ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"03" вересня 2007 р.
Справа № 18/106
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді ТимошевськоїВ.В. при секретарі судового засідання Горловій М.С. розглянув у відкритому судовому засіданні 03.09.2007 р. о 14:30 год. справу № 18/106
за позовом: Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, м.Кіровоград
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська будівельна компанія", м. Кіровоград
про стягнення 850,00 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Дмитрієв М.О., довіреність №02-1428 від 03.07.2007р., начальник юридичного відділу;
від відповідача - участі не брали.
Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості подано позовну заяву № 02-1300 від 19.06.2007 року про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська будівельна компанія" штрафу в сумі 850 грн.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, витребувані документи не подав, ухвали суду по даній справі, які направлялись на адресу відповідача, повернуті до суду відділенням зв'язку з відмітками про закінчення терміну зберігання.
Поряд з цим, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, оскільки судові повістки та ухвали суду направлялись за місцезнаходженням відповідача, дані щодо якого містяться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (а.с. 14).
Враховуючи граничні строки розгляду справи, господарський суд вважає за можливе розглянути справу у даному судовому засіданні за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши подані докази та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно із статтею 18 Закону України "Про зайнятість населення" для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (пункт 1). У складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями (пункт 4).
Згідно пункту 14 Положення про державну службу зайнятості, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47 з подальшими змінами і доповненнями, державний центр зайнятості Мінпраці, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські і районні у містах центри зайнятості є юридичними особами.
Кіровоградський міськрайоний центр зайнятості відповідно до Положення, затвердженого директором Кіровоградського обласного центру зайнятості 14.03.2000р., є місцевим органом державної служби зайнятості, який підпорядковується Кіровоградському обласному центру зайнятості, та користується правами юридичної особи. Серед основних завдань центру, які визначені даним положенням, є реалізація заходів державної політики зайнятості населення і забезпечення незайнятому населенню відповідних гарантій на території міста і району (а.с. 26-28).
Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. з наступними зміна і доповненнями.
За приписами частини 2 статті 8 вказаного Закону іноземні особи та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Відповідні вимоги встановлені Порядком оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 р. №2028, згідно з пунктом 2 якого підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, можуть використовувати працю іноземців лише за наявності у них дозволів на працевлаштування, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
Повноваження по проведенню перевірки додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності покладаються на інспекцію по контрою за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Відповідно до Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47 з подальшими змінами і доповненнями, інспекції надається право безперешкодного відвідування підприємств, установ та організації усіх форм власності з метою контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення; одержувати від підприємств, установ та організацій копії наказів, розпоряджень, протоколів, дані обліку і звітності та інформацію з питань додержання законодавства про зайнятість населення (підпункт "а" пункту 8 Положення). Інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, зокрема, за недодержання вимог статті 8 Закону України "Про зайнятість населення" (підпункт "г" пункту 8 Положення).
Як вбачається з матеріалів справи, головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено перевірку додержання законодавства про зайнятість населення товариством з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська будівельна компанія". Під час перевірки встановлено факт працевлаштування відповідачем в 2005 році іноземця - громадянина Російської Федерації Кострова Володимира Антоновича без одержання дозволу державної служби зайнятості, чим порушено вимоги частини 2 статті 8 Закону України "Про зайнятість населення" та пункту 2 Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні. Дане порушення зафіксовано в акті перевірки №44 від 22.02.2007 р., примірник якого отримано керівником відповідача (а.с. 5).
Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України "Про зайнятість населення" у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З урахуванням зазначених норм та за наслідками виявленого порушення рішенням №1106/06-33142547 від 22.02.2007 р. до відповідача застосовано економічну санкцію у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 850 грн. (а.с.6). Примірник даного рішення отримано керівником відповідача, що підтверджується підписом на зворотній сторінці рішення.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" та пункту 10 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991р. №47 з подальшими змінами і доповненнями, дії працівника інспекції можуть бути оскаржені до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак, докази оскарження рішення інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості про застосування економічних санкцій №1106/06-33142547 від 22.02.2007р. в матеріалах справи відсутні та на вимогу суду не надані.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність доказів сплати відповідачем економічних санкцій, вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 71, частинами 1-3 ст. 160, ст. ст. 161, 162, 163, 167, 254, 258 пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградська будівельна компанія" (25005, м. Кіровоград, вул. Братиславська, 3, р/р 2600530133429 КЦВ "Промінвестбанк", МФО 323301, ідентифікаційний код 33142547) на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості (25015, м. Кіровоград, вул.Маланюка, 15, р/р 3717097500002 відділ Держказначейства УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, ідентифікаційний код 22218952) штраф в сумі 850 грн.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя