Рішення № 95940718, 31.03.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2021
Номер справи
200/10552/20-а
Номер документу
95940718
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2021 р. Справа№200/10552/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Абдукадирової К.Е., розглянувши за правилами загального позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Жовтневим РВ Маріупольського ГУ УМВС України у Донецькій області, ІПН НОМЕР_2 )

до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського - 27а, код ЄДРПОУ 42171861)

про зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

12 листопада 2020 року, до Донецького окружного адміністративного суду подана позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Жовтневим РВ Маріупольського ГУ УМВС України у Донецькій області, ІПН НОМЕР_2 ) до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського - 27а, код ЄДРПОУ 42171861), в якій позивач просить:

- зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області належним чином перерахувати ОСОБА_1 пенсію, враховуючи індивідуальний коефіцієнт заробітку 2,1472065, який визначений у копії довідки про заробітну плату щодо розрахунку пенсії.

- зобов`язати відповідача належним чином перерахувати позивачу загальний стаж, враховуючи до 08 грудня 2010 року, який становить 44 роки 3 місяці 8 днів.

Ухвалою суду від 16 листопада 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов`язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

25 січня 2020 року розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження та витребувано від Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області повну копію пенсійної справи ОСОБА_1 ; письмові пояснення щодо застосування індивідуального коефіцієнту заробітку 1,66286 з наданням відповідного розрахунку та письмові пояснення щодо причин не застосування індивідуального коефіцієнту заробітку 2,1472065. Підготовче засідання призначене на 22 лютого 2021 року.

Ухвалою суду від 22 лютого 2021 року закрито підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов`язання вчинити певні дії. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку письмового провадження.

Ухвалою від 31 березня 2021 року провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо зобов`язання відповідача належним чином перерахувати позивачу загальний стаж, враховуючи до 08 грудня 2010 року, який становить 44 роки 3 місяці 8 днів - закрито.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивачу 22 жовтня 2020 року надійшла відповідь з Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, у якій невірно порахований індивідуальний коефіцієнт заробітку за період з 01.01.1988р. по 31.12.1992 р. (60 місяців), де індивідуальний коефіцієнт заробітку становить 1,66286.

Зазначає, що відповідно до довідки про заробітну плату щодо розрахунку пенсії індивідуальний коефіцієнт заробітку за період з 01.01.1988р. по 31.12.1992 р. становить 128, 83239 : 60 місяців = 2,1472065, а не 1,66286.

Так, позивач вважає, що відповідачем порушено вимоги частини першої статті 40 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV"Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" оскільки відповідно до зазначеної норми для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Відповідачем у встановлений судом строк надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого, останній просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву відповідач посилається на те, що звернення за призначенням, перерахунком пенсії врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затверджено Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі по тексту - Порядок 22-1). Вказаним порядком затверджено бланк заяви про призначення/перерахунок пенсії. Тобто, при зверненні особи до територіального органу Пенсійного фонду повинні бути дотримані вимоги щодо порядку звернення за призначенням чи перерахунком пенсії.

Зазначає, що позивач має право звернутися до Управління з відповідною заявою про перерахунок пенсії установленому порядку № 22-1.

Згідно зі статтею 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі по тексту Закон № 1058) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії визначено статтею 40 Закону № 1058-ІУ. Абзацом першим частини першої цієї статті (у редакції, чинній до 01 липня 2011 року) передбачалось врахування для обчислення пенсії не лише заробітної плати, а й іншого доходу за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Відповідно до абзацу третього частини першої статті 40 Закону № 1058-ІУ (в редакції від 07.10.2009 року), згідно з якими, за вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

Вважає, що законодавець надав пенсіонерам можливість під час визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії виключати періоди, які є невигідними (до 60-ти календарних місяців страхового стажу незалежно від перерв, але не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі). Виключення тих чи інших періодів страхового стажу проводиться за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії. Як видно з аналізу наведеної вище статті Закону, ця стаття застосовується тільки при призначенні пенсії і не може бути застосована при перерахунку вже призначеної пенсії. Аналогічний правовий висновок викладений в постанові Верховного суду від 18 липня 2018 року справа № 461/4328/16-а.

Позивач просить виключити із розрахунку пенсії заробітну плату за період роботи вже після призначення пенсії, що діючи законодавством також не передбачено.

Таким чином, пенсію обчислено у відповідності до чинного законодавства за документами, наявними в пенсійній справі.

З урахуванням викладеного, вказує що Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області діяло в межах своїх повноважень та підставі діючого законодавства України, не порушуючи права позивача,

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд установив наступне.

З 25.10.1999 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні, як одержувач пенсії за віком, призначеної із зниженням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та обчисленої у відповідності до Закону № 1058.

Призначення пенсії відбувалось з урахуванням заробітку, визначеного відповідно довідки про заробітну плату №39 без дати, виданої ЗАТ Іллічівська автобаза, без розбивки помісячно за період з 01.01.1988 по 31.12.1992 (60 міс.). Індивідуальні перерахунки відповідно до ч.4 ст. 42 Закону №1058 здійснювались наступним чином:

З 01.03.2006 року - з додаванням стажу та заробітку на підставі особистої заяви ОСОБА_1 №118 від 13.03.2006р. з урахуванням довідки про заробітну плату №04-1358_від 25.01.2006, виданої ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім.. Ілліча» за період з 01.01.1986 по 31.12.1990 (60 міс.); з 01.04.2008 року - з додаванням стажу та заробітку на підставі особистої заяви ОСОБА_1 №373 від 15.04.2008; з 01.04.2010 року - з додаванням стажу та заробітку на підставі особистої заяви позивача №2410 від 01.04.2010; з 08.12.2010 року - у зв`язку із звільненням з роботи; з 01.06.2012 року - з додаванням стажу на підставі особистої заяви ОСОБА_1 №3042 від 29.05.2012.

Зазначає, що починаючи з 01.03.2006 року середньомісячний заробіток для обчислення пенсії розраховувався у відповідності до статі 40 Закону №1058 з урахуванням довідки про заробітну плату №04-1358 від 25.01.2006, виданої ВАТ_«Маріупольський металургійний комбінат ім.. Ілліча» за період роботи з 01.01.1986 по 31.12.1990 та даних персоніфікованого обліку, починаючи з 01.07.2000р.

Незважаючи на те, що після перерахунку пенсії з додаванням стажу та заробітку, індивідуальний коефіцієнт заробітку зменшувався, застосування нової середньої заробітної плати під час перерахунків по стажу та заробітку значно впливало на розмір середньомісячного заробітку для обчислення пенсії, що відповідно впливало і на розмір пенсії.

З 01.01.2008 року, після змін, внесених до ст.. 40 Закону України №1058, при здійсненні перерахунків пенсії із додаванням стажу та заробітку згідно із п. 4 ст. 42 Закону, період після призначення пенсії не підлягає виключенню з періоду, за який було розраховано середньомісячний заробіток згідно із абз. 3 ч. 1 ст. 40 Закону.

Тому, при проведенні перерахунків пенсії ОСОБА_3 з додаванням стажу та заробітку з 01.04.2008 та 01.04.2010, період заробітку після лютого 2006 року не підлягав виключенню згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 40 Закону № 1058.

Оптимізація заробітної плати здійснюється в автоматичному режимі. Максимальна дата оптимізації заробітку - 28.02.2006р., період оптимізації 33 місяці - з 01.12.1990 по 31.12.1990 та з 03.07.2000 по 28.02.2003.

Вказує, що розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням загального стажу 43 роки 09 міс. 26 днів (стаж враховано по 31.12.2010) та заробітної плати за період з 01.01.1986 по 31.12.1990 та з 03.07.2000 по 31.03.2010 (176 міс.), після масового перерахунку у зв`язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.07.2020 складає 4042,36 грн., де: коефіцієнт стажу - 0,43833 (526 міс.), Середньомісячний заробіток - 8129,44 грн. (проіндексований середній заробіток за 2016 - 4888,83 грн., індивідуальний к-т заробітку - 1,66286), Розмір пенсії за віком - 3563,38 грн., Доплата за понаднормовий стаж - 308,16 грн. (1712,00 грн.*18%), Додаткова пенсія особам, віднесеним до 2 категорії ЧАЕС (евакуйовані) - 170,82 грн., Загальний розмір пенсії - 4042,36 грн.

Також судом установлено, що заробітна плата врахована згідно довідки Закритого акціонерного товариства «Іллічівське автоуправління» №39 за період з 01.01.1988 року по 31.12.1992 року. Відповідні перерахунки пенсії проводились в 2008 році, 2010 році, 2012 році.

За результатом перерахунку пенсії проведеного в 2012 році, стаж роботи позивача збільшився до 43 років, 09 місяців, 26 днів (враховано до 31.12.2010 року). Заробітна плата з якої обчислюється пенсія розрахована за періоди з 01.01.1986 року по 31.12.1990 року, з 01.07.2000 року по 31.03.2010 року.

Управлінням проведено ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.03.2019р., із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески збільшено з 3764,40 грн. до 4404,35 грн.

З метою подальшої реалізації вимог ст. 42 Закону України №1058, 01.04.2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Відповідно до п. 2 Постанови №251, у 2020 році перерахунок пенсії згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058, затвердженого постановою КМУ №124 від 20.02.2019 року проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії в розмірі 1,11.

З 01.05.2020 року управлінням проведено позивачу перерахунок пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески збільшено з 4404,35 грн. до 4888,83 грн.

Відповідно до ст. 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ( в редакції від 11.02.1998 року), середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсій береться (за вибором того, хто звернувся за пенсією): за 24 останніх календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом всієї трудової діяльності перед зверненням за пенсією, незалежно від наявних перерв у роботі. Середньомісячний заробіток за 24 календарних місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми заробітку за 24 календарних місяці роботи підряд (перед зверненням за пенсією) чи за 60 календарних місяців роботи підряд (протягом всієї трудової діяльності) відповідно на 24 чи 60. При цьому за бажанням того, хто звернувся

за пенсією, місяці з неповним числом робочих днів у зв`язку з їх влаштуванням на роботу або звільненням враховуються як повні календарні місяці роботи.

Заробітна плата при призначені позивачу пенсії врахована згідно до довідки Закритого акціонерного товариства «Іллічівське автоуправління» №39 за період з 01.01.1988 року по 31.12.1992 року.

Судом установлено, що спірні відносини виникли внаслідок неправомірного, на думку позивача, застосування відповідачем при розрахунку пенсії позивачу даних про заробітну плату для визначення розміру пенсійних виплат.

За положеннями статті 40 Закону № 1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

За бажанням пенсіонера може додатково бути виключено періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю І групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8, 13 і 14 статті 11 цього Закону.

Зазначені вище періоди можуть виключатись понад норму встановлену Законом щодо 60 календарних місяців, але не більше 10% страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Аналіз наведеної норми дає підстави вважати, що показник заробітної плати для перерахунку пенсії визначається за двома можливими методами за вибором пенсіонера.

За першим методом розрахунок пенсії здійснюється із тієї заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія.

При застосуванні другого методу змінюються лише ті показники розрахунку заробітної плати, на які здійснюється посилання у цій нормі (за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону № 1058.

На підставі ч.1 ст.40 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За змістом зазначених норм Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Заробітна плата для обчислення пенсії в обох випадках розраховується за формулою, наведеною в частині другій статті 40 Закону № 1058:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць

(Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);

К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Таким чином, у наведеній формулі обчислення заробітної плати

Зп = Зс х (Ск : К) змінними показниками будуть (Ск : К).

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:

Кз = Зв : Зс, де:

Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу).

Суд зазначає, що коефіцієнт заробітної плати є співвідношенням між заробітною платою, яку особа фактично отримує в певний місяць, з якої сплачено страхові внески, до середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за цей місяць, і безпосередньо залежить від величини отримуваної особою, в даному випадку заробітної плати позивача. Зазначений коефіцієнт визначається щомісячно.

Обчислені щомісячні коефіцієнти заробітку підсумовуються та шляхом ділення одержаної суми на кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати, визначається середній коефіцієнт заробітної плати особи (Ск : К).

Разом із тим, суд зазначає, що чинним законодавством не встановлено право позивача самостійно визначати коефіцієнт заробітної плати для призначення/перерахунку пенсії, це є повноваженнями органу Пенсійного фонду України.

Крім цього, згідно приписів законодавства України, що регулює пенсійне забезпечення проведення перерахунку пенсії з використанням заробітної плати тільки за період 60 календарних місяців законодавством не передбачено, оскільки відповідно до вимог ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв, що спростовує розрахунки позивача, які наведені в обґрунтування позову.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що підстав передбачених законом, для здійснення перерахунку пенсії не має, оскільки відповідачем суми зазначені у довідці про заробіток враховані при розрахунку розміру пенсії.

Досліджені матеріали справи доводять, що відповідачем дотримані всі норми щодо виконання приписів вищезазначених законів, жодних порушень управління стосовно прав на соціальне забезпечення не допущено.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Відповідно до приписів статті 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124, 125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861) про зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 31 березня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя К.Е. Абдукадирова