Постанова № 96021710, 05.04.2021, Рівненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
05.04.2021
Номер справи
570/1101/21
Номер документу
96021710
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 570/1101/21

Номер провадження 3/570/735/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 квітня 2021 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., з участю прокурора Пінчука Д.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстр. та прож. АДРЕСА_1 , приватного підприємця, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області 02.12.2000 р., ід.н. НОМЕР_2 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

в с т а н о в и в:

За результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбулись 25.10.2015 р. ОСОБА_1 був обраний депутатом Зорянськоїсільської ради Рівненського району Рівненської області, строк його повноважень закінчився 01.12.2020 р. У вказаний період ОСОБА_1 являвся суб`єктом, на якого відповідно до п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700 від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1700) поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов`язку подавати шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі - щорічна декларація), порушив вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 - несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2019 рік.

При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2020 р. по 01.06.2020 р. щорічна щорічна декларація ОСОБА_1 за 2019 рік зареєстрована у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 16 год. 25 хв. 24.06.2020 р.

Крім того, ОСОБА_1 порушив вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 2 ст. 45 Закону № 1700, - при припиненні повноважень несвоєчасно подала без поважних причин декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (за період з 01.01.2020 р. по 01.12.2020 р. включно).

Згідно визначеного рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 строку подання вказаного виду декларації - не пізніше двадцяти робочих днів здня припинення повноважень (за даних обставин - до 00:00 год. 30.12.2020 року), декларацію ОСОБА_1 за період з 01.01.2021 р. по 01.12.2020 р. включно,зареєстровано у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 08 год 13 хв. 25.02.2021 р.

Такими діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність, за які передбачено частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , якому роз`яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення не заперечив, та дав суду пояснення якими підтвердив вказані обставини несвоєчасного подання декларації. Поважності причин пропуску строку подання декларацій не вказав. Усвідомлює протиправність своїх дій. Причиною того, що ним допущено зазначені порушення вважає також недосконале знання ним усіх вимог Закону.

Із досліджених в судовому засіданні документів, наявних у матеріалах справи встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 р. ОСОБА_1 обрано депутатом Зорянської сільської ради (а.с. 14-15). Строк повноважень ОСОБА_1 , як депутата Зорянської сільської ради закінчився 01.12.2020 р. (а.с. 16-17).

За даним відповідного реєстру на офіційному сайті НАЗК (https://public.nazk.gov.ua/) щорічну декларацію ОСОБА_1 за 2019 рік зареєстровано о 16 год. 25 хв. 24.06.2020 р., та декларацію після звільнення за період з 01.01.2021 р. по 01.12.2020 р. включно,зареєстровано о 08 год. 13 хв. 25.02.2021 р.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, а в даному випадку про корупційне правопорушення, серед інших визначених законом обставин зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, передбаченого ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»; чи є особа винною в його вчиненні, отже чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.

Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З`ясувавши обставини, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Оскільки судом розглядаються декілька справ відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об`єднанню в одне провадження.

Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до вимог ст. 33 та ст. 34 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує характер вчинених ОСОБА_1 правопорушень, особу правопорушника, беруться до уваги обставини справи, в тому числі ставлення правопорушника до своїх дій, наслідки правопорушення. Суд вважає застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному в межах санкції ч. 1 ст. ст. 172-67 КУпАП достатнім для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір.

Керуючись ст. 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст. 283-284 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Об`єднати справу № 570/1101/21 в одне провадження зі справою № 570/1099/21 - щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рівнен. р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012494. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку(IBAN) UA728999980313151206000017295. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.

Суддя Таргоній М.В.