Постанова № 95910, 15.08.2006, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
15.08.2006
Номер справи
6-8/179-06-4507а
Номер документу
95910
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"15" серпня 2006 р.

Справа № 6-8/179-06-4507А

14 год. 55хв. м. Одеса

Позивач: Заступник прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Відповідач : Приватне підприємство «Алко»

про стягнення 1515грн. адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів

Суддя Демешин О.А.

Секретар Полякова Н.В.

Представники:

Від прокуратури: Кащенко В.А. - посвідчення

Від позивача: Кіндяк Н.В. - довіреність

Від відповідача: не з`явився

Суть спору: Заступник прокурора Київського району м Одеси (далі –Прокуратура) в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів (далі - Позивач) надано позовну заяву до Приватного підприємства „Алко”, (далі - Відповідач) про стягнення 1515 грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році.

Позивач з позовні вимоги підтримує.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно до статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств установ та організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі не менше чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік –у кількості не менше одного робочого місця.

Із „Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2005 рік, наданому відповідачем позивачу вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників за 2005 рік на підприємстві складала –10 осіб.

Статтею 20 зазначеного Законно передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити не менше 1 місця. Однак, відповідачем не було створено жодного місця.

Згідно пункту 3 Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою КМ України №314 від 03.05.1995р., - робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників медико-соціальної експертної комісії, органів Держохороннаглядпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно до розрахунку суми відрахувань, що складається з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову чисельність штатних працівників помноження її кількості нестворених робочих місць для інвалідів, сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 1515,00 грн. ((30300 :10)/2 = 1515грн.)

Відповідно до приписів чинного законодавства суб`єкт господарювання має певне коло обов`язків, виконання (неналежне виконання) чи не виконання яких входить до предмету доказування у даному спорі і має бути встановлено господарським судом.

Відповідач самостійно в строк до 30.05.2006р. штрафні санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2005 році –не сплатив.

Згідно пункту 14 “Положення про робоче місце інвалідів і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого Постановою КМ України №314 від 03.05.1995р. –підприємства у межах встановленого нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів. В порушення цих вимог відповідач не створив за власні кошти 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів і не інформував вищевказані органи про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів, що підтверджується листом центру зайнятості Приморського району № 50/02/8 від 17.01.2006р. та листом Управління праці та соціального захисту населення Приморської районної адміністрації № 1882 від 18.11.2005р.

Всупереч ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” відповідач самостійно в строк до 15 квітня 2006р, не сплатив адміністративно –господарські санкції за не створення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідачем було не виконано ні один із своїх обов`язків по працевлаштуванню інвалідів та дотриманню нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та взагалі не намагалось виконати вимоги чинного законодавства.

Таким чином сума, яка підлягає стягненню, становить 1515грн

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити повністю ;

2. Стягнути Приватного підприємства «Алко» (65015, м.Одеса, вул..Генуезька, 24а, код 32184612) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м.Одеса, вул..Канатна, 83, банк –УДК в Одеській області, одержувач – ВДК Київського району м.Одеси, МФО 828011, р\р 31212221800005, код ЄДРПОУ 23213460, код 50070000) 1515 гривень адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені статтею 186 КАС України

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її виготовлення у повному обсязі, якщо таку заяву не було подано, або після закінчення 20-ти денного строку подання апеляційної скарги з дата подання заяви про апеляційне оскарження постанови.

Постанову у повному обсязі виготовлено 21.08.2006р.

Суддя Демешин О.А.