Рішення № 95979164, 02.04.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2021
Номер справи
520/18867/2020
Номер документу
95979164
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 квітня 2021 р. № 520/18867/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Заічко О.В., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947), Військової частини А0952 "138 Центр спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам) військової служби правопорядку" (вул. Декабристів, 40, м. Васильків, Київська область, 08603, код ЄДРПОУ 24982605), Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637), третя особа - Запорізький зональний відділ Військової служби правопорядку (2 спеціальний відділ Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) (вул. Земського лікаря Лукашевича, 2, м. Запоріжжя, 69063, ЄДРПОУ 09508562) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, через свого представника, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 07972947) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року;

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А0952 (ЄДРПОУ: 24982605), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24982605) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року;

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року;

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за 2014-2018 роки та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637), нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2014-2018 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби;

- визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення;

- визнати бездіяльність протиправною Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), щодо невиплати підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 07972947) виплатити підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення;

- визнати бездіяльність протиправною Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) щодо невиплати підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637) виплатити підйомної допомоги як такій, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення;

- відшкодувати позивачу витрати на надання професійної правничої допомоги.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що дії відповідачів щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 26.06.2008 року по 25.01.2013 року, з 25.01.2013 по 06.10.2014, з 06.10.2014 по 20.07.2018, а також дії щодо не нарахування та не виплати позивачу грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за 2014-2018 роки, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, щодо невиплати підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення, є протиправними та такими, що порушують його законні права на оплату праці, у зв`язку з чим, такі підлягають захисту та відновленню в судовому порядку.

По справі було відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому ст. 257 КАС України та запропоновано відповідачам надати відзиви на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачам та отримана ними.

Відповідач – Військова частина А1789 надав відзив на позов, в якому, просив у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на той факт, що позивач не звертався до командування військової частини А1789 щодо невиплати йому підйомної допомоги після прибуття до військової частини А1789 по закінченню військового навчального закладу та невиплати йому індексації грошового забезпечення за період часу з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року (день переведення до іншої військової частини). Документи фінансового характеру щодо даних виплат у військовій частині А1789 були знищені, відповідно до Переліку документів, що утворюються в діяльності Міністерства оборони України та Збройних Сил України, із зазначенням строків зберігання документів затвердженого наказом Міністерства оборони України від 17.06.2013 року № 404 (був чинний до серпня 2019 року).

Відповідач – Військова частина А0952, в силу ч. 11 ст. 126 КАС України, є належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву на позов, які визначені ч. 6 ст. 162 КАС України, не скористався правом на подачу відзиву на позов та пред`явлення зустрічного позову.

Відповідач – Військова частина А2256, є належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву на позов, які визначені ч. 6 ст. 162 КАС України, не скористався правом на подачу відзиву на позов та пред`явлення зустрічного позову.

Третя особа, надала до суду пояснення щодо позовної заяви, в яких вказала, що позивач військову службу в Запорізькому зональному відділі Військової служби правопорядку не проходив.

Позивач надав до суду пояснення, в яких зазначив, що у 2014 році на базі Запорізького зонального відділу м. Запоріжжя був сформований 2-й спеціальний відділ Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) та з прямим підпорядкуванням військовій частині А2256 Східне територіальне управління м. Дніпро. У вказаному відділі проходив військову службу позивач з 06.10.2014 року по 23.08.2017 року, з посиланням на зміст Витягу з послужного списку позивача.

Відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.

Судом встановлено, що позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій, відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 від 22.12.2014 року.

Позивач, в період з 24.11.2014 року по 16.01.2015 року, з 03.08.2015 року по 04.11.2015 року, з 11.12.2015 року 12.05.2016 року, з 13.12.2016 року по 13.03.2016 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, відповідно до довідки № 634 від 31.08.2017 року про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Відповідно до витягу із наказу № 173 від 20.07.2018 року, майора ОСОБА_1 , оперативного чергового відділення оперативних чергових штабу військової частини А2256, звільненого наказом начальника Головного управління персоналу – заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) від 01.06.2018 року № 147 з військової служби у запас за пунктом «а» (у зв`язку із закінченням контракту) частини шостої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», з урахуванням вимог підпункту «і» пункту 1 частини восьмої цієї самої статті, вважати що справи та посаду здав і направити для зарахування на військовий облік до Ізюмського об`єднаного міського військового комісаріату Харківської області.

З 20.07.2018 року, виключено зі списків особового складу військової частини, знято з усіх видів забезпечення.

Вислуга років у Збройних Силах України становить: календарна 15 років 0 місяців, пільгова – 3 роки 10 місяців.

Виплачено надбавку за особливості проходження служби в розмірі 10,5% (десяти з половиною) відсотків та щомісячну грошову премію у розмірі 50% (п`ятидесяти) відсотків з « 01» по « 20» липня 2018 року.

Виплачено надбавку у зв`язку з роботою в умовах режимних обмежень у розмірі 15% (п`ятнадцяти) відсотків від посадового окладу по 20.07.2018 року.

З 20.07.2018 року припинено доступ до роботи з відомостями, що містять державну таємницю.

Щорічна основна відпустка за 2018 рік використана тривалістю 20 (двадцять) діб (з « 01» по « 16» травня 2018 року та з « 14» по « 19» липня 2018 року).

Грошову допомогу на оздоровлення за 2018 рік отримав.

Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, відповідно до Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260, не отримував.

Виплачено одноразову грошову допомогу по звільненню відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 за 18 календарних років в сумі 99088 (дев`яносто дев`ять тисяч вісімдесят вісім) гривень 28 копійок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 178, виплачено грошову компенсацію у розмірі 49150 (сорок дев`ять тисяч сто п`ятдесят) гривень 71 копійку вартості речового майна, що належить до видачі.

Військові перевізні документи на проїзд військовослужбовця не надавались.

Житлом за рахунок Міністерства оборони України не забезпечений.

З 20.06.2008 року по 25.01.2013 року, позивач відповідно до витягу послужного списку ОСОБА_1 , проходив військову службу у 40 бригаді тактичної авіації Повітряного командування «Центр», якої з 1 жовтня 1994 року надано умовний номер військової частини – А1789.

Позивач, вважає, що відповідач - Військова частини – А1789 повинна була під час звільнення його нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період проходження служби, але своєю протиправною бездіяльністю, відповідач не здійснив перерахунок грошового забезпечення позивача за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року.

З 25.01.2013 року по 06.10.2014 року, позивач відповідно до витягу послужного списку ОСОБА_1 , проходив військову службу у 138 Центрі спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичних актам) військової служби правопорядку, який відноситься до військової частини А0952.

Позивач, вважає, що відповідач - Військова частини – А0952, повинна була під час звільнення його нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період проходження служби, але своєю протиправною бездіяльністю, відповідач не здійснив перерахунок грошового забезпечення позивача за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року.

З 06.10.2014 року по 20.07.2018 року, позивач відповідно до витягу послужного списку ОСОБА_1 , проходив військову службу у 2 спеціальному відділу Військової служби правопорядку (м Запоріжжя), який відноситься до військової частини А2256 «Східне територіальне управління Військової служби правопорядку».

Позивач, вважає, що відповідач - Військова частини – А2256 повинна була під час звільнення його нарахувати та виплатити йому індексацію грошового забезпечення за період проходження служби, але своєю протиправною бездіяльністю, відповідач не здійснив перерахунок грошового забезпечення позивача за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року.

Водночас, позивач вказує, що відповідач - Військовій частині А2256 протиправно не виплатив грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення.

Також, позивача, стверджує, що йому протиправно не виплачено відповідачем - військовою частиною А1789 підйомну допомогу як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення, оскільки 24.07.2008 року після закінчення Харківського університету Повітряних Сил (61045, місто Харків, вул. Клочківська 228) та присвоєння офіцерського звання був направлений у 40 бригаду тактичної авіації Повітряного командування «Центр» (з 1 жовтня 1994 року надано умовний номер – військова частина А1789), яка розташована за адресою: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів. Відстань між зазначеними географічними містами становить більше 100 км.

Крім того, позивачем зазначено, що йому протиправно не виплачено відповідачем - військовою частиною А2256 підйомну допомогу як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення, оскільки 06.10.2014 року позивача направили з 138 Центру спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичних актам) військової служби правопорядку, який відноситься до Військової частини А0952 і розташований за адресо: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 40, до 2-го спеціального відділу Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя), який відноситься до Військової частини А 2256 «Східне територіальне управління Військової служби правопорядку», що розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Земського лікаря Лукашевича, 2. Відстань між зазначеними географічними містами становить більше 100 км.

Спірні правовідносини виникли внаслідок не проведення з позивачем розрахунків щодо виплати індексації грошового забезпечення за період з 20.06.2008 - 25.01.2013 року, з 25.01.2013 - 06.10.2014 року, з 06.10.2014 – 20.07.2018 року, грошової компенсації за невикористані календарні дні відпустки, за період 2014-2018 роки, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не нарахування та невиплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, підйомної допомоги як такому, що переїхав до нового місця служби з одного населеного пункту в інший у зв`язку з призначенням на посаду.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд врахував наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

З приводу позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року, визнання протиправною бездіяльність Військової частини А0952 (ЄДРПОУ: 24982605), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року, визнання протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року та зобов`язання відповідача (ЄДРПОУ: 07972947) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року, зобов`язання відповідача (ЄДРПОУ: 24982605) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року, зобов`язання відповідача (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. ст. 1, 1-2, 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом. Військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв`язку з особливим характером військової служби, яка пов`язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації. Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" ( надалі - Закон від 03.07.1991 № 1282-XII).

Індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг (ст. 1 Закону від 03.07.1991 № 1282-XII).

Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення) (ст. 2 Закону від 03.07.1991 № 1282-XII).

Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону (ст. 4 Закону від 03.07.1991 № 1282-XII).

У разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 6 Закону від 03.07.1991 № 1282-XII).

Отже, основною метою індексації грошових доходів населення є забезпечення достатнього життєвого рівня населення України за рахунок відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому, проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів (ст. 9 Закону від 03.07.1991 № 1282-XII).

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 (надалі - Порядок).

Підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін (п.1-1 Порядку).

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків (п.4 Порядку).

У разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення ( п.5 Порядку).

Виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік (п.6 Порядку).

Роз`яснення щодо застосування цього Порядку надає Мінсоцполітики (п.14 Порядку).

Суд вказує, що нормами законодавства України передбачено проведення індексації, в тому числі, грошового забезпечення військовослужбовців та обмеження виконання цих, зокрема, внаслідок відсутності відповідних бюджетних асигнувань не є правовою та законною підставою для недотримання вимог закону та нездійснення виплати такої індексації.

Крім того, згідно правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08 листопада 2005 року), в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов`язань.

Суд відмічає, що відповідач - Військова частина А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) у відзиві посилається на обставини, що позивач не звертався до командування військової частини щодо невиплати йому індексації грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року (день переведення до іншої військової частини).

Одночасно, відповідачем - Військовою частиною А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) не надано доказів того, що протягом з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року ним були вжиті заходи для виділення додаткових коштів для виплати позивачу індексації грошового забезпечення, а лише надані пояснення щодо не звернення самим позивачем, не спростовує факту не нарахування та не виплати останньому протягом 20.06.2008 року по 25.01.2013 року індексації грошового забезпечення.

Як встановлено матеріалами справи, відповідачем - Військовою частиною А0952 (ЄДРПОУ: 24982605) не надано доказів того, що протягом з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року ним вжиті заходи щодо виділення додаткових коштів для виплати позивачу індексації грошового забезпечення за вказаний період.

Водночас, сторонами, не надано до суду доказів, що відповідачем - Військовою частиною А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) також, протягом з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року вживались заходи по виділенню додаткових коштів для виплати позивачу індексації грошового забезпечення у зазначений період.

Таким чином, в ході розгляду справи відповідачем - Військовою частиною А0952 (ЄДРПОУ: 24982605) за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року та відповідачем - Військовою частиною А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року не надано жодних доказів на спростування факту не нарахування та не виплати позивачу протягом встановлених періодів індексації грошового забезпечення, що є порушенням вимог Закону від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядку проведення індексації грошових доходів населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Водночас, ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» передбачено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Тобто, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних вище нормативно-правових актів, проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією), є обов`язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Як протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень слід розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу, яка полягає (проявляється) у неприйнятті рішення чи у нездійсненні юридично значимих й обов`язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб`єкта владних повноважень, були об`єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Таким чином, бездіяльність відповідача - Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року, відповідача - Військової частини А0952 (ЄДРПОУ: 24982605) за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року, відповідача - Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року щодо не нарахування та не виплати позивачу індексації грошового забезпечення, є протиправною.

Щодо вимог зобов`язального характеру, як способі відновлення прав позивача, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення (Постанова Верховного Суду України від 16 вересня 2015 року у справі 826/4418/14).

Суд враховує судову практику Європейського суду з прав людини, який у рішенні від 15 листопада 1996 року у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Засіб захисту повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Отже, "ефективний засіб правого захисту" у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

З урахуванням викладеного, з метою ефективного захисту прав позивача, що забезпечить поновлення порушеного права і одержання позивачем бажаного результату, суд вважає за необхідне зобов`язати: відповідача - Військову частину А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року; відповідача - Військову частину А0952 (ЄДРПОУ: 24982605) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року; відповідача - Військову частину А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року.

З приводу позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій за 2014-2018 роки та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637), нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2014-2018 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про відпустки" установлюються такі види відпусток: щорічні відпустки: основна відпустка (стаття 6 цього Закону); додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону); додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону); інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Згідно з ст. 16-2 Закону України "Про відпустки" учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув`язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Статтею 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, зокрема, учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік ( п.12 ч.1 ст.12 Закону).

Згідно з ст. 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв`язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України "Про відпустки". Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України. У разі якщо Законом України "Про відпустки" або іншими законами України передбачено надання додаткових відпусток без збереження заробітної плати, такі відпустки військовослужбовцям надаються без збереження грошового забезпечення (п. 8).

У рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей (п. 14).

В особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки, передбачені частинами першою, шостою та дванадцятою цієї статті, і відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Надання військовослужбовцям відпусток, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів (п. 17).

В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець (п. 18).

Надання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв`язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв`язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється (п. 19).

У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв`язку з настанням періодів, передбачених пунктами 17 і 18 цієї статті, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об`єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об`єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів (п. 21).

За визначенням статті 1 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Стаття 1 Закону "Про оборону України" визначає особливий період, як період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи моменту введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний стан і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Крім того, в статті 1 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" надано визначення мобілізації та демобілізації. Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано; демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.

Аналіз зазначених норм свідчить про те, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації припиняється надання військовослужбовцям інших видів відпусток, в тому числі додаткової соціальної відпуски. Однак Законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" не встановлено припинення виплати компенсації за невикористані частини додаткової соціальної відпустки, право на яку позивач набув за період проходження ним військової служби.

Водночас у разі невикористання додаткової соціальної відпуски протягом календарного року, в якому у особи виникає право на таку відпустку, додаткова соціальна відпустка переноситься на інший період, тобто особа не втрачає самого права на надану їй чинним законодавством України соціальну гарантію, яке може бути реалізовано в один із таких двох способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.

Отже, припинення надання військовослужбовцям додаткових відпусток (відповідно до пункту 19 статті 10-1 Закону 2011-ХІІ у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті) є тимчасовим обмеженням способу реалізації права на використання додаткової відпустки безпосередньо. Між тим, обмеження щодо одного з двох способів реалізації такого права не впливає на суть цього права, яке гарантується пунктом 12 статті 12 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", пунктом 8 статті 10-1 Закону України від 20 грудня 1991 року 1991 року № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статтею 16-2 Закону України "Про відпустки".

Крім того, відповідно до пункту 3 розділу XXXI Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197 (далі - Наказ № 260) у рік звільнення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби за віком, станом здоров`я, у зв`язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, які не використали щорічну основну відпустку або використали частково, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини та виплачується грошове забезпечення у розмірі відповідно до кількості наданих днів відпустки або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються з військової служби, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини тривалістю, що визначається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення за кожен повний місяць служби, та за час такої відпустки виплачується грошове забезпечення або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Отже, у випадку звільнення військовослужбовців з військової служби їм виплачується компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, в тому числі за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону "Про відпустки" та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Аналогічні правовідносини вже були предметом розгляду у Верховному Суді, зокрема у рішенні Верховного Суду від 16.05.2019 року по справі №620/4218/18, адміністративне провадження №Пз/9901/4/19.

Таким чином, на час прийняття наказу про виключення позивача зі списків особового складу, відповідачем не було проведено з позивачем усіх необхідних розрахунків щодо нарахування та виплати грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з 2014 року по 2018 рік.

Доказів нарахування та виплати такої компенсації за час перебування справи в суді відповідачем не надано.

Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 20.07.2018 року; зобов`язати Військову частину А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 20.07.2018 року.

З приводу позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637), щодо не нарахування та не виплати позивачу матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення та зобов`язати відповідача (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Згідно із статтею 17 Конституції України, Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

За змістом частин першої, другої, четвертої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України".

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 30 серпня 2017 року № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 3 пункту 5 цієї постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надавати один раз на рік військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення, та допомогу для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 7 Постанови № 704, видатки, пов`язані з реалізацією цієї постанови, здійснюються в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених у державному бюджеті для утримання державних органів.

Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затверджений наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260.

Відповідно до пунктів 2, 4 розділу І Порядку № 260, грошове забезпечення включає одноразові додаткові види грошового забезпечення, до яких належать, зокрема, допомоги.

Грошове забезпечення військовослужбовців із числа осіб офіцерського складу, в тому числі слухачів (ад`юнктів, докторантів), рядового, сержантського та старшинського складу (крім військово-службовців строкової служби), включає: одноразові грошові допомоги після укладення першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, у разі звільнення з військової служби.

Згідно із пунктами 1, 7, 9 розділу ХХIV Порядку № 260, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється за рапортом військовослужбовця на підставі наказу командира (начальника), а командиру (начальнику) - наказу вищого командира (начальника) за підпорядкованістю із зазначенням у ньому розміру допомоги.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, порядок її виплати встановлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

Наказом Міністерства оборони України від 15.02.2018 № 65 «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2018 рік передбачено, що матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань виплачувати військовослужбовцям у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення (без урахування винагород).

Накази про виплату матеріальної допомоги видавати виключно в межах доведених граничних обсягів видатків та отриманих асигнувань на її виплату з урахуванням порядку, передбаченого пунктом 7 цього наказу після розгляду заяв військовослужбовців.

У заявах про виплату матеріальної допомоги зазначаються конкретні причини (важкий стан здоров`я військовослужбовця або членів його сім`ї, смерть рідних по крові або шлюбу, пожежа або стихійне лихо та інші поважні причини), які стали підставою для порушення клопотання та розмір потреби.

Отже, з аналізу вищенаведених норм вбачається, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення військовослужбовців і входить до його складу. Цей вид грошового забезпечення надається військовослужбовцям у межах асигнувань та у розмірі, що не перевищує розміру місячного грошового забезпечення, за їх заявою (рапортом) на підставі наказу командира (начальника).

З матеріалів справи, вбачається, що позивач, у 2018 році позивач проходив військову службу у Військовій частині А2256 «Східне територіальне управління Військової служби правопорядку». Під час проходження служби, позивачем було подано заяву про виплату йому матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення, але відповідач не нарахував та не виплатив позивачу вказану матеріальну допомогу.

Матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, позивач не отримував, що вбачається з витягу із наказу № 173 від 20.07.2018 року, майора ОСОБА_1 .

Водночас, суд наголошує на тому, що відповідач - Військова частина А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) будь-яких доказів на спростування факту не нарахування та невиплати позивачу матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань на 2018 рік до суду не надав.

Таким чином, суд приходить до висновку, що бездіяльність Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) щодо не нарахування та не виплати позивачу матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, є протиправною.

Щодо вимог зобов`язального характеру, суд зазначає, згідно із пунктами 1, 7, 9 розділу ХХIV Порядку № 260, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, вказана частина вимог підлягає задоволенню шляхом: зобов`язання Військову частину А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) нарахувати та виплатити позивачу матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік, у розмірі місячного грошового забезпечення.

З приводу позовних вимог щодо визнання бездіяльність протиправною відповідача - Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), відповідача - Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) щодо невиплати підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення та зобов`язання відповідача - Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), відповідача - Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) виплатити підйомної допомоги як такому, що переїхав у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу у зв`язку з призначенням на посаду на підставі наказу про призначення і наказу командира військової частини про вступ до виконання обов`язків за посадою на відстань більше 100 км. в розмірі місячного грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 9-1 Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-ХІІ)при переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв`язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв`язку з передислокацією військової частини, їм виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім`ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби.

Відповідно до пункту 1 Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил України підйомної допомоги, затвердженої наказом Міністра оборони України 22 жовтня 2001 року № 370 (далі - Інструкція № 370) (яка діяла у період виникнення спірних відносин) особам офіцерського складу (далі - офіцери), прапорщикам (мічманам) та військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (далі - військовослужбовці, які проходять службу за контрактом), що переїхали до нового місця служби з одного населеного пункту в інший у зв`язку з призначенням на посади або зміною постійної дислокації військової частини (підрозділу) до місця постійної дислокації військової частини або підрозділу зі зміною місця проживання, виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 2 Інструкції № 370 розмір підйомної допомоги визначається з окладу за основною посадою, на яку призначений військовослужбовець або яку він займав до дня прибуття військової частини (підрозділу) до нового пункту постійної дислокації, окладу за військове звання та додаткових видів грошового забезпечення на день виникнення права на отримання підйомної допомоги.

У разі призначення на посади або передислокації військової частини (підрозділу) в ті місцевості, де чинним законодавством України передбачена виплата підвищених посадових окладів, підйомна допомога виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.

За пунктом 4.2 Інструкції № 370 підйомна допомога офіцерам, прапорщикам (мічманам) і військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, виплачується тим, які переїхали у зв`язку зі зміною постійної дислокації військової частини або підрозділу, у новому пункті постійної дислокації частини (підрозділу) на підставі наказу командира частини про прибуття до місця дислокації.

Відповідно до п. 16 Інструкції № 370 підйомна допомога військовослужбовцям, у тому числі на членів сім`ї, виплачується не більше ніж за два переїзди військовослужбовця протягом календарного року, пов`язані з призначенням на посади і передислокацією військової частини або підрозділу. При цьому фактичний переїзд військовослужбовця визначається за датою вступу його до виконання обов`язків за посадою або прибуття в новий пункт постійної дислокації військової частини (підрозділу), а членів сім`ї - за датою прибуття їх до нового місця служби військовослужбовця.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 5 Закону України «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України», накази Міністра оборони України від 03 листопада 2006 року № 639 "Про розподіл зон діяльності органів управління та підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних Силах України" (зі змінами), від 12 червня 2002 року № 198 "Про заходи щодо створення Військової служби правопорядку у Збройних Силах України" (на час виникнення спірних відносин) у взаємозв`язку зі змістом абзацу 12 пункту 4 Концепції реформування кримінальної юстиції України Військова служба правопорядку у Збройних Силах України – у 2014 році на базі Запорізького зонального відділу м. Запоріжжя був сформований 2-й спеціальний відділ Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) та з прямим підпорядкуванням Військовій частині А2256 Східне територіальне управління м. Дніпро.

Відповідно до п.п. 1, 2 наказу Міністерства оборони України від 12.05.2016 року № 253 «Про розподіл Зон діяльності органів управління та підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних Силах України» затверджено Зони діяльності органів управління та підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних Силах України. Визнано такими, що втратили чинність, накази Міністра оборони України від 03 листопада 2006 року № 639 "Про розподіл зон діяльності органів управління та підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних Силах України" (зі змінами), від 12 червня 2002 року № 198 "Про заходи щодо створення Військової служби правопорядку у Збройних Силах України".

З довідки № 101/9 від 04.01.2021 року наданої до суду третьою стороною, вбачається, що громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військову службу в Запорізькому зональному відділі Військової служби правопорядку, не проходив.

Водночас, матеріалами справи підтверджено, що позивач з 06.10.2014 року по 23.08.2017 року проходив військову службу у 2 спеціальний відділ Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) Східне територіальне управління Військової служби правопорядку.

Суд вказує, Східне територіальне управління Військової служби правопорядку несе відповідальність за виконання завдань і функцій підпорядкованими зональними відділами, зокрема Запорізьким зональним відділом Військової служби правопорядку, що узгоджується з п. 4 Зони діяльності органів управління та підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та п. 2 примітки, затверджених наказом Міністерства оборони України від 12.05.2016 року № 253.

Отже, в обсязі встановлених в цій справі обставин у зіставленні з правовим регулюванням спірних відносин, суд дійшов висновку, що оскільки є наказ (наказ коман. ПВК КПС ЗСУ № 84 від 24.07.2008 року), за яким позивач приступив до виконання посадових обов`язків за посадою: старший технік групи підготовки та регламенту висотного обладнання та спеціального спорядження ВОС-4612004 в 40 бригаді тактичної авіації Повітряного командування «Ценрт» у Військовій частині А1789 (за адресою: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів) тоді як до того він закінчив навчання у Харківському університеті Повітряних Сил (61045, місто Харків, вул. Клочківська, 228), а також, позивач відповідно наказу (наказ ПЗНГШ ЗСУ №322 від 06.10.2014 року) приступив до виконання посадових обов`язків за посадою: старший офіцер відділу спеціального призначення ВОС – 0941003 в 2-му спеціальному відділі Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) у Військовій частині А2256 «Східне територіальне управління Військової служби правопорядку» (за адресою: м. Запоріжжя, вул. Земського лікаря Лукашевича, 2) тоді як до цього, позивач проходив військову службу у Військовій частині А0952 (за адресою: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 40), тобто в інших населених пунктах, він має право отримати підйомну допомогу на підставі пункту 1 частини третьої статті 9-1 Закону № 2011-ХІІ та пунктів 1, 4 Інструкції № 370.

Крім того, пояснення відповідача - Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) у відзиві на позов щодо не звернення самим позивачем щодо не виплати йому підйомної допомоги після прибуття, не спростовує факту не нарахування та не виплати останньому підйомної допомоги, одночасно, відповідач підтверджує обставини фактичного прибуття позивача для продовження військової служби.

Водночас відповідач - Військова частина А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) протилежного не спростував.

А тому, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вказана правова позиція узгоджується з правовою позицією викладеною в постанові Верховного Суду від 23.10.2019 року у справі №809/1936/15 (К/9901/68569/18), від 26.02.2020 року у справі №817/551/17 (№К/9901/47644/18).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що бездіяльність відповідача - Військової частини А1789 (ЄДРПОУ: 07972947), щодо не виплати позивачу підйомної допомоги, оскільки позивач був переведений для проходження служби з Харківського університету Повітряних Сил (61045, місто Харків, вул. Клочківська, 228) до Військової частини А1789 (за адресою: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів), а також бездіяльність відповідача - Військової частини А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) щодо не виплати позивачу підйомної допомоги, оскільки позивач був переведений для проходження служби з Військової частини А0952 (за адресою: Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 40) до 2-го спеціального відділу Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) (за адресою: м. Запоріжжя, вул. Земського лікаря Лукашевича, 2) Військовій частині А2256 «Східне територіальне управління Військової служби правопорядку», є протиправною.

Щодо вимог зобов`язального характеру, як способі відновлення прав позивача, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення (Постанова Верховного Суду України від 16 вересня 2015 року у справі 826/4418/14).

З урахуванням викладеного, з метою ефективного захисту прав позивача, що забезпечить поновлення порушеного права і одержання позивачем бажаного результату, суд вважає за необхідне зобов`язати: відповідача - Військову частину А1789 (ЄДРПОУ: 07972947) здійснити виплату позивачу підйомної допомоги у зв`язку з переїздом для продовження проходження військової служби; відповідача - Військову частину А2256 (ЄДРПОУ: 24289637) ) здійснити виплату позивачу підйомної допомоги у зв`язку з переїздом для продовження проходження військової служби.

Відповідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачами не доведено правомірність своєї бездіяльності щодо невиплати позивачу спірної підйомної допомоги.

Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Розподіл судових витрат здійснюється в порядку ст. 139 КАС України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Статтею 132 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; 3) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до положень статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Частиною 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Аналіз матеріалів справи свідчить, що представником позивача на підтвердження витрат з оплати професійної правничої допомоги, наданої протягом розгляду справи в суді першої інстанції, надано до матеріалів справи: копію договору про надання правничої допомоги від 11.12.2020 року; копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 2632 від 03.09.2012 року; копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги Серія АХ № 1034366 від 22.12.2020 року; копію реєстру дій та витрат на правовий захист гр-на ОСОБА_1 ; копію акту виконаних робіт направлений на правовий захист гр-на ОСОБА_1 від 22.12.2020 року; копію рахунку на оплату № 315 від 11.12.2020 року на суму 4020 грн.; копію квитанції № 0.0.1940885655.1 про оплату юридичних послуг на суму 4020 грн.

Вказані витрати відповідають рекомендаціям щодо ставок адвокатського гонорару, затверджених рішенням Ради адвокатів Харківської області № 17 від 21.03.2018 року.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення з відповідачів солідарно витрат на правову допомогу у сумі 4020,00 грн.

Таким чином, суд доходить висновку про покладення на відповідачів витрат позивача на професійну правничу допомогу у розмірі 4020,00 грн., що були понесені ним в порядку ст. 132 та ст. 134 КАС України.

Розподіл судових витрат зі сплати судового збору відповідно до ст. 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947), Військової частини А0952 "138 Центр спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам) військової служби правопорядку" (вул. Декабристів, 40, м. Васильків, Київська область, 08603, код ЄДРПОУ 24982605), Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637), третя особа - Запорізький зональний відділ Військової служби правопорядку (2 спеціальний відділ Військової служби правопорядку (м. Запоріжжя) (вул. Земського лікаря Лукашевича, 2, м. Запоріжжя, 69063, ЄДРПОУ 09508562) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року.

Зобов`язати Військову частину А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 20.06.2008 року по 25.01.2013 року.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А0952 "138 Центр спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам) військової служби правопорядку" (вул. Декабристів, 40, м. Васильків, Київська область, 08603, код ЄДРПОУ 24982605) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року.

Зобов`язати Військову частину А0952 "138 Центр спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам) військової служби правопорядку" (вул. Декабристів, 40, м. Васильків, Київська область, 08603, код ЄДРПОУ 24982605) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 25.01.2013 року по 06.10.2014 року.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року.

Зобов`язати Військову частину А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2014 року по 20.07.2018 року.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 20.07.2018 року.

Зобов`язати Військову частину А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2018 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 20.07.2018 року.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік у розмірі місячного грошового забезпечення.

Зобов`язати Військову частину А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2018 рік у розмірі місячного грошового забезпечення.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947) щодо невиплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) підйомної допомоги.

Зобов`язати Військову частину А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947) здійснити виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) підйомної допомоги у зв`язку з переїздом для продовження проходження військової служби.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) щодо невиплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) підйомної допомоги.

Зобов`язати Військову частину А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) здійснити виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) підйомної допомоги у зв`язку з переїздом для продовження проходження військової служби.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Військової частини А1789 "40 бригада тактичної авіації Повітряного командування "Центр" (вул. Декабристів, м. Васильків, Київська область, 08606, код ЄДРПОУ 07972947) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1340,00 грн. (одна тисяча триста сорок гривень 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Військової частини А0952 "138 Центр спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам) військової служби правопорядку" (вул. Декабристів, 40, м. Васильків, Київська область, 08603, код ЄДРПОУ 24982605) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1340,00 грн. (одна тисяча триста сорок гривень 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Військової частини А2256 "Східне територіальне управління Військової служби правопорядку" (вул. Феодосійська, буд. 2, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49005, код ЄДРПОУ 24289637) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1340,00 грн. (одна тисяча триста сорок гривень 00 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 02 квітня 2021 року.

Суддя Заічко О.В.