Рішення № 95941348, 31.03.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2021
Номер справи
300/1288/21
Номер документу
95941348
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" березня 2021 р. справа № 300/1288/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

суддів: Боршовського Т.І., Остап`юка С.В.,

секретар судового засідання Пиріг Х.І.,

за участю: представника позивача Роя О.В.,

представника відповідача Дунця Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Рой Олег Володимирович до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

30.03.2021 року о 14:20 год. адвокат Рой Олег Володимирович (надалі - представник позивача, Рой О.В.) в інтересах кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народних депутатів України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 (надалі - відповідач) про визнання рішення протиправним та зобов`язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішення відповідача від 29.03.2021 року, яким прийнято виборчі документи від дільничої виборчої комісії №260532 та враховано відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в одномандатному виборчому окрузі №87, на переконання позивача прийняте з порушенням норм чинного законодавства. Тому позивач просив суд скасувати прийняте рішення та зобов`язати Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 прийняти рішення та провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в порядку, встановленому Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30.03.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням особливостей, визначених главою 11 Кодексу адміністративного судочинства України.

Одночасно з відкриттям провадження в справі судом витребувано в Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року належним чином засвідчені копії доказів по справі, однак витребувані докази суду не надано, поважних причин їх ненадання представником відповідача в судовому засіданні не наведено.

У відповідності до ч. 9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин суд розглядає справу за наявними в ній доказами.

Відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, який представник надав суду 31.03.2021. У відзиві представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що твердження позивача про порушення вимог чинного законодавства не відповідають дійсності, мають ознаки формалізму, а подання даного позову спрямоване на затягування виборчого процесу. Вважає, що наведені в позовній заяві обставини жодним чином не можуть ставити під сумнів результати голосування на зазначеній дільниці.

31.03.2021 до початку розгляду справи довіреною особою кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 - ОСОБА_6 подано заяву про залучення кандидата у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у даній справі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31.03.2021 року в задоволенні зазначеної заяви було відмовлено.

31.03.2021 представником позивача подано клопотання про долучення доказів до матеріалів справи. Протокольною ухвалою від 31.03.2021 відмовлено в долученні до справи даних доказів як таких, що подані з порушенням приписів ч.ч. 2, 9 ст. 79 КАС України.

В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про виклик свідка, який був присутній на засіданні ОВК. Протокольною ухвалою від 31.03.2021 в задоволенні даного клопотання відмовленно, оскільки в порушення вимог ч. 2 ст. 65 КАС України ОСОБА_4 не зазначив конкретні обставини, що належить з`ясувати в справі, щодо яких цей свідок може дати показання.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просив суд позов задовольнити, визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 29.03.2021, яким прийнято виборчі документи від дільничої виборчої комісії №260532 та враховано відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в одномандатному виборчому окрузі №87. Зазначив, що транспортування виборчої документації з цієї дільниці здійснювалось трьома особами, дана документація не була належно запакована, пакети з виборчими документами мали ознаки розпаковування. Дані порушення були зафіксовані відповідним актом, який був поданий відповідачу разом з заявою про проведення повторного перерахунку голосів, однак в цьому комісією було протиправно, на його думку, відмовлено. Вважає, що рішення слід скасувати, а Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 зобов`язати провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в порядку, встановленому Законом України «Про вибори народних депутатів України».

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав. Вважає, що рішення Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 про прийняття та оголошення змісту протоколу дільничої виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №260532 та про прийняття останньою пакетів з виборчими документами є правомірним. Зазначив, що вищезгадана виборча документація транспортувалася чотирма особами. На його думку окремі порушення цілісності пакування виборчої документації не викликають сумнівів в достовірності відомостей, зазначених в протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Крім цього вказав, що виборчі документи були запаковані у паперові пакети та додатково в поліпропіленові мішки, містили необхідні записи, були засвідчені підписами усіх присутніх членів дільничої виборчої комісії та її печаткою. Додатково звернув увагу суду, що вищезгаданий акт про порушення виборчого законодавства не є належним доказом та не містить жодного посилання на порушення порядку транспортування виборчої документації, а інші зазначені в ньому порушення не відповідають фактичним обставинам. Зокрема, незначні пошкодження були наявні не на сейф-пакетах, а на мішках, в які додатково була запакована документація. Окрім цього вказав, що позивачем не надано достатніх та належних доказів в обгрунтування наведених в позові обставин. Просив в задоволенні позову відмовити за його безпідставністю.

Розглянувши матеріали адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням положень глави 11 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши вступні слова представників сторін, дослідивши подані докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

Постановою Центральної виборчої комісії від 27.11.2020 за №522 призначено проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 (Івано-Франківська область) на неділю, 28 березня 2021 року.

Згідно постанови Центральної виборчої комісії №72 від 23.02.2021 ОСОБА_1 зареєстровано кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року та видано відповідне посвідчення. Таким чином останній є суб`єктом відповідного виборчого процесу.

28 березня 2021 року проведено проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87.

29.03.2021 близько 18:00 год. до ОВК №87 прибули члени дільничної виборчої комісії з виборів народних депутатів України №260532 (надалі - ДВК №260532) для передачі виборчої документації.

Як вбачається з матеріалів справи, під час прийняття відповідачем вищевказаної документації довіреною особою кандидата в народні депутати України ОСОБА_1 , зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року - ОСОБА_5 , 29.03.2021 о 18 год. 20 хв. складено акт про порушення ч. 6, 9 ст. 91, ч. 1 ст. 93, ч. 6 ст. 87 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Одночасно, останнім подано Окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі №87 заяву про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №260532 на проміжних виборах народних депутатів України 28.03.2021, до якої додано зазначений акт.

В судовому засіданні встановлено, що рішенням від 29.03.2021 Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 прийняла виборчі документи від дільничної виборчої комісії №260532 та врахувала відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в одномандатному окрузі №87 при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу.

Дані обставини згідно частини 1 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України доказуванню не підлягають, як такі, що визнаються учасниками справи і у суду немає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Позивач, вважаючи рішення відповідача протиправним, та таким що підлягає скасуванню, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно вимог ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 77 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Спірні правовідносини врегульовані Законом України «Про вибори народних депутатів України» від 17.11.2011 №4061-VІ (надалі - Закон №4061).

Зазначений Закон втратив чинність 1 січня 2020 року у зв`язку з прийняттям Виборчого кодексу України, крім положень щодо організації та проведення проміжних виборів і заміщення народних депутатів України, обраних у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, повноваження яких достроково припинені, що діють до наступних чергових або позачергових виборів народних депутатів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про вибори народних депутатів України» систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів, становлять: Центральна виборча комісія; окружні виборчі комісії; дільничні виборчі комісії.

Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону №4061-VІ виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів депутатів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про вибори депутатів.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб`єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, оскільки відповідач виконує делеговані владою повноваження з організації та проведення виборів народних депутатів, в спірних правовідносинах він є суб`єктом владних повноважень в змісті п.7 ч.1 ст.4 КАС України, тому на виборчу комісію з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87, як відповідача - суб`єкта владних повноважень, поширюються приписи ч.2 ст.77 КАСУ.

Частинами 9, 12 ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів України» визначено, що перший і другий примірники протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, а за наявності - і відповідні примірники кожного протоколу з поміткою «Уточнений» запаковуються до пакетів зі спеціальною системою захисту у порядку, встановленому частиною шостою статті 87 цього Закону. На пакетах робляться відповідно написи «Протокол загальнодержавного округу», «Протокол одномандатного округу».

Пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також, за наявності, окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими виборчою комісією, невідкладно після закінчення засідання виборчої комісії доставляються до окружної виборчої комісії.

Згідно із ч. 6 ст. 87 Закону України «Про вибори народних депутатів України» дільнична виборча комісія запаковує опрацьовані виборчі документи у паперові пакети. Пакет з виборчими документами заклеюється, на пакеті зазначається напис, який вказує на вид запакованих документів, а також зазначаються позначення виборчого округу (загальнодержавний чи одномандатний) та номер одномандатного округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії.

Жодної можливості додаткового пакування виборчої документації Закон №4061-VІ не передбачає.

За таких обставин посилання відповідача на наявність додаткового пакування виборчої документації в поліпропіленові мішки, які були належно запаковані та оформленні, суперечать чинному законодавству України.

Відповідно до ч. 1 ст. 93 Закону України «Про вибори народних депутатів України» транспортування виборчих документів, зазначених у частині дванадцятій статті 91 цього Закону, здійснюється членами дільничної виборчої комісії звичайної або спеціальної виборчої дільниці (крім спеціальних виборчих дільниць, утворених на суднах, що перебувають у день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України) - представниками чотирьох різних партій, кандидатів у депутати, а саме: головою та заступником голови дільничної виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії - представниками двох інших партій, кандидатів у депутати, які набрали найбільшу кількість голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. їх обов`язково супроводжує поліцейський, який повинен забезпечити охорону при транспортуванні. За своїм бажанням інші члени дільничної виборчої комісії, кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі можуть супроводжувати транспортування документів. Супроводження транспортування виборчих документів іншими особами забороняється.

Відповідач не надав суду журнал про реєстрацію членів дільничих виборчих комісій, що здійснюють транспортування виборчої документації, а відтак процесуального обов`язку щодо доказування правомірності своїх дій з прийняття виборчої документації без врахування неналежного її транспортування виборча комісія не виконала, та твердження позивача про транспортування виборчої документації в порушення вимог Закону трьома членами ДВК не спростувала.

Згідно з частиною 10 статті 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів може бути підставою для прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Положеннями ч.ч. 4, 5, 11 ст. 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» на засіданні окружної виборчої комісії, зазначеному в частині першій цієї статті, голова окружної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами дільничних виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами, передбаченими частиною дванадцятою статті 91 цього Закону.

При прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:

1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;

2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов`язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою «Уточнений»;

3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.

У разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов`язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

Відповідно до п. 6 ч. 9 ст. 78 Закону №4061-VІ офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові, місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Наявність ознак розпечатування документів дільничої виборчої комісії підтверджується дослідженою в судовому засіданні засвідченою копією акту від 29.03.2021.

В порушення приписів ч.2 ст. 78 КАСУ відповідач не довів суду обставини належного оформлення та пакування виборчої документації, яка прийнята оскарженим рішенням.

Суд відхиляє як безпідставні доводи представника відповідача про те, що акт про виявлення порушення виборчого законодавства повинен бути підписаний виключно виборцем виборчому округу №87 з огляду на нижченаведене.

Згідно з ч.1 ст.12 Закону №4061-VІ суб`єктом виборчого процесу серед інших є виборець.

Таким чином зі змісту наведених норм слідує, що правом підпису акту про виявлення порушення виборчого законодавства наділений будь-який виборець, як суб`єкт виборчого процесу в незалежності від того, до якої виборчої дільниці він включений до списку виборців.

Крім того, надаючи оцінку виявленим та відображеним в акті від 29.03.2021 та заяві від 29.03.2021 порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів України», як підстав для прийняття відповідачем при прийнятті документів дільничної виборчої комісії №260532 рішення, передбаченого п.3 ч.5 ст. 94 Закону про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до частини 11 статті 94 Закону наявність ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії є безумовною підставою для прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці.

Одночасно з цим суд зазначає, що порушення вимог Закону під час транспортування протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів, є достатньою підставою для прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці за розсудом окружної виборчої комісії з моменту допущення таких порушень в незалежності від спричинення будь-яких негативних наслідків, в тому числі в незалежності від створення сумнівів у достовірності результатів підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці.

Аналогічно, виявлення наявність ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії є достатньою та обов`язковою підставою для прийняття рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці незалежно від того чи такі ознаки ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці, чи спричиняють будь-які інші негативні наслідки для здійснення виборчих процедур, передбачених Законом.

Самостійний факт допущення порушення вимог Закону під час транспортування протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів може, а факт виявлення ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії, обов`язково, створює підстави для прийняття рішення та здійснення повторного підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Частиною ст.108 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, кандидатів, їхніх довірених осіб, партій, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, офіційних спостерігачів, що порушують законодавство про вибори, можуть бути оскаржені до суду в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Суд зазначає, що при прийнятті та розгляді документів дільничної виборчої комісії №260532 окружною виборчою комісією 29.03.2020 за наявності акту про порушення вимог Закону щодо належності пакування виборчої документації, порушення під час її транспортування до окружної виборчої комісії, порушення цілісності упаковки пакетів з виборчими документами, здійснення виборчих процедур підрахунку голосів виборців та встановлення підсумків голосування на засадах дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 2-10 Закону України «Про вибори народних депутатів України», законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес; публічності і відкритості, неупередженості повною мірою забезпечується наданим пунктом 3 частини 5 статті 94 Закону повноваженням окружної виборчої комісії прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому Законом.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв`язку із тим, що позивач при зверненні до суду не сплачував судовий збір, тому підстави для його розподілу відповідно до ст. 139 КАС України відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 271, 273, 278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

позов задовольнити повністю.

Рішення від 29.03.2021 Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87, про прийняття виборчих документів від дільничої виборчої комісії №260532 та враховання відомостей протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 в одномандатному виборчому окрузі №87 визнати протиправним та скасувати.

Зобов`язати Окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87 прийняти рішення та провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці №260532 одномандатного виборчоого округу №87 в порядку, встановленому Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.

Повне найменування учасників справи:

Позивач: кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ;

Відповідач: Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі №87, код ЄДРПОУ 43998137, вул. Шептицького А., 36, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78405.

Головуючий суддя Гундяк В.Д.

Суддя Боршовський Т.І.

Суддя Остап`юк С.В.