Постанова № 95997511, 26.03.2021, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.03.2021
Номер справи
753/5398/21
Номер документу
95997511
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5398/21

провадження № 3/753/2905/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" березня 2021 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Сирбул О.Ф., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , керівника політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов`ян», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212 21 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

За результатами аналізу встановлено, що оформлення Звіту політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов`ян» (ідентифікаційний код 34182769) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за III квартал 2020 року, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства. Звіт Партії подано з грубим порушенням встановлених вимог щодо оформлення, відповідно до абзаців третього, шостого пункту 3 розділу II Положення про аналіз Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394, а саме подання Звіту без відомостей про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи.

У Звіті Партії в таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи» не зазначено інформацію щодо наявності місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи.

Проте, згідно із відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Партія має 23 місцевих організації, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, з них 6 місцевих організацій знаходяться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Таким чином, до Звіту Партії не додано інформацію про майно, доходи, втрати і зобов`язання фінансового характеру за III квартал 2020 року від 17 місцевих організацій, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, а саме: Генічеської міської первинної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 34895681); Дніпропетровської міської партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37006542); Дніпропетровської обласної організації Партії (ідентифікаційний код 36962340); Закарпатської обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 36864021); Кіровоградської обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37168045); Новотроїцької районної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37352924); Політичної партії «Генічеської районної організації Партії» (ідентифікаційний код 36400861); Політичної партії Мелітопольський міськрайонний комітет «Партії» (ідентифікаційний код 40029601); Політичної партії Октябрської районної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37115449); Полтавської міської партійної організації Партії (ідентифікаційний код 36324278); Полтавської обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 34612334); Святошинської районної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37012912); Харківської міської партійної організації Партії (ідентифікаційний код 34987229); Харківської обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 36812709); Херсонської обласної організації Партії (ідентифікаційний код 36944473); Чернівецької обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 37368866); Чернігівської обласної партійної організації Партії (ідентифікаційний код 35306221) (витяги з Єдиного державного реєстру додаються), що є порушенням частини дев`ятої статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (в редакції, що діяла на день опублікування Закону України від 19.12.2019 № 410- IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» далі - Закон) та підпункту 1 пункту 10 розділу II, абзацу другого пункту 1 розділу III Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (далі - Положення про порядок подання Звіту).

Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 11.02.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії від 11.02.2021 № 534, затвердженого наказом Національного агентства від 11.02.2021 № 61/21.

Звіт Партії поданий до Національного агентства за підписом керівника Партії ОСОБА_1 та скріплено печаткою Партії, а відтак, з урахуванням вимог пункту 13 розділу II Положення про порядок подання Звіту, останній підтвердив достовірність інформації, викладеної у Звіті Партії.

Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник Партії, порушив порядок подання Звіту, за що статтею 21221 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

З метою отримання пояснень та з`ясування обставин, Національне агентство листом з роз`ясненням прав від 18.02.2021 № 51-04/9225/21 запросило ОСОБА_1 на 01.03.2021.

Крім того, повідомлення про дату, на яку керівника ОСОБА_2 , запрошено зазначеним листом, опубліковано на офіційному веб-сайті Національного агентства за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/ у рубриці «Моніторинг діяльності Національного агентства» розділі «Виклики до НАЗК» підрозділі «Публічні виклики щодо надання пояснень».

01 березня 2021 року ОСОБА_1 до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення не з`явився, про причини неявки не повідомив.

Факт неявки ОСОБА_1 до Національного агентства зафіксовано актом від 01.03.2021 № 50-07/132.

У зв`язку з чим, листом з роз`ясненням прав від 03.03.2021 № 51-04/11575/21 Національне агентство повторно запросило ОСОБА_1 на 11.03.2021.

Крім того, повідомлення про дату, на яку керівника ОСОБА_2 , запрошено зазначеним листом, опубліковано на офіційному веб-сайті Національного агентства за посиланням https://nazk.gov.ua/uk/ у рубриці «Моніторинг діяльності Національного агентства» розділі «Виклики до НАЗК» підрозділі «Публічні виклики щодо надання пояснень».

Відповідно до трекінгу відправлень «Укрпошти» рекомендоване повідомлення за штриховим ідентифікатором 0110312807572 вручено «особисто» ОСОБА_1 10.03.2021.

11 березня 2021 року ОСОБА_1 до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення не з`явився, проте під час телефонної розмови останній повідомив про неможливість прибуття на визначену вказаним вище листом дату та визначено іншу дату прибуття до Національного агентства, а саме 12 березня 2021 року.

Факт неявки ОСОБА_1 до Національного агентства зафіксовано актом від 11.03.2021 року № 50-07/149.

Зважаючи на відсутність інших законних заходів забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення Національним агентством було вжито усі достатні та допустимі дії щодо повідомлення громадянина ОСОБА_1 про вчинене правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «Соціал-патріотична асамблея» порушив порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, за що передбачена відповідальність за ст. 212-21 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду письмові пояснення зі змісту яких останній заперечував проти вчинення вказаного адміністративного правопорушення та просив розглядати справу у його відсутність. Вказував на те, що звітність було подано з невеликою затримкою у зв`язку із тим, що про нові вимоги подання звіту та новим форматом подачі звіту він не був проінформований НАЗК в установленому порядку та строки. Ним було подано до НАЗК клопотання у якому він надав відповідні пояснення з приводу обставин викладених у протоколі. Крім того, вважає протокол про адміністративне правопорушення не може слугувати доказом самого правопорушення. Кінцевий строк подачі звіту за 3-й квартал 2020 року встановлений 09.10.2020. Таким чином, 10.10.2020 повинен був виявити, що керівник партії не встиг подати звіт за вказаний період.

Також, просив закрити провадження за закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності, з огляду на те, що з моменту виявлення події, а саме 10.10.2020 минуло три місяці для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у його відсутність.

За змістом ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення має бути забезпечено всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, підлягають для з`ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа в його вчинені, рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді і оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративне правопорушення (проступок) - це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свобод громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідальність за ст. 212 21 КУпАП настає у випадку порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або надання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Згідно ч. 7 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні, політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов`язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції у паперовій формі (за підписом керівника політичної партії, засвідченим печаткою політичної партії), а також на електронному носії звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за відповідний квартал, а також оприлюднює такий звіт на своєму офіційному веб-сайті (за наявності) у цей самий строк.

До звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, як це прямо передбачено ч. 12 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», додаються копії документів, що підтверджують відображені у звіті відомості (у тому числі копії платіжних документів, довідок установ банків про рух коштів на рахунках).

Підпунктом 2 п. 10 розділу ІІ Положення про порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, також передбачено, що до Звіту додаються копії документів, що підтверджують відображені у звіті відомості (у тому числі копії платіжних документів, довідок установ банків про рух коштів на рахунках, копії фінансової звітності).

У своїх рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року, «Коробов проти України» від 21.10.2011 року Європейський суд з прав людини повторює, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.21221 КУпАП, підтверджується зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 53-15/68 від 12.03.2021, звітом політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Соціал-патріотична асамблея слов`ян» за ІІІ квартал 2020 року; Актом про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, подано «Соціал-патріотична асамблея слов`ян» (код ЄДРПОУ 34182769) за ІІІ квартал від 11.02.2021, Висновком про результати аналізу Звіту політичної парті про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру поданого політичною партією «Соціал-патріотична асамблея слов`ян» (код ЄДРПОУ 34182769) від 11.02.2021 № 534, та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 212 21 КУпАП, як порушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.

Позицію особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя розцінює як безпідставну та таку, що не ґрунтується на нормах чинного законодавства, у порушення яких ОСОБА_1 були вчинені дії, які містять ознаки складу адміністративного правопорушення.

У зв`язку з вищевикладеним, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212 21 КУпАП.

Обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст.35 КУпАП, не встановлено.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суддя у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу правопорушника і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

З урахуванням вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 212 21 КУпАП, ст.ст. 9, 275-280, 283-287 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212 21 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

ОСОБА_3 може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

Суддя: