
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2021 року м. Київ № 640/25327/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна
енергопостачальна компанія»
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
про визнання протиправною та скасування постанови,
У С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» (далі по тексту - позивач, ТОВ «КоЕК») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - відповідач, НКРЕКП), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову від 07 жовтня 2020 року №1858 «Про накладення штрафу на ТОВ «Київська обласна ЕК» за порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу».
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідачем протиправно застосовано у відношенні позивача санкції, оскільки позивач в межах спірних відносин діяв у відповідності до положень законодавства та додаткових роз`яснень регулятора, а отже, у звязку з відсутністю конкретизації вчинених позивачем порушень та відсутності чіткого врегулювання питання із застосування тарифів на електроенергію для котелень у 2019 році, висновки відповідача є незаконними, а дії позивача не можуть бути розціненими як порушення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 листопада 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 листопада 2020 року позивачу відмолено у задоволенні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 грудня 2020 року відповідачу відмовлено у задоволенні клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, з якого вбачається, що НКРЕКП не погоджується з позовними вимогами, вважаючи правомірною оскаржувану постанову, оскільки за наслідками проведення позапланової перевірки встановлено порушення позивачем Ліцензійних умов, наслідком чого є винесення оскаржуваної постанови; відповідачем при прийнятті оскаржуваної постанови прийнято до уваги всі обставини, серйозність та тривалість правопорушення, їх наслідки для інтересів ринку електричної енергії та учасників ринку, помякшуючі та обтяжуючі обставини; позивачем в адміністративному позові не спростовуються зафіксовані в акті перевірки порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.
У відповіді на відзив позивач вказує, що відповідачем у відзиві не спростовано доводи позивача, вказано про відсутність визначених чинним законодавством підстав для проведення позапланової перевірки та відсутності підстав для притягнення до відповідальності ТОВ «КОеК».
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що постановою НКРЕКП від 14 червня 2018 року №429, зокрема і позивачу видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу.
Постановою НКРЕКП від 19 червня 2020 року №1590 відповідно до положень пункту 2 частини сьомої статті 19 Закону України «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» призначено проведення позапланової виїзної перевірки ПрАТ «Київобленерго» та ТОВ «КОеК» у частині питань, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цих заходів.
У період з 11 вересня 2020 року 09.00 год. до 17 вересня 2020 року 17.00 год. посадовими особами відповідача на підставі постанови від 19 серпня 2020 року №1590 та посвідчення від 02 вересня 2020 року №414 проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ «КОеК» дотримання вимог законодавства та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу за період з 01 січня 2019 року по 10 вересня 2020 року у присутності директора ТОВ «КОеК», результати якої оформлено актом від 17 вересня 2020 року №359 (далі по тексту - акт перевірки); перевірку призначено на підставі звернень гр. ОСОБА_1 , ФОП ОСОБА_2 , ПАТ «Забір`я», ОСББ «Чисті сосни»; позивачу надано запит щодо надання необхідних документів, на який позивачем надано запитувану інформацію. За наслідками перевірки встановлено порушення позивачем підпункту 1 пункту 2.3 Ліцензійних умов №1469 щодо обов`язку Ліцензіата надавати універсальні послуги виключно побутовим та малим непобутовим споживачам у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, затвердженого НКРЕКП, підпункту 14 пункту 2.3 Ліцензійних умов №1469 щодо обов`язку ліцензіата здійснювати постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП, зокрема, постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню». В акті перевірки міститься відмітка про те, що пояснення та заперечення до акта будуть надані у встановлений законодавством термін.
Постановою НКРЕКП від 07 жовтня 2020 року №1858 за результатами розгляду у формі відкритого слухання акта перевірки, зокрема позивача, встановлено, що ТОВ «КОеК» порушено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджені постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року №1469 (далі по тексту - Ліцензійні умови №1469), а саме: підпункт 1 пункту 2.3 щодо обов`язку ліцензіата надавати універсальні послуги виключно побутовим та малим непобутовим споживачам у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, затвердженого НКРЕКП; підпункт 14 пункту 2.3 щодо обов`язку ліцензіата здійснювати постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП, зокрема постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню». Відповідно до статей 17, 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії в Україні» відповідачем постановлено накласти на позивача штраф у розмірі 5 000,00 грн. за порушення Ліцензійних умов.
Відповідно до статті1 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 22 вересня 2016 року №1540-VIII Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України.
Особливості спеціального статусу Регулятора обумовлюються його завданнями і повноваженнями та визначаються цим Законом, іншими актами законодавства і полягають, зокрема, в особливостях організації та порядку діяльності Регулятора, в особливому порядку призначення членів Регулятора та припинення ними повноважень, у спеціальних процесуальних засадах діяльності Регулятора та гарантії незалежності в прийнятті ним рішень у межах повноважень, визначених законом, встановленні умов оплати праці членів та працівників Регулятора.
Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Статтею 2 Закону №1540 встановлено, що регулятор здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема у сфері енергетики: діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії; діяльності з організації купівлі-продажу електричної енергії на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку, забезпечення купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, трейдерської діяльності; діяльності з транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), надання послуг установки LNG, постачання природного газу; діяльності з транспортування нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом.
Згідно статті 3 Закону №1540 регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.
Регулятор здійснює державне регулювання шляхом:
1) нормативно-правового регулювання у випадках, коли відповідні повноваження надані Регулятору законом;
2) ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг;
3) формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом;
4) державного контролю та застосування заходів впливу;
5) використання інших засобів, передбачених законом.
Основними завданнями Регулятора є:
1) забезпечення ефективного функціонування та розвитку ринків у сферах енергетики та комунальних послуг;
2) сприяння ефективному відкриттю ринків у сферах енергетики та комунальних послуг для всіх споживачів і постачальників та забезпечення недискримінаційного доступу користувачів до мереж/трубопроводів;
3) сприяння інтеграції ринків електричної енергії, природного газу України з відповідними ринками інших держав, зокрема в рамках Енергетичного Співтовариства, співпраці з Радою регуляторів Енергетичного Співтовариства, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та національними регуляторами енергетики інших держав;
4) забезпечення захисту прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами;
5) сприяння транскордонній торгівлі електричною енергією та природним газом, забезпечення інвестиційної привабливості для розвитку інфраструктури;
6) реалізація цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг;
7) сприяння впровадженню заходів з енергоефективності, збільшенню частки виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії та захисту навколишнього природного середовища;
8) створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток ринків у сферах енергетики та комунальних послуг;
9) сприяння розвитку конкуренції на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг;
10) інші завдання, передбачені законом.
Статтею 19 Закону №1540 передбачено, що регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.
Перевірка проводиться на підставі рішення Регулятора.
Для проведення перевірки створюється комісія з перевірки, що складається не менш як із трьох представників центрального апарату та/або територіальних органів Регулятора.
За результатами перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується членами комісії з перевірки.
У разі виявлення порушень акт про результати перевірки вноситься на засідання Регулятора, за результатами якого Регулятор приймає рішення про застосування до суб`єкта господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, санкції, передбаченої цим Законом.
Підставою для проведення позапланової виїзної перевірки є:
1) подання суб`єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, письмової заяви про здійснення заходу державного контролю;
2) обґрунтоване звернення фізичної або юридичної особи про порушення суб`єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, її законних прав;
3) обґрунтоване звернення суб`єктів господарювання та споживачів про порушення суб`єктом природної монополії законодавства з питань доступу до електричних/теплових/газових мереж та/або порушення ліцензійних умов;
4) перевірка виконання рішень Регулятора щодо усунення порушень вимог законодавства, прийнятих за результатами планових або позапланових перевірок;
5) перевірка достовірності наданих Регулятору даних у звітності або в інших документах.
Строк проведення позапланової виїзної перевірки не може перевищувати 10 робочих днів, а щодо суб`єктів малого підприємництва - трьох робочих днів.
У разі великих обсягів перевірки за рішенням Регулятора строк проведення позапланової виїзної перевірки може бути збільшений до 20 робочих днів, а для суб`єктів малого підприємництва - до п`яти робочих днів з внесенням відповідних змін до посвідчення на проведення перевірки.
Під час проведення позапланової виїзної перевірки з`ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для проведення позапланової перевірки, з обов`язковим зазначенням цих питань у посвідченні на проведення перевірки.
У разі виявлення під час проведення позапланової виїзної перевірки однорідних порушень або таких, що прямо випливають із питань, необхідність перевірки яких стала підставою для проведення позапланової перевірки, Регулятор має право перевіряти такі порушення із подальшим застосуванням до суб`єкта господарювання відповідальності, передбаченої законодавством.
Рішення Регулятора про застосування санкцій за порушення ліцензійних умов, законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг може бути прийнято протягом 30 днів з дня виявлення порушення Регулятором.
Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що підставою для призначення позапланової виїзної перевірки є, зокрема, скарга ОСББ «Чисті сосни». В свою чергу, матеріалами справи підтверджено, що скарга ОСББ «Чисті сосни» надійшла на адресу НКРЕКП 24 вересня 2019 року; призначення вказаної перевірки здійснено відповідачем на підставі постанови НКРЕКП від 19 серпня 2020 року №1590 та шляхом видачі посвідчення на проведення позапланової виїзної перевірки від 02 вересня 2020 року №414, в якому зазначено перелік питань, щодо яких буде здійснюватися перевірка.
Судом не приймаються до уваги доводи позивача щодо відсутності підстав для проведення перевірки майже через рік після надходження скарги, оскільки положеннями законодавства не встановлено обмежень щодо проведення перевірки в межах року з дня надходження скарги.
Проте, суд погоджується з доводами позивача стосовно відсутності у посвідченні на проведення позапланової виїзної перевірки від 02 вересня 2020 року №414 серед переліку питань, щодо яких буде здійснюватися перевірка, дотримання ТОВ «КОеК» вимог підпункту 14 пункту 2.3 Ліцензійних умов, з урахуванням чого, у відповідача були відсутні правові підстави для перевірки дотримання позивачем таких організаційних вимог, як здійснення постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП.
Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що відповідачем проведено перевірку позивача з порушенням вимог Закону №1540, оскільки НКРЕКП під час здійснення перевірки не мала правових підстав для перевірки дотримання позивачем таких організаційних вимог, як здійснення постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП.
Щодо суті виявлених під час перевірки порушень Ліцензійних умов, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Пунктом 1, 2 частини другої статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначено, що правопорушеннями на ринку електричної енергії є порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності; недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.
Згідно частини третьої, п`ятої та шостої статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії» у разі скоєння правопорушення на ринку електричної енергії до відповідних учасників ринку можуть застосовуватися санкції у виді: попередження про необхідність усунення порушень; штрафу; зупинення дії ліцензії; анулювання ліцензії.
При визначенні санкцій за порушення, передбачені цією статтею, Регулятор та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, враховують серйозність і тривалість правопорушення, наслідки правопорушення для інтересів ринку електричної енергії та учасників ринку, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини. Поведінка правопорушника, спрямована на зменшення негативних наслідків правопорушення, негайне припинення правопорушення після його виявлення, сприяння виявленню правопорушення Регулятором та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, під час перевірки вважаються пом`якшуючими обставинами.
Рішення Регулятора про застосування санкцій за правопорушення, передбачені цією статтею, може бути прийнято протягом 30-денного строку з дня складення акта перевірки. Застосування санкцій, передбачених цією статтею, не допускається, якщо правопорушення було виявлено через п`ять або більше років після його скоєння (у разі триваючого порушення - його припинення) або виявлення його наслідків.
Системний аналіз положень законодавства дає підстави вважати, що до відповідальності притягуються протягом встановленого терміну лише учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.
Відповідно до пункту 1.1 Ліцензійних умов №1469 ці Ліцензійні умови визначають вичерпний перелік вимог, умов і правил, обов`язкових для виконання під час провадження ліцензованої діяльності.
Як зазначено в оскаржуваній постанові, за наслідками перевірки Регулятором встановлено порушення позивачем підпункту 1 пункту 2.3 щодо обов`язку ліцензіата надавати універсальні послуги виключно побутовим та малим непобутовим споживачам у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, затвердженого НКРЕКП; підпункту 14 пункту 2.3 щодо обов`язку ліцензіата здійснювати постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП, зокрема постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».
Відповідно до підпунктів 1, 14 пункту 2.3 Ліцензійних умов №1469 крім вимог, установлених пунктом 2.2 цієї глави, постачальники універсальної послуги мають також дотримуватися таких організаційних вимог:
надавати універсальні послуги виключно побутовим та малим непобутовим споживачам у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, затвердженого НКРЕКП;
здійснювати постачання електричної енергії споживачам за цінами, що встановлюються НКРЕКП.
Матеріалами справи підтверджено, що на адресу відповідача надійшла зокрема скарга ОСББ «Чисті сосни» щодо визначення споживачу у договорі форми здійснення розрахунків за спожиту електричну енергію.
Виявлені під час перевірки порушення стосуються питань, порушених у зверненні ОСББ «Чисті сосни», а саме: електропостачання ОСББ «Чисті сосни» за адресою м. Українка, вул. Будівельників, 11 здійснюється відповідно до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг №420075449, який дії з 01 січня 2019 року, додатком №3 до вказаного договору є комерційна пропозиція «Універсал», за умовами якої ціна (тариф) електричної енергії для юридичної особи, яка створена шляхом об`єднання побутових споживачів, при розрахунку плати за спожиту електричну енергію на побутові потреби, застосовується тариф згідно Постанови НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 у порядку, затвердженому Регулятором; для юридичної особи або фізичної особи-підприємця, при розрахунку плати за спожиту електричну енергію на непобутові потреби, застосовується ціна постачальника універсальних послуг, визначена згідно встановленого Регулятором порядку з урахуванням затвердженого Регулятором тарифу на послуги постачальника універсальних цін. При зміні Регулятором тарифів/складових ціни на електричну енергію постачальника універсальних послуг, постачальник застосовує при розрахунках нові тарифи/ціни з дати введення їх у дію Регулятором.
Постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 березня 2015 року за №231/26676 відповідно до статті 12 Закону України «Про електроенергетику», підпункту 7 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України від 10 вересня 2014 року № 715 встановлено Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, а саме: електрична енергія, яка витрачається в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців та номерних знаків, відпускається за тарифом 52,5 коп. за 1 кВт/год. (без податку на додану вартість).
Разом з тим, зазначена постанова не встановлює обов`язку застосування вказаного тарифу на побутові потреби для котелень та станцій, а отже, у позивача відсутній обов`язок застосування вказаного тарифу до ОСББ «Чисті сосни».
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що в межах спірних відносин встановлення позивачем тарифів, відмінних від зазначених у Постанові НКРЕКП №220, не є порушенням Ліцензійних умов, оскільки станом на момент виникнення спірних відносин положеннями законодавства чітко не врегульовано питання щодо застосування тарифу на побутові потреби для котелень та станцій, а отже відсутня відповідна заборона та не встановлено обов`язковість встановлення певного тарифу позивачем для ОСББ «Чисті сосни» на побутові потреби для котелень та станцій.
Таким чином, відповідачем протиправно застосовано до ТОВ «КОеК» штрафні санкції оскаржуваною постановою, з урахуванням чого позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі як такі, що знайшли своє документальне та нормативне підтвердження під час судового розгляду справи.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою. статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність винесеної постанови з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ТОВ «КОеК» підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 07 жовтня 2020 року №1858 «Про накладення штрафу на ТОВ «Київська обласна ЕК» за порушення Ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу».
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19, код ЄДРПОУ 39369133) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська обласна енергопостачальна компанія» (08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Київська, 8-В, код ЄДРПОУ 42094646) витрати по сплаті судового збору у розмірі 4204 (чотири тисячі двісті чотири) гривні.
Рішення суду, відповідно до частини першої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.В. Аверкова