Постанова № 96009967, 05.04.2021, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
05.04.2021
Номер справи
233/1322/21
Номер документу
96009967
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/1322/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2021 року м.Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Кожевник О.А., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Відділу поліції № 2 Краматорського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області, стосовно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Костянтинівка, Донецької області, українця, громадянина України, який працює інженером ПП «Аквалайт», зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 190 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Станом на 14 год. 00 хв. 30 січня 2021 року ОСОБА_1 не вжив заходів щодо здачі до ОВС мисливської вогнепальної зброї «ТОЗ-БМ» 16 калібру, № НОМЕР_1 , яка належала його померлому батькові ОСОБА_2 у 5-ти денний строк з моменту його смерті.Таким чином порушив п. 12.16 Інструкції до Наказу МВС України № 622-98 р., за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 190 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час і місце розгляду справи належним чином повідомлений. Надав заяву, про розгляд протоколу про адміністративне правопорушення за його відсутністю. Пояснив, що після смерті батька не мав можливості відкрити сейф, де знаходилась рушниця через відсутність ключів. Після телефонного дзвінка від співробітників правоохоронних органів з вимогою здати до поліції рушницю відкрив сейф шляхом зламу замка та у найкоротший термін передав рушницю до поліції. Додав, що не знав про права та обов`язки зберігання та повернення зброї, так як не володів нею.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення доходжу наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Частина 1 ст. 190 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Пунктом 12.16 Інструкції «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів» затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 року передбачено, що у разі смерті власника нагородна, нарізна вогнепальна та інша зброя воєнних зразків, мисливська нарізна або гладкоствольна вогнепальна зброя, пневматична та холодна зброя протягом п`ятиденного строку здається близькими особами до органів внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (але на строк не більше шести місяців).

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП підтверджується наступними доказами:

- інформацією зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ 075523 від 30 січня 2021 року;

- протоколом вилучення вогнепальної зброї та боєприпасів від 30.01.2021р., відповідно до якого, 30.01.2021 р. у ОСОБА_1 вилучено вогнепальну зброю «ТОЗ-БМ» 16 калібру № НОМЕР_1 у технічно справному стані;

- інформацією з ІПК Зброя, відповідно до якої, 08.08.1994 р. надано дозвіл № НОМЕР_2 на право зберігання гладкоствольної рушниці ТОЗ –МБ 16 калібру № НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Строк дії дозволу до 20.02.2021р.;

- копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , відповідно до якого, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 помер;

- копією корінця квитанції на прийняту зброю і боєприпаси серії НОМЕР_4 , відповідно до якої, 30.01.2021 р. прийнято від ОСОБА_1 зброю ТОЗ – МБ 16 калібру № НОМЕР_1 у задовільному технічному стані.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми протиправними діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП, а саме, зберігав вогнепальну мисливську зброю без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Щодо тверджень ОСОБА_1 про те, що він не знав про права та обов`язки зберігання та повернення зброї суд зазначає, що за загальним правилом презумується знання законодавства - кожен вважається таким, що знає закони. Правова основа презумпції знання законодавства це обов`язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Цей обов`язок закріплений в частині 1 статті 68 Конституції України. Обов`язок додержання законів передбачає і обов`язок їх знання. Тому закони повинен знати кожний. З цього положення і випливає загальновідома формула: незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності, яка і міститься в частині 2 статті 68 Конституції України.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують його відповідальність.

Обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вина якої у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується доказами по справі в їх сукупності, які не оспорюються й самим ОСОБА_1 , доходжу висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення в мінімальних межах санкції ч. 1 ст. 190 КУпАП без конфіскації зброї, що буде достатнім для попередження вчинення ним інших правопорушень в подальшому.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33 ч. 2, 190, 280, 283 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 7 (семи) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 119 грн. без конфіскації зброї.

Штраф слід перерахувати на рахунок (IBAN) –UA328999980313060106000005692, отримувач – Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ)- 37967785, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок, який слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA438999980313151206000005692; отримувач коштів - Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 37967785; банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.податків); призначення платежу: *;101; ___ (реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, у разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 238 грн.

Гладкоствольну рушницю «ТОЗ-БМ» 16 калібру № НОМЕР_1 тимчасово зберігати у відділі поліції № 2 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області до вирішення питання щодо спадкування майна (але на строк не більше шести місяців).

На постанову судді може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя: О.А. Кожевник