Ухвала суду № 95941716, 01.04.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2021
Номер справи
360/1385/21
Номер документу
95941716
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

01 квітня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/1385/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника відповідача щодо призначення до розгляду в порядку загального позовного провадження справи за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фарго Групп» до головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «Фарго Групп» до головного управління ДПС у Луганській області, відповідно до якої позивач просить визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Луганській області №6396 від 16.03.2021 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю "Фарго Групп" (код ЄДРПОУ 42528001) критеріям ризиковості платника податку.

Ухвалою суду від 25.03.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

31.03.2021 від представника відповідача через канцелярію суду надійшло клопотання про здійснення розгляду справи в порядку загального позовного провадження, в обгрунтування якого зазначено таке.

На сьогоднішній день податкові надходження займають значний відсоток у структурі доходів Державного біоджету, та за їх рахунок злійснюється забезпечення держави фінансовими ресурсами, необхідними для здійснення її діяльності, а саме: з державного бюджету проводиться фінансування та забезпечення діяльності держави (законодавчої, виконавчої та судової влади), виконання ними функцій держави - управління, оборони, виконання ними соціальної та економічної сфери, задоволення загальносуспільних потреб, це заробітна плата працівників бюджетної сфери, утримання бюджетних установ, фінансування соціальної сфери для малозабезпечених громадян та громадян, які потребують соціальної допомоги. Отже, Державний бюджет - це важіль регулювання економічних процесів в державі та інших процесів, які пов`язані з фінансуванням потреб суспільства, наповнення якого безпосередньо залежить від сплати податків та зборів суб`єктами господарювання. Контроль за повнотою сплати платниками, податків і зборів та наповнення дохідної частини Державного біоджету здійснюється органами державної податкової служби, зокрема шляхом здійснення моніторингу ризиків порушення норм податкового законодавства.

Крім того, відповідного до ст.328 КАС України, не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, у зв`язку з чим у відповідача буде обмежений доступ до перегляду справи в касаційному порядку у випадку невірного застосувапня судами норм матеріального права або порушення під час розгляду справи норм процесуального права, а зазначена справа для відповідача є значною, так як від неї залежить, зокрема, наповнення Державного бюджету України.

Вирішуючи клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд виходить з такого.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частинами першою, другою статті 257 КАС України визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).

Частиною четвертою статті 257 КАС України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ч.4 ст.12 КАС України визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.

Дана справа не є справою, передбаченою ч.4 ст.12 КАС України, а також не є справою у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо вимагають проведення підготовчого провадження.

Посилання представника відповідача на виключне значення справи не дають підстави для переходу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Посилання представника відповідача на обмеження доступу до перегляду справи в касаційному порядку, у випадку невірного застосувапня судами норм матеріального права або порушення під час розгляду справи норм процесуального права, є хибними, оскільки п.2 ч.5 ст.328 КАС України дійсно передбачено, що касаційному оскарженню не підлягають, судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження). Проте, положення п.2 ч.5 ст.328 КАС України містять виключні випадки, такі як, зокрема: справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Враховуючи вищенаведене та визначеність даної категорії справ як справ незначної складності, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження є безпідставним та необгрунтованим, таким чином у його задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 241, 243, 248, 256, 257, 260, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача щодо призначення до розгляду в порядку загального позовного провадження справи за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фарго Групп» до головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя К.Є. Петросян