
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про призначення справи до судового розгляду
05 квітня 2021 року м. Житомир справа № 240/1893/21
категорія 108060100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Капинос О.В., розглянувши питання про призначення до судового розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 березня 2021 року відкрито спрощене провадження у справі.
На адресу суду від представника відповідача надійшла заява, в якій просить, зокрема, для об`єктивного та повного розгляду справи призначити розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Розглянувши заявлене відповідачем клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 10 ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно із ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до п. ч. 4 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, які кореспондуються із ч. 4 ст. 12 вказаного Кодексу, за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 6 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відтак, враховуючи предмет і підстави позову, а також положення ст. 262 КАС України, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
В той же час, дослідивши матеріали справи, відзив та клопотання відповідача, суд вважає за можливе призначити розгляд справи в судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи.
Керуючись статтями 243, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
В задоволенні заяви про призначення розгляду справи в судовому засіданні за правилами загального позовного провадження відмовити.
Призначити адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії до судового розгляду у відкритому судовому засіданні (в порядку спрощеного позовного провадження) з викликом осіб, які беруть участь у справі на 20 квітня 2021 року 11:30 до Житомирського окружного адміністративного суду за адресою: місто Житомир, вулиця Мала Бердичівська, 17, зал № 4.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та не може бути оскаржена до апеляційного суду.
Суддя О.В. Капинос