Постанова № 95999515, 12.03.2021, Великомихайлівський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
12.03.2021
Номер справи
498/130/21
Номер документу
95999515
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №498/130/21

Провадження по справі№3/498/68/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2021 року смт.Велика Михайлівка Одеська область

Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області Чернецька Н.С., за участю секретаря судового засідання - Гонтаренко О.В., за участю прокурора – Стах К.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Велика Михайлівка Великомихайлівського району Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, незаміжньої, директора Комунального підприємства «Великомихайлівське БТІ», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №191/2021 від 22 лютого 2021 року, складеного старшим оперуповноваженим в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, ОСОБА_1 , будучи директором КП «Великомихайлівське бюро технічної інвентаризації», яка відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала 08.02.2021 року щорічну електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного адміністративного правопорушення визнала, суду пояснила, що вона дійсно є директором КП «Великомихайлівське бюро технічної інвентаризації» з 1993 року, вона не знала, що повинна подавати е-декларації, оскільки на її неодноразові звернення до Великомихайлівської районної ради з даним питанням їй було роз`яснено, що декларацію їй подавати не потрібно. Щиро кається в скоєному.

Прокурор в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 підтримав, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення від 22.02.2021 року за №191/2021; рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС 6-го відділу (протидії корупції) УСР в Одеській області ДСР НП України капітана поліції Бойченка С.О. від 22.02.2021 року про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією розпоряджень (накази, рішення, контракт) про призначення ОСОБА_1 директором КП «Великомихайлівське БТІ», копією статута (положення) КП «Великомихайлівське БТІ», копією функціональних обов`язків керівника ОСОБА_1 .

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1 , а саме 08.02.2021 року, тобто несвоєчасно.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно рішення Великомихайлівської районної ради №167-V від 14.03.2008 «Про укладення контракту з директором КП «Великомихайлівське БТІ» з ОСОБА_1 укладено контракт як з директором КП «Великомихайлівське БТІ», та на даний час ОСОБА_1 є директором КП «Великомихайлівське БТІ», а отже відповідно до п.п «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 ч.1 ст.3 Закону на директора КП «Великомихайлівське БТІ» ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - «щорічна декларація, подається у період з 00 годин 01 січня до 00 годин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.»

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Закону від 17.03.2020 № 530 – ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короно вірусної хвороби (COVID-19)» декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, під час розгляду справи не встановлено.

Обставина, що пом`якшую відповідальність ОСОБА_1 – щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накладає на неї стягнення в межах санкції, зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.

У відповідності до ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, суддя стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст.33,283,284,40-1 КУпАП, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.

- стягнення судового збору на користь держави:

Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг смт В.Мих./22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA718999980313141206000015582

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Великомихайлівський районний суд Одеської області.

Повний текст постанови оголошений о 11.00 год. 12.03.2021 року.

Суддя Н.С. Чернецька