Постанова № 96017637, 02.04.2021, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
02.04.2021
Номер справи
328/147/21
Номер документу
96017637
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/147/21

02.04.2021

3/328/91/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

02 квітня 2021 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,

розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 130 ч. 1 КУпАП,

встановив:

13.01.2021 року о 02 год. 35 хв. громадянин ОСОБА_1 в м. Токмак по вул. Гоголя керував автомобілем ВАЗ 2105 д/н НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння – різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей. Від продуття алкотесту «Drager» на місці зупинки або в Токмацькій БЛІЛ відмовився в присутності двох свідків. Від керування відсторонений.

ОСОБА_1 під час розгляду справи присутнім не був, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.

ОСОБА_1 , подав до суду письмове заперечення де зазначив, що 13.01.2021 року він керував автомобілем та був зупинений по вул. Гоголя в м. Токмак працівниками поліції. Працівники поліції повідомили його про наявність в нього ознак сп`яніння та запропонували пройти огляд за допомогою алкотестеру «Драгер», що ОСОБА_1 і зробив. Алкотестер не виявив стану сп`яніння в ОСОБА_1 і працівники поліції дозволили йому керувати далі автомобілем. Також, звернув увагу суду на те, що в матеріалах справи відсутній акт огляду на стан сп`яніння, відеозапис, а свідки які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення були відсутні. Направлення на огляд з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння в присутності ОСОБА_1 , не складався.

Захисник адвокат Сніжко Р.В. вважав про відсутність правових підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП. Звернув увагу на допущені працівниками поліції порушення під час оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність настає за відмову особи, яка керує транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп`яніння, від проходження огляду на стан сп`яніння.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.п. 3, 5, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом

Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох

свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Таким чином, Акт огляду складається у випадку проведення такого огляду.

В разі відмови особи, яка керує транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп`яніння, пройти відповідний огляд на місці зупинки транспортного засобу чи в закладі охорони здоров`я настає адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Під час розгляду справи судом опитано свідка ОСОБА_2 , який підтвердив факт відмови ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння. При цьому, поведінка ОСОБА_1 свідчила про його перебування в стані сп`яніння.

Інший свідок ОСОБА_3 на розгляд справи не з`явився, в той же час, суд вважає можливим взяти до уваги письмові пояснення свідка, враховуючи їх ідентичність з поясненнями ОСОБА_2 , надані ним безпосередньо суду.

Також, судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 101255 від 13.01.2021 року, в якому зафіксований факт порушення ОСОБА_1 п. 2.5 ПДР України та скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП., пояснення свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , які підтвердили відмову ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння, направлення на огляд, сертифікат калібрування алкотестера.

Аналізуючи досліджені у справі докази, приходжу до висновків про достатність даних на підтвердження факту відмови ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння.

Відсутність в матеріалах справи направлення на огляд та інше не може спростувати факт відмови ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння, що підтверджено поясненнями свідка.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП України, а саме, відмова особи, яка керує транспортним засобом з явними ознаками алкогольного сп`яніння, від проходження огляду на стан сп`яніння.

Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Згідноз ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.

Враховуючи, що санкція статті не передбачає альтернативних видів покарання, суд приходить до висновку про необхідність накладення стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 23,33,34,130 ч. 1,283,284 КУпАП України,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн. та позбавити права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Отримувач коштів ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37941997Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA708999980313000149000008001Код класифікації доходів бюджету 21081300Призначення платежу Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)

Відповідно до положень ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн..

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова набрала законної сили ________

Строк пред`явлення постанови до виконання до ______

Суддя