Постанова № 95972691, 31.03.2021, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
31.03.2021
Номер справи
212/1727/21
Номер документу
95972691
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 212/1727/21

3/212/664/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2021 року м. Кривий Ріг

Суддя Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області Козлов Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Щасливе, Олександрійського району, Кіровоградської області, працюючого: депутат Надеждівська сільська рада (місце виконання повноважень, за якими виник обов`язок подання декларації), який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за участі прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Талібова Р.А.,

в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення №170 від 18.02.2021, Відповідно до рішення першого пленарного засідання І сесії Надеждівської сільської ради VIII скликання №01- І/VII від 12.11.2015 оголошено список обраних депутатів сільської ради та визнано повноваження депутатів, до складу яких входить депутат Надеждівської сільської ради VIII скликання ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і скінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Надеждівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області згідно п.п.«б» п.1 ч.1 З Закону України «Про запобігання корупції» і є суб`єктом відповідальності за правопорушення, що пов`язані з корупцією.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 будучи депутатом Надеждівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, був зобов`язаний у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2019 до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2018 рік лише о 21 год. 00 хв. 29.01.2021 року.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Надеждівської сільської

ради, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язковість

подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або

місцевого самоврядування за 2018 рік в строк до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 до

Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних

причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених

на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за

2018 рік лише 29.01.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення,

пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6

Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне

подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування.

Особі, що притягується до адміністративної відповідальності, роз`яснені вимоги ст.268 КУпАП й зміст ст.63 Конституції України під час складання протоколів про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 під час розгляду справи підтвердив факт скоєння адміністративнго правопорушення та не заперечував проти обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор Талібов Р.А просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення ним адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Пунктом 2 частини другої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв`язку з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень.

Відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.

Відтак, ОСОБА_1 в період часу з 2015 року по листопад 2020 був повноважним депутатом Надеждівської сільської ради, є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, у тому числі за те, що передбачене ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2018 рік лише о 21 год. 00 хв. 29.01.2021 року.

Згідно з пошуком, здійсненим в Інтернет мережі, на офіційному веб-сайті АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», ОСОБА_1 отримав електронний ключ для здійснення доступу до особистого кабінету електронних декларацій 23.11.2020 року.

Виходячи з матеріалів перевірки, будь-які поважні причини несвоєчасного подання декларації відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Надеждівської сільської ради та суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, своєчасно не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тому його дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд проаналізував докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності, достатності та вважає доведеною повністю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд відповідно до вимогст.33 КУпАП враховує всі обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан.

За таких обставин, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП у виді штрафу, оскільки застосування до нього саме такого виду та розміру адміністративного стягнення є достатнім заходом впливу для виправлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових правопорушень в подальшому.

Крім того ст.40-1КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про запобігання корупції», ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 (однієї тисячі двадцять) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (в особі стягувача ДСА України на рахунок: Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача- UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету -22030106) судовий збір в сумі – 454,00 гривень

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Суддя: Ю. В. Козлов