Рішення № 95978670, 01.04.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2021
Номер справи
440/1058/21
Номер документу
95978670
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/1058/21Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кобеляцької міської ради Полтавської області, виконавчого комітету Кобеляцької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимога на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Кобеляцькому районі Полтавської області про визнання дій протиправними, стягнення матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі також - позивач) звернувся 11.02.2021 року в суд з позовом до Кобеляцької міської ради Полтавської області (надалі також - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимога на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Кобеляцькому районі Полтавської області, відповідно до якої просить: визнати незаконними дії та бездіяльність посадових осіб Кобеляцької міської ради, що виразилися у ненаданні ОСОБА_1 матеріальної допомоги, не повідомили завчасно про відсутність додатків до заяви; стягнути з відповідача кошти в сумі 10000,00 грн за завдану матеріальну шкоду через Кобеляцьке відділення Казначейської служби України; стягнути з відповідача кошти в сумі 30000,00 грн завдану моральну шкоду через Кобеляцьке відділення Казначейської служби України.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на бездіяльність посадових осіб Кобеляцької міської ради з своєчасного розгляду його заяви про надання матеріальної допомоги на придбання ліків. Необґрунтованим вважає посилання на ненадання всіх документів, зважаючи на можливість повідомлення позивача про необхідність їх надання. Зазнаачає, що внаслідок незаконних дій посадових осіб Кобеляцької міської ради позивачу завдано матеріальної та моральної шкоди.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Вирішено залучити до участі у справі у якості другого відповідача - виконавчий комітет Кобеляцької міської ради. Встановлено відповідачам п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву разом з доказами в його обґрунтування та усіма матеріалами які були взяті до уваги при прийнятті спірного рішення, зокрема але не обмежуючись: докази в підтвердження отримання від позивача неповного пакету документів разом із заявою про надання матеріальної допомоги; докази в підтвердження отримання ним допомоги від депутатів обласної ради; письмові обґрунтування підстави відмови надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету (міста Кобеляки) у зв`язку із отриманням позивачем грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету від депутатів обласної ради. Зобов`язано відповідачів надати до суду в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали належним чином завірені копії належної якості: заяви позивача про призначення матеріальної допомоги від 18.06.2020 із доданими до неї документами; рішення, яке було прийнято виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради за результатами розгляду такої заяви позивача та всіх документів на підставі яких було прийняте таке рішення, Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Кобеляки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 28.09.2018 №398.

Ухвалою суду від 17 лютого 2021 року у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про проведення розгляду справи у режимі відеоконференції - відмовлено.

01 березня 2021 року надійшла заява-клопотання представника Управління Державної казначейської служби України у Кобеляцькому районі Полтавської області про розгляд справи без його участі /а.с. 29/.

09 березня 2021 року до суду надійшли доповнення позивача до обґрунтування до позовних вимог /а.с. 41-43/, відповідно до яких наголошено на недостатності допомоги, що йому надавалась раніше, а також на дорожнечі ліків, яких він потребує.

Ухвалою суду від 11 березня 2021 року заперечення ОСОБА_1 проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження залишено без задоволення.

Ухвалою суду від 16 березня 2021 року повторно встановлено відповідачам п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву разом з доказами в його обґрунтування та усіма матеріалами які були взяті до уваги при прийнятті спірного рішення, зокрема але не обмежуючись: докази в підтвердження отримання від позивача неповного пакету документів разом із заявою про надання матеріальної допомоги; докази в підтвердження отримання ним допомоги від депутатів обласної ради; письмові обґрунтування підстави відмови надання матеріальної допомоги за рахунок коштів міського бюджету (міста Кобеляки) у зв`язку із отриманням позивачем грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету від депутатів обласної ради. Повторно зобов`язано відповідачів надати до суду в п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали належним чином завірені копії належної якості: заяви позивача про призначення матеріальної допомоги від 18.06.2020 із доданими до неї документами; рішення, яке було прийнято виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради за результатами розгляду такої заяви позивача та всіх документів на підставі яких було прийняте таке рішення, Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Кобеляки, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 28.09.2018 №398.

Копії ухвали суду від 16 березня 2021 року про повторне витребування доказів отримані відповідачами 23 березня 2021 року.

29 березня 2021 року до суду надійшло клопотання представника Кобеляцької міської ради (що також надійшло на електронну пошту суду 26 березня 2021 року, однак не було скріплене електронним цифровим підписом), відповідно до якого останній просив продовжити процесуальний строк для подачі відзиву на позовну заяву та надання належним чином завірених копій документів у зв`язку з неможливістю вчинити відповідні дії через запровадження карантину з посиланням на пункт 4 розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України /а.с. 79, 83/.

Надаючи оцінку такому клопотанню, суд наголошує, що останнє не містить належних та допустимих доказів неможливості надання перелічених документів засобами поштового зв`язку як на виконання вимог ухвали суду від 16 лютого 2021 року, так і не виконання ухвали суду від 16 березня 2021 року. Також судом розцінено як неналежне покликання на пункт 4 розділу Х "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України у справі, яка розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, суд констатує, що відповідачі своїм правом на надання відзиву на позовну заяву не скористались.

За приписами пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Ознайомившись з позицією сторін та дослідивши зібрані у справі письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.

18.06.2020 ОСОБА_1 звернувся із заявою про надання матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн на придбання ліків /а.с. 8/.

Відповідно до витягу з протоколу рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5 вирішено відмовити у наданні матеріальної допомоги ОСОБА_1 , в зв`язку з неподанням даних про доходи членів сім`ї, а саме: батька ОСОБА_2 та інших осіб, які фактично проживають із заявником але зареєстровані за іншими адресами та отриманням разової грошової допомоги (заявником, членом сім`ї Заявника) за рахунок коштів обласного бюджету від депутатів Полтавської обласної раді - ОСОБА_3 (6,0 тис.грн.), ОСОБА_4 - 3,0 тис.грн.), ОСОБА_5 (3,0 тис.грн.)” /а.с. 13-14/.

Листом від 06.08.2020 № 02-19/609 Кобеляцькою міською радою позивачу повідомлено наступне: "Відповідно до ст.15 Закону України "Про звернення громадян” звернення до голови Кобеляцької міської ради по питанню отримання матеріальної допомоги розглянуто. Повідомляємо, що питання надання матеріальної (грошової) допомоги жителям міста Кобеляки, за рахунок коштів міського бюджету, регулюється Положенням про порядок та умови надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Кобеляки (далі - Положення) затвердженого рішенням виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 28.09.2018 № 398. Розгляд Вашої заяви про надання грошової допомоги винесено на розгляд виконавчого комітету Кобеляцької міської ради. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.07.2020 №165 "Про надання матеріальної допомоги” Вам відмовлено у наданні матеріальної допомоги у зв`язку з неподанням повного пакету документів для отримання допомоги" /а.с. 9/.

Вважаючи свої права порушеними позивач, звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення міста Кобеляки (далі - Положення) затвердженого рішенням виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 28.09.2018 № 398, останнє визначає порядок та умови надання матеріальної допомоги громадянам (далі - допомога), які зареєстровані і постійно проживають на території міста Кобеляки та громадянам, вимушеним переселенцям з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей, які прибули на тимчасове місце проживання до міста Кобеляки та перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення Кобеляцької райдержадміністрації.

Положення розроблено на виконання Бюджетного, Сімейного та Цивільного кодексів України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про звернення громадян”, “Про захист персональних даних” та ін /п.1.2/.

Допомога малозабезпеченим громадянам та громадянам - вимушеним переселенцям з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об`єднаних сил може надаватись у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів (одного з подружжя, батьків, дітей), протезування, вирішення складних соціально-побутових питань (у разі надзвичайних ситуацій техногенного походження, стихійного лиха, тощо) та інших особливих обставин, якщо розмір грошового забезпечення у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (працездатних осіб) /п. 1.4/.

Непрацюючим малозабезпеченим особам допомога надається на підставі особистої заяви (додаток 1), особам з особливими потребами включаючи дітей - на підставі особистої заяви або заяви одного з батьків, опікуна чи піклувальника (законного представника) /п. 1.5/.

Допомога надається громадянину один раз на рік /п. 1.6/.

Допомога може надаватися повторно у виключних випадках (стихійне лихо, пожежа, тяжке захворювання та хірургічне втручання (операція), смерть близьких родичів та інше) тільки за наявності відповідних підтверджуючих документів /п. 1.7/.

Допомога надається за рахунок коштів міського бюджету /п. 1.10/.

Звернення щодо надання матеріальної допомоги розглядаються в терміни, встановлені чинним законодавством /п.2.6/.

Звернення, з необхідними документами про надання матеріальної допомоги, розглядаються виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради /п.2.7/.

Керуючий справами (секретар) виконавчого комітету готує проект рішення виконавчого комітету з питань надання матеріальної допомоги, погоджує із заступником міського голови та завідувачем фінансового відділу Кобеляцької міської ради і подає на розгляд міському голові /п. 2.8/.

Підставою для здійснення виплати матеріальної допомоги є рішення виконавчого комітету про надання матеріальної допомоги /п. 2.9/.

Відповідно до п. 3.1 вказаного Положення визначений вичерпний перелік підстав для відмови у наданні матеріальної допомоги, а саме:

- відсутність громадянства України;

- подання заявником неповних або недостовірних даних про склад сіім`ї, доходи, цільового використання матеріальної допомоги;

- отримання заявником матеріальної допомоги протягом календарного року, крім п.1.7 цього Положення;

- придбання товарів чи послуг через посередників;

- проведення заходів, метою яких є отримання прибутку;

- отримання матеріальної допомоги для фінансової підтримки громадських організацій для забезпечення їх статутної діяльності;

- якщо працездатні члени родини не працюють, не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні більше 6 місяців;

- відмова у надані обробки персональних даних щодо заявника;

- розмір грошового забезпечення у місяці, що передує місяцю звернення, перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (працездатних осіб);

- смерть непрацюючої малозабезпеченої особи, особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю та припинення інвалідності;

- перебування заявника на повному державному утриманні в стаціонарному інтернатному (геріатричному) закладі.

Виходячи з наведених вимог Положення та оцінюючи підстави відмови, викладені у протоколі засідання виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5, суд наголошує, що останнє не містить належних та допустимих обґрунтувань з посиланням на документи, що підтверджують мотиви відмови позивачу у надання матеріальної допомоги.

З системного аналізу вказаного протоколу, суд приходить до висновку, що підставою для відмови послугувало неподання даних про доходи батька ОСОБА_2 та інших осіб, які фактично проживають із заявником, але зареєстровані за іншими адресами, а також отримання разової грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету.

Водночас, суд наголошує, що відповідного підтвердження про фактичне проживання із заявником його батька та інших осіб по яких, як зазначено у оскаржуваній відмові, не надано даних про їх доходи, відповідний протокол не містить.

У свою чергу посилання в оскаржуваній відмові на обставину щодо отримання заявником, членом сім`ї заявника разової грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету судом оцінюється критично, виходячи з наступного.

Допомога, визначена Положенням надається за рахунок коштів міського бюджету, тоді як допомога, що, як зазначено в протоколі відповідача, отримувалась заявником, членом сім`ї заявника від депутатів Полтавської обласної ради за рахунок коштів обласного бюджету.

Доказів отримання ОСОБА_1 (членом сім`ї заявника) допомоги, визначеної Положенням, а саме: за рахунок коштів міського бюджету, - відповідний протокол не містить.

Також, суд вважає необґрунтованим застосування в якості підстави для відмови у надані допомоги вимог положень абзацу третього п. 3.1 Положення, а саме: "отримання заявником матеріальної допомоги протягом календарного року, крім п.1.7 цього Положення" з огляду на те, що така відмова може бути лише у випадках, які не підпадають під пункт 1.7 Положення.

Тоді як в п.1.7 Положення передбачено, що допомога може надаватися повторно у виключних випадках (стихійне лихо, пожежа, тяжке захворювання та хірургічне втручання (операція), смерть близьких родичів та інше) тільки за наявності відповідних підтверджуючих документів.

В той час, у рішенні виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5 відповідачем не надано оцінку наявності чи відсутності виключних випадків, передбачених пунктом 1.7 Положення по відношенню до заявника, зокрема, наявності чи відсутності тяжкого захворювання. Відтак, підстави відмови в оскаржуваному рішенні не містять мотивів, що така підстава визначена у сукупності та з врахуванням вимог п.1.7 Положення.

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до вимог п. 26. Положення звернення щодо надання матеріальної допомоги розглядається в терміни, встановленні чинним законодавством.

Пунктом 1.2. Положення визначено, що Положення розроблено на виконання Бюджетного, Сімейного та Цивільного кодексів України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про звернення громадян”, “Про захист персональних даних” та ін.

В той же час, частиною першою статті 20 Закону України "Про звернення громадян" встановлено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження.

Однак, в порушення вказаних вимог закону відповідачем розглянуто звернення позивача не у строк передбачений законом, оскільки позивач звернувся із заявою 18.06.2020 року /а.с. 8/, рішення відповідачем прийнято 31.07.2020 /а.с. 13-14/, а повідомлено позивача про прийняте рішення 06.08.2020 року /а.с. 9/.

Згідно із частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду.

Аналогічна позиція викладена у постановах Верхового Суду України від 16.09.2015 року у справі №21-1465а15 та від 02.02.2016 року у справі №804/14800/14.

З урахуванням викладеного, з метою повного та ефективного захисту прав позивача, відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням дискреційних повноважень відповідача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог і визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5 в частині відмови у наданні матеріальної допомоги ОСОБА_1 , зобов`язавши виконавчий комітет Кобеляцької міської ради повторно розглянути заяву про надання матеріальної допомоги ОСОБА_1 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Щодо позовної вимоги про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 10000 грн та моральної шкоди у сумі 30000,00 грн суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 56 Конституції України кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.

Відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

При вирішенні питання про з`ясування фактів, з якими закон пов`язує відшкодування матеріальної та моральної шкоди, слід виходити з вимог статті 1166 Цивільного кодексу України, в якій визначені підстави відповідальності за завдану матеріальну шкоду.

Так, положенням частини першої вказаної статті встановлено, що майнова шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 року № 6 "Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди" суди, розглядаючи позови про відшкодування шкоди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи.

Статтею 23 Цивільного кодексу України передбачено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Зміст поняття моральної шкоди розкрито у статті 23 Цивільного кодексу України.

Так, моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у своїй постанові № 4 від 31 березня 1995 року "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" (із змінами та доповненнями), під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Обов`язковому з`ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Частиною першою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Із врахування вищезазначених правових норм у справах про відшкодування моральної шкоди обов`язок доказування покладається на особу, яка заявляє вимогу про відшкодування такої шкоди.

При цьому позивач не вказав конкретних обставин, які виразились у втраті нормальних життєвих зв`язків та негативному відображенні на організації його життя, та настанні наслідків, спричинених протиправним діями відповідачів, що призвели до моральних та душевних стражданнях позивача. Не пояснив позивач з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір моральної шкоди, та якими доказами це підтверджується.

Суд наголошує, що сам по собі факт протиправних дій відповідачів не може свідчити про завдання позивачу моральної шкоди.

Варто наголосити, що долучені до матеріалів справи копії чеків свідчать про придбання ліків, яких потребує позивач, і незалежно від правомірності чи протиправності рішення відповідача та отримання ним спірної матеріальної допомоги, тобто не підтвердження причинного зв`язку між протиправними діями відповідачів і завданням позивачеві від цього шкоди.

Оскільки позивачем не надано змістовних обґрунтувань та належних доказів заподіяння йому матеріальної шкоди, як і не обґрунтовано розмір заявлених вимог, суд вважає заявлений розмір відшкодування матеріальної шкоди не обґрунтованим.

Враховуючи те, що матеріали адміністративної справи не містять доказів заподіяння позивачеві моральних та фізичних страждань або втрат немайнового характеру, а також підтвердження причинного зв`язку між протиправними діями відповідачів і завданням позивачеві від цього моральної шкоди, то вимога позивача щодо стягнення моральної шкоди в розмірі 30000 грн не підлягає задоволенню.

Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оцінюючи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Перевіривши правомірність прийнятих оскаржуваного рішення у відповідності до вимог ч.2 ст.2 Кодексу, суд доходить висновку, що викладені в протоколі засідання виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5 обставини, що слугували прийняттю рішення про відмову у наданні матеріальної допомоги позивачу є неправомірним, спростовується вищенаведеними доказами, а тому є таким, що прийняте не у строк, що передбачений Конституцією та законами України, не обґрунтовано та без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), а тому позовні вимоги позивача з урахуванням вищевказаних висновків підлягають частковому задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Кобеляцької міської ради Полтавської області (вул. Касьяна, буд. 29, м. Кобеляки, Полтавська область, 39200, ідентифікаційний код 21051562), виконавчого комітету Кобеляцької міської ради (вул. Касьяна, будинок 29, м. Кобеляки, Полтавська область, 39200, ідентифікаційний код 04057304), третя особа, яка не заявляє самостійних вимога на предмет спору на стороні відповідача Управління Державної казначейської служби України у Кобеляцькому районі Полтавської області (вул. Мільйонна, 17, м. Кобеляки, Полтавська область, 39200, ідентифікаційний код 38012473) про визнання дій протиправними, стягнення матеріальної та моральної шкоди задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Кобеляцької міської ради від 31.07.2020 №5 в частині відмови у наданні матеріальної допомоги ОСОБА_1 .

Зобов`язати виконавчий комітет Кобеляцької міської ради повторно розглянути заяву про надання матеріальної допомоги ОСОБА_1 з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.Г.Ясиновський