Рішення № 95898675, 29.03.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
640/15272/20
Номер документу
95898675
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2021 року м. Київ № 640/15272/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до1) Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві в особі в.о. директора Ксьондза Сергія Миколайовича 2) Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в особі в.о. директора Михайленко Тетяни Олександрівнитретя особаКомунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ»провизнання дій протиправними, визнання протиправним і скасування індивідуального акту

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві в особі в.о. директора Ксьондза Сергія Миколайовича (далі по тексту - відповідач 1) та Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в особі в.о. директора Михайленко Тетяни Олександрівни (далі по тексту - відповідач 2), в якому просить:

1) визнати протиправними дії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві в частині безпідставної перевірки та протиправного, здійсненого з порушенням встановленої законом процедури, видання індивідуальних актів, що порушують конституційні права ОСОБА_1 ;

2) визнати протиправними дії Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, які полягають у невжитті передбачених законом заходів та протиправній передачі скарги на розгляд суб`єкту оскарження;

3) зобов`язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві скасувати індивідуальні акти, що порушують права ОСОБА_1 описані в позові.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про порушення відповідачами процедури проведення перевірки листка непрацездатності №232425, виданого йому філією №1 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно - діагностичний центр» Оболонського району міста Києва.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Вказаною ухвалою відповідачам надано час для надання відзиву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2020 року залучено до участі в адміністративній справі №640/15272/20 Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» (далі по тексту - третя особа, КП «Житлоінвестбуд-УКБ») у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача та запропоновано третій особі подати до суду у п`ятиденний строк з моменту отримання позовної заяви з додатками пояснення щодо позову.

18 вересня 2020 року Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України подала до суду відзив на позовну заяву, який обґрунтований тим, що серед основних завдань Фонду та його робочих органів, відповідно до пункту 6 частини першої статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування», є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності. Таким чином, на виконання своїх завдань, а також за зверненням страхувальника (роботодавця) та позивача, Фондом була здійснена перевірка листка непрацездатності №232425, виданого ОСОБА_1 філією №1 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно - діагностичний центр» Оболонського району міста Києва.

22 вересня 2020 року Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві подало до суду відзив на позовну заяву у якому зазначено, що листом Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Управлінню було доручено проведення повторної перевірки листка непрацездатності №232425, виданого ОСОБА_1 філією №1 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно - діагностичний центр» Оболонського району міста Києва, за результатами якої складено довідку про результати перевірки обґрунтованості видачі та правильності оформлення листка непрацездатності, яка складена із дотриманням вимог законодавства та в результаті виявлених порушень. З огляду на викладене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.

23 вересня 2020 року позивачем подана відповідь на відзив Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у якому зазначено, що основна позовна вимога до вказаного відповідача стосується не самої перевірки, а здійснення дій у порядку підпорядкованості. Що є порушенням норм статей 16-19 Закону України «Про звернення громадян», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об`єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 348, Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», чому відповідачем у відзиві на позовну заяву не надано пояснень.

Також, 23 вересня 2020 року позивачем подана відповідь на відзив Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві у якому зазначено, що відповідачем порушено його права та законні інтереси шляхом видачі індивідуальних актів, а саме довідки за результатами перевірки, а не акта перевірки.

15 жовтня 2020 року Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України подані письмові заперечення проти відповіді на відзив та зазначено, що всі доводи та міркування позивача зводяться до його власних припущень при хибному трактуванні норм законодавства, що регулює спірні правовідносини.

26 жовтня 2020 року третьою особою - КП «Житлоінвестбуд-УКБ» подані письмові пояснення у яких зазначено, що підставою звернення до суду позивача з даним адміністративним позовом є навмисне затягування провадження, яке перебуває у Шевченківському районному суді міста Києва (справа « 761/41717/18) за позовом ОСОБА_1 до КП «Житлоінвестбуд-УКБ» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У С Т А Н О В И В:

КП «ЖИТЛОІНВЕСТБУД-УКБ» листом від 29 листопада 2019 року №114/6001 звернулось до Управління щодо проведення перевірки обґрунтованості видачі листка непрацездатності № 232425 від 06 вересня 2018 року виданого ОСОБА_1 філією №1 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно - діагностичний центр» Оболонського району міста Києва.

Підставою звернення є необхідність виконання вимог ухвали Шевченківського суду м. Києва від 25 червня 2019 року у справі № 761/ 41717/18 щодо проведення перевірки обґрунтованості видачі листка непрацездатності ОСОБА_1 , факт розбіжностей в твердженнях Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Оболонського району міста Києва - закладу, що видав листок непрацездатності, викладених в листах від 31 травня 2019 року та 17 вересня 2019 року.

В зв`язку зі зверненням страхувальника (роботодавця), керуючись статтею 9, пунктами 8, 9 розділу 7 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування», пункту 3.6 Інструкції про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження, затвердженої постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22 грудня 2010 року №29 (далі по тексту - Інструкція №29) та пункту 8.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13 листопада 2001 року №455 (далі по тексту - Інструкція №455), головним спеціалістом відділу перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві Главатою В.В., у період з 06 вересня 2018 року по 12 вересня 2018 року була проведена перевірка обґрунтованості видачі листка непрацездатності №232425 виданого філією №1 Комунального некомерційного підприємства «Консультативно - діагностичний центр» Оболонського району міста Києва.

При проведенні перевірки була опрацьована наступна первинна медична та облікова документація:

- журнал реєстрації заяв-клопотань, щодо надання дозволу на медичне обслуговування від осіб, які не зареєстровані в районі діяльності КНП КДЦ;

- журнал реєстрації амбулаторних хворих (ф. 074/о) лікаря-хірурга ОСОБА_2 ;

- журнал реєстрації листків непрацездатності (ф. 036/о);

- журнал реєстрації висновків ЛКК (ф. 035/о);

- корінці л/н: № 232424 (попередній від 07 вересня 2019 року; № 232425 (від 06 вересня 2018 року), № 232426 (наступний від 07 вересня 2018 року).

За результатами проведеної перевірки Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві було складено довідку про результати перевірки обґрунтованості видачі листка непрацездатності на ім`я ОСОБА_1 у КНП КДЦ, згідно висновків якої на підставі аналізу наявної первинної медичної документації в філії № 1 КНП КДЦ Оболонського району м. Києва на ім`я ОСОБА_1 встановлено, що л/н № 232425 з 06 вересня 2018 року по 12 вересня 2018 року (7 днів) виданий необґрунтовано на весь період та за минулий час, тобто 07 вересня 2018 року, з порушенням пунктів 1.3, 5.1.4, 5.1.5 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09 квітня 2008 року № 189 (далі по тексту - Положення № 189), пунктів 1.7, 1.9 Інструкції № 455, наказу Міністерства охорони здоров`я України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров`я незалежно від форми власності та підпорядкування» (далі по тексту - Наказ № 110).

Також, Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України листом від 9 червня 2020 року доручила Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві розглянути питання по проведенню повторної перевірки обґрунтованості видачі листка непрацездатності № 232425 на підставі звернення ОСОБА_1 від 09 червня 2020 року.

24 червня 2020 року Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві видано наказ №146-од про проведення перевірки обґрунтованості видачі листка непрацездатності № 232425 про що повідомлено директора КНП КДЦ ОСОБА_3. (лист від 24 червня 2020 року) та ОСОБА_1 (лист від 30 червня 2020 року).

За результатами проведення повторної перевірки, Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві складено довідку про результати перевірки обґрунтованості видачі та правильності оформлення листка непрацездатності № 232425 на ім`я ОСОБА_1 , яка містить наступний висновок: «На підставі аналізу наявної первинної медичної документації в філії № 1 КНП КДЦ на ім`я ОСОБА_1 встановлено, що л/н № 232425 з 06 вересня 2018 року по 12 вересня 2018 року (7 днів) виданий необґрунтовано на весь період та за

минулий час (тобто 07 вересня 2018 року) з порушенням пунктів 1.3, 5.1.4, 5.1.5 Положення № 189, пунктів 1.7, 1.9 Інструкції № 455 та Наказу № 110».

Позивач, не погоджуючись з порядком проведення перевірок та їх результатами, звернувся до адміністративного суду за захистом своїх прав.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» визначено правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров`я.

Згідно зі статтею 18 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» страхуванню у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Пунктом 1 частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» передбачено надання допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків як тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов`язаної з нещасним випадком на виробництві.

За змістом частини першої статті 31 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за погодженням з Фондом соціального страхування України.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» Фонд соціального страхування України (далі також - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Виконавча дирекція Фонду є постійно діючим виконавчим органом правління Фонду (частина перша статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування»).

Згідно з приписами частини третьої статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що створюються за рішенням правління Фонду на підставі затвердженої ним структури органів Фонду. Управління виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також мають відділення в районах і містах обласного значення. Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду є відокремленими підрозділами робочих органів виконавчої дирекції Фонду, що створюються за рішенням правління Фонду без статусу юридичної особи.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення провадять свою діяльність від імені виконавчої дирекції Фонду в межах та порядку, визначених цим Законом, статутом Фонду, типовим положенням про робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення, що затверджується правлінням Фонду, та положенням, затвердженим директором виконавчої дирекції Фонду.

Аналогічні положення містяться в Статуті Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 08 лютого 2017 року №12.

Одним із основних завдань і функцій Фонду соціального страхування України та його робочих органів, визначених частиною першою статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування», є, поміж іншого, здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у м. Києві, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 15 серпня 2018 року №12-ОД (далі по тексту - Положення №12-ОД), Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у м. Києві є робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (далі - виконавча дирекція Фонду).

Згідно з пунктом 2.1.4 Положення №12-ОД основними завдання Управління є забезпечення здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров`я незалежно від форм власності, у тому числі на підставі інформації з єдиного електронного реєстру листків непрацездатності.

Відповідно до пункту 3.1.5 Положення №12-ОД Управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності.

Підпунктом 8.1 пункту 8 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров`я України від 13 листопада 2001 року №455, контроль за виконанням цієї Інструкції закладами охорони здоров`я усіх відомств здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство охорони здоров`я України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, профспілки та їх об`єднання.

Аналогічним чином механізм участі Фонду у контролі за дотримання чинних нормативно-правових актів з питань експертизи тимчасової непрацездатності визначений Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затверджене наказом Міністерства охорони здоров`я України від 09 квітня 2008 року №189 (підпункти 5.4.8 та 5.5.11 пункту 5).

Аналіз змісту викладених вище правових норм свідчить, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві як робочий орган Фонду соціального страхування України наділений повноваженнями щодо здійснення перевірки правомірності видачі закладами охорони здоров`я листків непрацездатності застрахованим особам, що позивачем не заперечується.

Разом з тим позивач вважає, що реалізуючи таке повноваження, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві діяв не на підставі закону, оскільки провів перевірку виданого йому листка непрацездатності серії №232425 за відсутності визначених для цього законодавством підстав, оскільки перевірку призначено на підставі звернення неуповноваженої на це особи - директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ», а не комісія.

Однак, суд не погоджується з такими доводами позивача, обґрунтовуючи це таким.

За змістом статті 30 Закону матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до пункту 1.1 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 19 липня 2018 року №13(далі по тексту - Положення №13), комісія (уповноважений) із страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства), створюється (обирається) та діє на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство), що використовує найману працю, незалежно від форм власності і господарювання.

Пунктом 2.1 Положення №13 визначено, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства має право, поміж іншого, звертатися за необхідності до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

Таким чином до повноважень комісії із соціального страхування підприємства належить звернення до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або його відділень щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам підприємства.

Разом з тим, як зазначено вище, відповідно до змісту пунктів 6 частини першої статті 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та пунктів 2.1.4 та 3.1.5 Положення №12-ОД Фонд соціального страхування України та його робочі органи забезпечують здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності.

Оскільки зміст указаних правових норм не містить переліку осіб, за зверненнями яких може проводитися перевірка обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, а словесна конструкція указаних норм в частині визначення повноважень Фонду та його робочих органів здійснювати таку перевірку «…в тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності» дає підстави суду стверджувати, що такі перевірки можуть проводитися за зверненнями необмеженого кола осіб, в тому числі за власною ініціативою Фонду соціального страхування України та його робочих органів.

Відтак, суд погоджується з доводами відповідача про відсутність законодавчого обмеження кола осіб, які можуть ініціювати звернення до Фонду соціального страхування України та його робочих органів щодо перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності лише комісією із страхування підприємства, де працює застрахована особа.

Отже, директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ», в якому працював позивач, вправі звернутися до відповідача щодо проведення перевірки обґрунтованості видачі позивачу листка непрацездатності.

Крім того, посилання позивача на відсутність у органу, що здійснював перевірку оригіналу чи копії листка непрацездатності судом відхиляються, оскільки, як вже зазначалось, здійснення перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, може здійснюватись, у тому числі на підставі інформації з електронного реєстру листків непрацездатності.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про правомірність дій відповідачів щодо проведення перевірки обґрунтованості видачі позивачу листка непрацездатності № 232425 від 06 вересня 2018 року.

Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Разом з цим обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

Однак, самі по собі оскаржувані дії відповідача щодо проведення вищевказаних перевірок, не породжують для позивача жодних правових наслідків, так як і складені за результатами таких перевірок довідки.

Зазначені довідки є носієм доказової інформації про виявлені відповідачем порушення вимог законодавства, на підставі яких останній може прийняти відповідне рішення, а оцінка дій його службових осіб щодо складання такої довідки та проведення перевірки, може бути надана судом при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі цієї довідки.

Така позиція суду узгоджується із правовими позиціями, викладена в постановах Верховного Суду від 06 лютого 2018 року у справі №826/4278/14, від 20 лютого 2018 року у справі №803/1130/17, від 15 липня 2019 року у справі №820/11047/15.

За наведених обставин позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню судом не підлягають.

Підстави для вирішення судом питання про розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 );

Відповідач 1: Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві (код ЄДРПОУ 41312290, адреса: 03062, м. Київ, пр-т. Перемоги, 92/2);

Відповідач 2: Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України (код ЄДРПОУ 40210180, адреса: 04070, м. Київ, вул. Боричів Тік, 28);

Третя особа: Комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» (код ЄДРПОУ 31958324, адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 42).

Суддя Є.В. Аблов