
Справа № 344/4950/21
Провадження № 2-а/344/155/21
У Х В А Л А
02 квітня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Мелещенко Л.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області в особі інспектора поліції Ковалюк Тетяни Ярославівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,-
В С Т А Н О В И В:
01 квітня 2021 року позивач ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , звернувся до суду з позовом до відповідача Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області в особі інспектора поліції Ковалюк Тетяни Ярославівни, місцезнаходження: 76018 м. Івано-Франківськ, вул. Академіка Сахарова, буд. 15, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі.
Вивчивши подану заяву та долучені документи, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Згідно частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Відповідно до вимог частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з вимогами частини другої статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як вбачається з копії оскаржуваної постанови ЕАН № 3932213, дана постанова прийнята 17 березня 2021 року.
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування даної постанови 01 квітня 2021 року, тобто з порушенням строків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Проте до матеріалів позову та додатків, що долучені до позову позивачем, не надано доказів отримання ним оскаржуваної постанови від 17 березня 2021 року, а також не подано клопотання про поновлення строку на її оскарження.
Відповідно вимог частин першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, враховуючи дату звернення позивача до суду з даним позовом (01 квітня 2021 року), позивачу необхідно надати докази отримання ним оскаржуваної постанови від 17 березня 2021 року, а у разі пропуску десятиденного строку з дня отримання (вручення) постанови також і заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, що перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого частиною другою статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.
Водночас суд попереджає позивача про те, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву (частина друга статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду доказів отримання позивачем оскаржуваної постанови від 17 березня 2021 року та заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з посиланням на обставини, які перешкоджали позивачу звернутись до суду із відповідним позовом з дотриманням строку, встановленого частиною другою статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України, навести доводи на обґрунтування поважності причин пропуску строку та надати докази на підтвердження таких доводів.
Відповідно до частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 122, 123, 160-161, 169, 237, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області в особі інспектора поліції Ковалюк Тетяни Ярославівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, що не перевищує десять днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог ухвали в зазначений строк, заява буде вважатися неподаною.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мелещенко Л.В.