Ухвала суду № 95880697, 29.03.2021, Подільський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
640/30865/20
Номер документу
95880697
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 640/30865/20

У Х В А Л А

29 березня 2021 року м. Київ

Суддя Подільського районного суду м. Києва Якимець О. І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Подільського управління поліції Головного Управління Національної поліції у місті Києві, працівника поліції Подільського управління поліції Головного Управління Національної поліції у місті Києві Олексієнко Кирила Юрійовича про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, зобов`язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в:

позивач звернувся в суд із позовом до відповідачів у якому просить: визнати протиправною та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 04 червня 2020 року серії ГАА № 215816, а провадження у справі закрити; зобов`язати відповідача юридичну особу видалити з бази даних відомості про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 грудня 2020 року, яка залишена без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2021 року, матеріали позовної заяви передано за підсудністю до Подільського районного суду м. Києва.

Відповідно до ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160 і 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахування вищевикладеної норми, вважаю, що цю позовну заяву необхідно залишити без руху, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 цього Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем заявлено клопотання у якому просить звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на складне матеріальне становище, оскільки є безробітним, вирішення питання встановлення інвалідності, однак жодних доказів цього не подає.

Згідно з ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема за умов передбачених цією статтею. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Із матеріалів справи суд не встановив наявність обставин для звільнення від сплати судового збору, адже позивачем не подано жодних доказів на підтвердження існування таких.

Таким чином, приходжу до переконання, що оскільки позивачем не доведено складне матеріальне становище, яке б могло бути підставою для звільнення від сплат судового збору у відповідності до ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», а тому у клопотанні про звільнення від сплати судового збору необхідно відмовити за недоведеністю.

Аналіз установленого статтею 288 КУпАП права на оскарження постанови державного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення показує, що коло осіб, які мають право оскаржити таке рішення, порядок їх оскарження визначені і діють у редакції Закону України від 24 вересня 2008 року № 586-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

З 11 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір». Таким чином, на час виникнення спірних правовідносин, що є предметом цього перегляду, за подання заяв, скарг до суду, в тому числі у випадку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державного управління, сплачується інший платіж - судовий збір, самостійні правові засади справляння якого, платники, об`єкти та розміри його ставок, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення визначено цим Законом.

Згідно з правової позиції викладеної у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 у справі № 543/775/17 зазначено, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.

Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2021 становить у розмірі 454,00 грн.

Підстав для звільнення позивача від сплати судового збору у відповідності до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» із позовної заяви та доданих до неї документів, суд не встановив.

Таким чином, суддя приходить переконання, що позивачу необхідно здійснити оплату судового збору у розмірі 454,00 грн, за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Подільс. р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA468999980313151206000026008; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Подільський районний суд міста Києва , код ЄДРПОУ суду.

Позивач повинен надати суду оригінал платіжного документа про сплату судового збору. При цьому, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Щодо клопотання позивача про поновлення процесуального строку звернення до суду із позовом, оскільки ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 29 липня 2020 року аналогічний позов повернуто у зв`язку із не усуненням недоліків, неможливість отримання матеріалів позовної заяви із додатками у суді через перебування на обстеженні та амбулаторному лікуванні, дією карантинних обмежень через поширення короновірусної хвороби суд прийшов до наступного.

Згідно з ч. 6 ст. 161 цього Кодексу у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 286 цього Кодексу позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи наведене вище та оглянувши матеріали справи з цього питання, суд встанови, що позов подано з порушення процесуального строку установленого ст. 286 КАС України. При цьому, критично оцінює наведені у позовній заяві причини поважності пропуску строку, адже такі жодними доказами не підтвердженні, а відтак суд визнає їх неповажними.

У зв`язку із цим, позивач повинен вказати інші причини для поновлення процесуального строку з метою дотримання ст. 123 КАС України..

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, приходжу переконання, що оскільки позовну заяву подано без додержання вимог ч. 1 ст. 123, ч. 3 ст. 161, КАС України, а відтак таку необхідно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху у відповідності до ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 122, 123, 161, 169, 248, 259, 295, 297, пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в:

позовну заяву ОСОБА_1 до Подільського управління поліції Головного Управління Національної поліції у місті Києві, працівника поліції Подільського управління поліції Головного Управління Національної поліції у місті Києві Олексієнко Кирила Юрійовича про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, зобов`язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк протягом десяти днів з вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява буде вважатись не поданою та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Роз`яснити, що відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, в редакції Закону України від 18 червня 2020 року № 731-ІХ, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О. І. Якимець