
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
01 квітня 2021 року СєвєродонецькСправа № ЗВ/360/55/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., розглянувши у письмовому провадженні заяву Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну стягувача за вимогою від 03.06.2013 № Ф98/1У, виданої управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі про стягнення боргу у розмірі 1194,03 грн з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну стягувача за вимогою від 03.06.2013 № Ф98/1У, виданої управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі про стягнення боргу у розмірі 1194,03 грн з ОСОБА_1 (арк.спр.1-3).
З посиланням на статтю 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заявник просить суд замінити сторону стягувача за вимогою про сплату боргу 03.06.2013 № Ф 98/1У про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області заборгованості зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов`язкове державне Соціальне страхування на загальну суму 1194,03 грн управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на Головне управління ДПС у Луганській області.
Ухвалою суду 25.03.2021 призначено до розгляду про заміну сторони виконавчого провадження на 01.04.2021 (арк.спр.14).
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином (арк.спр.15,16).
Представники сторін у судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином (арк.спр.17,18,19).
Згідно з частиною другою статті 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області 03.06.2013 винесено вимогу № Ф98/1У про сплату недоїмки в сумі 1194,03 грн з ОСОБА_1 (арк.спр. 4).
26.02.2015 головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кремінського районного управління юстиції винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП 46659938, з виконання вимоги № Ф98/1У, виданого 03.06.2013 Управлінням Пенсійного фонду України в Креміському районі Луганської області (арк.спр. 5).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» відбулась реорганізація управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжне Луганської області та утворення нового Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.
30.03.2017 було проведено державну реєстрацію Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (номер запису 1 390 134 0000 001166) ідентифікаційний код 41245565, що підтверджено витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (арк.спр. 7).
27.04.2017 управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області було припинено, що підтверджується витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (номер запису 13661120008000421).
Передачу даних з карток особових рахунків платників єдиного внеску було здійснено відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України від 04.07.2013 №406-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи” з 01.10.2013.
Надаючи правову оцінку, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням , реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять:
у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;
у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;
з у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;
у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;
у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
11.08.2013 набрав чинності Закону України від 04.07.2013 року № 406-VІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку із проведенням адміністративної реформи", яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.
Зокрема, пунктом 102 розділу 1 Закону № 406-VІІ у пункті 6 частини 1 статті 1 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування № 2464-VI від 08.07.2010 року "Територіальним органам Пенсійного фонду України'' замінено словами „органи доходів і зборів" викладено частину четверту статті 8 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" в наступній редакції: „4. Порядок нарахування обчисленої сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийняття відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику".
Відповідно до ст.12 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску.
Згідно з п.7 ч.1 ст.13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Крім того, у відповідності до п.3 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку із проведенням адміністративної реформи" процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, поширюються на періоди до набрання чинності цього Закону.
За визначенням підпункту 14.1.1-1 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об`єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набрав чинності 01 січня 2017 року, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України”, реорганізовано ДФС України та утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
Також, згідно п.2 Постанови №1200 Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби” постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1. Реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р “Питання Державної податкової служби” погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою
Постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
На виконання вищевказаного розпорядження наказом ДПС України від 28.08.2019 “Про початок діяльності Державної податкової служби України” розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
В свою чергу наказом Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 №5 “Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області” Головним управлінням ДПС у Луганській області розпочато виконання функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється.
Наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 №14 затверджене Положення про Головне управління ДПС у Луганській області. Відповідно до пункту 1 Положення, Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області.
Отже, у зв`язку з завершенням заходів з утворення Державної податкової служби України та оголошенням про початок її діяльності, та відповідно і її територіальних органів, тому саме Головне управління ДПС у Луганській області є належним правонаступником та стягувачем за вимогою про сплату недоїмки від 03.06.2013 № Ф98/1У.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною п`ятою статті 15 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження стягувача з Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на Головне управління ДПС у Луганській області.
Керуючись статтями 205, 241-250 ,256, 294, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну стягувача за вимогою від 03.06.2013 № Ф98/1У, виданої управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі про стягнення боргу у розмірі 1194,03 грн з ОСОБА_1 - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні ВП №46659938 з примусового виконання вимоги № Ф98/1У, виданої 03.06.2013 Управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області, про стягнення з ОСОБА_1 недоїмки в сумі 1194,03 грн, з Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на Головне управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93401, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, код ЄДРПОУ 43143746).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СуддяЄ.О. Кисельова