Ухвала суду № 96032177, 01.04.2021, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
01.04.2021
Номер справи
912/220/13-г
Номер документу
96032177
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

01 квітня 2021 рокуСправа № 912/220/13-г

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.

при секретарі судового засідання Пастуховій А.Ю., розглянувши клопотання №02-22/89 від 10.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С.

про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів

у справі №912/220/13-г від 18.02.2013

за заявою кредитора - Олександрійського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пл. Соборна, 8,

про банкрутство комунального підприємства "Теплоелектроцентраль" (далі - КП "Теплоелектроцентраль"), 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9,

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредиторів – участі не брали;

від банкрута (в режимі відеоконференції) – ліквідатор, арбітражний керуючий Носань Н.С.

ВСТАНОВИВ:

Постановою від 15.07.2013 господарський суд визнав КП "Теплоелектроцентраль" банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута. Призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Зімницю О.І.

Ухвалою від 01.08.2014 господарський суд заяву арбітражного керуючого Зімниці О.І. про дострокове припинення повноважень ліквідатора КП "Теплоелектроцентраль" задовольнив. Припинив повноваження ліквідатора КП "Теплоелектроцентраль" арбітражного керуючого Зімниці О.І. з 01.08.2014. Призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Назаренка С.А.

Ухвалою від 25.12.2015 господарський суд заяву арбітражного керуючого Назаренка С.А. про дострокове припинення повноважень ліквідатора КП "Теплоелектроцентраль" задовольнив. Припинив повноваження ліквідатора КП "Теплоелектроцентраль" арбітражного керуючого Назаренка С.А. з 25.12.2015. Призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Носань Н.С.

Ухвалою від 23.05.2017 господарський суд визнав грошові вимоги кредиторів та затвердити реєстр вимог кредиторів банкрута КП "Теплоелектроцентраль".

До господарського суду 10.03.2021 надійшло клопотання №02-22/89 від 10.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів з вимогами:

1. Прийняти до розгляду клопотання ліквідатора КП "Теплоелектроцентраль" про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів.

2. Затвердити нову редакцію реєстру вимог кредиторів КП "Теплоелектроцентраль", що додається.

Ухвалою від 16.03.2021 господарський суд розгляд клопотання №02-22/89 від 10.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів призначив на 12:00 – 01.04.2021.

Клопотання №02-22/89 від 10.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів обґрунтовано зокрема тим, що наказом Міністерства юстиції України від 17.08.2020 №2778/5 затверджено Вимоги до форми та порядку ведення реєстру вимог кредиторів у справах про банкрутство (неплатоспроможність), якими визначено нову форму реєстру вимог кредиторів, порядок його ведення та перелік відомостей, що підлягають включенню до реєстру.

Враховуючи введення нової форми реєстру вимог кредиторів в дію, ліквідатором КП "Теплоелектроцентраль" було підготовлено нову редакцію реєстру вимог кредиторів банкрута, що додається.

При дослідженні Єдиного державного реєстру судових рішень з метою аналізу актуальних правових позицій Верховного Суду ліквідатором встановлено, що колегією суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду сформовано правову позицію стосовно структури заробітної плати.

У зв`язку з чим, ліквідатором банкрута, відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду та Верховного Суду, керуючись ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства внесені зміни до реєстру вимог кредиторів та приведено його у відповідність до актуальних вимог чинного законодавства, та направлено до Господарського суду Кіровоградської області на затвердження в оновленій редакції.

В результаті розгляду зазначеного клопотання ліквідатора, господарський суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для його задоволення, виходячи з такого.

21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі – КУзПБ), п. 2 Прикінцевих та перехідних положень якого передбачено, що з дня введення в дію цього Кодексу, визнано таким, що втратив чинність, зокрема, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ - установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ - провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.

За ч. 2 ст. 47 КУзПБ - у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:

розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.

Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

У ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) ліквідатора та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

У ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають. (ч. 3-4 ст. 60 КУзПБ)

За ч. 1 ст. 61 КУзПБ ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, веде реєстр вимог кредиторів.

За ст. 19 Конституції України - правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тобто, аналізуючи зазначені норми КУзПБ господарський суд доходить висновку, що до компетенції господарського суду під час розгляду справи про банкрутство за нормами такого Кодексу не входить затвердження реєстру вимог кредиторів, визначення черговості задоволення вимог кредиторів та затвердження нової, оновленої чи ще будь-якої редакції реєстру вимог кредиторів боржника (банкрута), позаяк, ведення реєстру вимог кредиторів під час відповідних процедур банкрутства юридичної особи належить до виключної компетенції: розпорядника майна, керуючого санацією та ліквідатора.

Більше того, за наказом Міністерства юстиції України від 17.08.2020 №2778/5 “Про затвердження Вимог до форми та порядку ведення реєстру вимог кредиторів у справах про банкрутство (неплатоспроможність)”, на який посилається ліквідатор банкрута, арбітражний керуючий та боржник - фізична особа забезпечують підтримання Реєстру в актуальному стані та арбітражний керуючий та боржник - фізична особа несуть відповідальність за достовірність відомостей, внесених до Реєстру, та відповідність таких відомостей документам, на підставі яких вони внесені.

Керуючись ст. 2, 47, 60-61, 64, п. 2, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання №02-22/89 від 10.03.2021 ліквідатора, арбітражного керуючого Носань Н.С. про затвердження нової редакції реєстру вимог кредиторів відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Примірники ухвали направити кредиторам (п. 1 ухвали від 23.05.2017, в тому числі ГУ ДФС у Кіровоградській області (код ЄДР 39393501, 25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55 замість Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та Олександрійської ОДПІ Кіровоградської області ДПС), банкруту, ліквідатору - арбітражному керуючому Носань Н.С. (18029, м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, буд. 7), Олександрійській міській раді Кіровоградської області (28000, м. Олександрія, пр. Леніна, 59), ТОВ "Форест" (77356, Івано-Франківська область, Калуський район, с. Завій, урочище Царків, б.1 корп. А), ТОВ "Енерго-Миг" (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Обручева, б. 17), ПП "Діалін" (28000, м. Олександрія, вул. Канатенка, 2), ТОВ "Олександрійська енергетична компанія" (28000, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9), Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Михайлівська, 64).

Повний текст ухвали складено 05.04.2021.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.