вимога була надіслана відповідачеві та отимана ним 07.11.2008 року, про що свідчить копія поштового повідомлення.
09.12.2008 року позивачем була складена друга податкова вимога № 2/399, в якій було вказано, що сума податкового боргу відповідача становить 457,00 гривень.
Друга податкова вимога була надіслана відповідачеві, однак, не отримана ним у звязку з закінченням терміну зберігання, у звязку з чим позивачем складено акт про неможливість вручення податкової вимоги від 16.10.2009 року.
У звязку з неможливістю вручення податкової вимоги № 2/399 від 09.12.2008 року вона розміщена 16.10.2009 на дошці податкових обяв і вважається врученою 16.10.2009 року.
Судом встановлено, що загальна сума податкового боргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» згідно з Довідкою розрахунком суми податкового боргу та обліковою карткою платника складає 90505,45 гривень. На день розгляду справи податкова заборгованість відповідачем не погашена у повному обсязі.
Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У звязку зі складністю справи судом 27.04.2010 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 05.05.2010 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврида» податкову заборгованість у сумі:
-455,12 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 11021000, р/р 31116009700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026;
-89880,37 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 14010100 р/р 31118029700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026;
-169,96 грн. в дохід Державного бюджету код платежу 16010200, р/р 32210828700020 ЄДРПОУ 34740735 банк ГУДКУ в АР Крим, м.Сімферополь, МФО 824026.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Латинін Ю.А.