Постанова № 96023979, 05.03.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.03.2021
Номер справи
760/25819/20
Номер документу
96023979
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/760/535/21

у справі № 760/25819/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2021 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Ішуніна Л. М., за участю представника Київської міської митниці Держмитслужби - Келеберденка В. В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився - місто Київ, проживає: АДРЕСА_1 , працює в ТОВ «СТРАДА ЛТД», паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 02 травня 2018 року органом 8089 за порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України,

В С Т А Н О В И В :

До Cолом`янського районного суду міста Києва від Київської міської митниці Держмитслужби надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України.

16 липня 2020 року о 03-14 год. в пункт пропуску «Виступовичі» митного поста «Овруч» Київської митниці Держмитслужби в напрямку виїзд по смузі «зелений коридор» прослідував легковий автомобіль марки «TOYOTA LAND CRUISER», державний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався з України в Республіку Білорусь під керуванням громадянина України ОСОБА_1 . При проведенні митно-прикордонного контролю громадянин ОСОБА_1 пред`явив «контрольний талон» для проходження по «зеленому коридору», який вибрано ним самостійно. На підставі розрахунків аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб був виведений із загальної черги і направлений зі смуги руху «зелений коридор» на смугу руху «червоний коридор» для поглибленого митного огляду. При огляді автомобіля громадянина ОСОБА_1 в багажному відділенні без ознак приховування було виявлено 63 (шістдесят три) мисливські набої, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством та підлягає обов`язковому письмовому декларуванню. Вказані обставини підтверджуються протоколом про порушення митних правил від 16 липня 2021 року № 1210/10000/20.

Враховуючи викладені обставини, громадянин України ОСОБА_1 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, який формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України законодавством заборонено або обмежено, що в свою чергу, має ознаки наявності у діях та бездіяльності громадянина України ОСОБА_1 порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України.

В судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби підтримав позицію Київської митниці Держмитслужби та просив притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 471 МК України, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

ОСОБА_1 свою провину визнав та в судовому засіданні пояснив, що при перетині кордону він забув, що в нього в рюкзаку, який перебував в салоні його автомобіяі, знаходяться мисливські набої.

З урахуванням викладеного, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до такого висновку.

Згідно з частиною першою статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Суд встановив, що 16 липня 2020 року о 03-14 год. в пункт пропуску «Виступовичі» митного поста «Овруч» Київської митниці Держмитслужби в напрямку виїзд по смузі «зелений коридор» прослідував легковий автомобіль марки «TOYOTA LAND CRUISER», державний номерний знак НОМЕР_2 , який рухався з України в Республіку Білорусь під керуванням громадянина України ОСОБА_1 . При проведенні митно-прикордонного контролю громадянин ОСОБА_1 пред`явив «контрольний талон» для проходження по «зеленому коридору», який вибрано ним самостійно.

При огляді автомобіля громадянина ОСОБА_1 в багажному відділенні без ознак приховування було виявлено 63 (шістдесят три) мисливські набої, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством та підлягає обов`язковому письмовому декларуванню, що підтверджується протоколом про порушення митних правил від 16 липня 2020 року № 1210/10000/20.

З висновку балістичної та товарознавчої експертизи від 10 листопада 2020 року № 1420003302-0442 вбачається, що 63 (шістдесят три) мисливські набої належать до боєприпасів 12 калібру. Загальна вартість предметів порушення митних правил становить 996,60 грн.

Безпосередні предмети правопорушення, в порядку статті 511 МК України вилучені та зберігаються за адресою: м. Житомир, вул. Перемоги, 25.

Диспозицією статті 471 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у порушенні встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 МК України характеризується як умислом, так і необережністю.

Згідно з пунктами 4-5 статті 366 МК України громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю. Обираючи порядок проходження «зелений коридор», громадянин заявляє про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Відповідно до частини першої статті 196 МК України, не можуть бути пропущені через митний кордон України:

1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України;

2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів;

3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Частиною першою статті 197 МК України встановлено, що у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою.

Відповідно до пп.12.14 п.12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 21 серпня 1998 року № 622, вогнепальна мисливська зброя, основні частини зброї, бойові припаси до неї, пневматична, холодна, охолощена зброя, пристрої, патрони до них громадянами України перевозяться через митний кордон України на підставі дозволів на право перевезення зброї територією України, які видаються УП ЦОУП, ГУНП.

Таким чином, ураховуючи те, що ОСОБА_1 не мав дозволу для переміщення через митний кордон України мисливськх набоїв, а отже своїми діями порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Оцінюючи докази, які містяться в матеріалах справи у їх сукупності, суд вважає, що в діях громадянина України ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 МК України та винуватість останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил від 16 липня 2020 року № 1210/10000/20; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 16 липня 2020 року; поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 від 16 липня 2020 року; висновком балістичної та товарознавчої експертизи №1420003302-0442 від 10 листопада 2020 року.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Тож, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина України ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Отже, з огляду на вищевказані норми права та Закон України "Про судовий збір" з громадянина України ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 235, 236, 257, 458, 459, 471, 526-529 МК України, статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 Митного Кодексу України.

Накласти на громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , працює в ТОВ «СТРАДА ЛТД», стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) грн, який підлягає сплаті на наступні реквізити: УДКСУ у Солом`янському районі; ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р: UA568999980313040106005026010; призначення платежу: номер справи про ПМП, П.І.П. порушника.

Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, згідно з протоколом про порушення митних правил від 16 липня 2020 року № 1210/10000/20 - 63 (шістдесят три) мисливські набої 12 калібру.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає: АДРЕСА_1 , працює в ТОВ «СТРАДА ЛТД», судовий збір в розмірі 454,00 грн, який підлягає сплаті на наступні реквізити: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Л. М. Ішуніна