
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/1481/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури про визнання протиправною бездіяльності, стягнення матеріальної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури, яким просив:
- стягнути з Держави України в особі Луганської обласної прокуратури матеріальну шкоду у вигляді неотриманої частини заробітної плати, а саме посадового окладу, визначеного ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», завданої положеннями пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, що визнані неконституційними, за період з 01 липня 2015 року по 01 листопада 2019 року в сумі 843 045 (вісімсот сорок три тисячі сорок п`ять) гри. 39 коп.;
- стягнути з Держави України в особі Луганської обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02909921) на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду у вигляді неотриманої частини заробітної плати, а саме надбавки за вислугу років, передбаченої ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», завданої положеннями пункту 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, що визнані неконституційними, за період з 01 липня 2015 року по 01 листопада 2019 року в сумі 160 948 (сто шістдесят тисяч дев`ятсот сорок вісім) грн. 52 коп.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд дійшов таких висновків.
Позовна заява має відповідати вимогам, визначеним ст. 160 КАС України.
Відповідно до п. п. 3, 4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві, крім іншого також зазначається ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, згідно з вимогами ч.2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 5 статті 21 КАС України визначено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
При цьому, позивачем заявлено вимогу про стягнення матеріальної шкоди в порядку ст.ст. 1173-1176 Цивільного кодексу України, що по суті не є позовом про стягнення заробітної плати.
Зі змісту цієї норми вбачається, що адміністративні суди розглядають вимоги про відшкодування шкоди лише, якщо такі вимоги заявлені в одному провадженні з вимогами щодо визнання протиправними відповідних рішень, дій чи бездіяльності відповідача як суб`єкта владних повноважень, в іншому випадку такі вимоги мають розглядатися за правилами іншого судочинства (в порядку ст. ст. 1173-1176 Цивільного кодексу України).
Судом встановлено, що предметом позову є стягнення на користь позивача матеріальної шкоди. При цьому, всупереч положенням ч. 5 ст. 21 КАС України, вимог про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, тобто вимог вирішити публічно-правовий спір, дана позовна заява не містить.
Крім того, суд звертає увагу на ті обставини, що позивач звернувся до суду з вимогами про стягнення заробітної плати за прокурорською посадою, яку відповідач, на думку позивача, не сплатив йому під час проходження публічної служби в силу дії певних нормативних актів чинного законодавства, які відповідач не приймав.
Таким чином, позивачу слід визначитися із складом відповідачів у справі, а також своїх позовних вимог (якими саме діями, рішенням чи бездіяльністю, якого саме відповідача порушені права позивача, на захист яких він звернувся до суду) та привести їх у відповідність до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вищевикладені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам КАС України, а тому, згідно з ч.1 ст.169 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Суд зазначає, що недоліки даної позовної заяви можуть бути усунуті протягом 7 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність ч. 5 ст. 21 КАС України, із зазначенням змісту позовних вимог і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів, вказаних у прохальній частині позову, або зменшеною кількістю відповідачів у справі.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Луганської обласної прокуратури про визнання протиправною бездіяльності, стягнення матеріальної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 7 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом визначення складу відповідачів у справі та складу позовних вимог до кожного з них, із зазначенням змісту позовних вимог і викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів, вказаних у прохальній частині позову.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
У разі не подання клопотання про поновлення строку звернення до суду відповідно до ст.167 КАС України, таке клопотання буде повернуто позивачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяВ.С. Шембелян