
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
30 березня 2021 року м. Київ № 640/384/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Катющенка В.П., за участю секретаря судового засідання Рябого І.П., здійснюючи підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови, -
за участю:
позивача - ОСОБА_1 ;
від відповідача - Полець Д.М.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 за № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» в редакції зі змінами від 25.11.2020 за № 1174.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі № 640/384/21 та призначено підготовче судове засідання на 23.02.2021.
У підготовчому судовому засіданні 23.02.2021 долучено до матеріалів справи відзив на позовну заяву з додатками та за клопотанням позивача оголошено перерву до 30.03.2021, а також відкладено розгляд клопотання відповідача про залучення третіх осіб до участі у справі.
У підготовчому судовому засіданні 30.03.2021 представником відповідача підтримано наявне у матеріалах справи клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства розвитку громад та територій України.
Позивач у підготовчому судовому засіданні 30.03.2021 не заперечував проти залучення вказаних третіх осіб.
Вислухавши думку представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Так, відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» на Міністерство розвитку громад та територій України покладено ряд обов`язків.
Крім того, як вбачається з доданих відповідачем до відзиву матеріалів, головним розробником вказаної постанови Уряду є Міністерство цифрової трансформації України та пунктом 12 наведеної Постанови на вказане Міністерство також покладено ряд обов`язків, пов`язаних з реалізацією проекту.
За таких обставин суд дійшов висновку про обгрунтованість клопотання про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства розвитку громад та територій України.
Керуючись статтями 49, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника Кабінету Міністрів України задовольнити.
Залучити до участі у справі № 640/384/21 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство цифрової трансформації України (02000, м. Київ, вул. Ділова, 24, код ЄДРПОУ 43220851) та Міністерство розвитку громад та територій України (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, код ЄДРПОУ 37471928).
Зобов`язати позивача протягом двох днів з моменту отримання ухвали суду направити Міністерству цифрової трансформації України та Міністерству розвитку громад та територій України копію позовної заяви та доданих до неї документів та подати відповідні докази суду.
Запропонувати Міністерству цифрової трансформації України та Міністерству розвитку громад та територій України протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії позовної заяви подати письмові пояснення щодо позову з дотриманням вимог статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя В.П. Катющенко