Постанова № 95875188, 30.03.2021, Ківерцівський районний суд Волинської області

Дата ухвалення
30.03.2021
Номер справи
158/776/21
Номер документу
95875188
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 158/776/21

Провадження № 3/0158/298/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 березня 2021 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В., розглянувши матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №526930, 13.03.2021 року о 08 год. 05 хв. на а/д Н-22 «Устилуг-Луцьк-Рівне» 127 км. + 700 м., ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Volkswagen Passat», д.н.з. « НОМЕР_1 », в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, подав до суду письмові пояснення, відповідно до яких вину у вчиненому правопорушенні визнав, щиро розкаявся та просив суворо не карати. Разом з тим, просив відносно нього застосувати санкцію статті 130 КУпАП в редакції Закону на момент вчинення адміністративного правопорушення, на підставі ст. 8 КУпАП.

Захисник ОСОБА_1 – адвокат Філіпович В.Є. у судовому засіданні підтвердив письмові пояснення ОСОБА_1 від 30.03.2021 року та також просив застосувати санкцію ст. 130 КУпАП, на підставі ст. 8 КУпАП, а саме дія Закону на момент вчинення правопорушення.

Заслухавши пояснення захисника ОСОБА_1 – адвоката Філіповича В.Є., дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КпАП України завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи, протоколом про адміністративне правопорушення від 13.03.2021 року, поясненням правопорушника даним під час складання протоколу, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 13.03.2021 року та результатом алкотестування за допомогою спеціального технічного приладу «Драгер №199».

Відтак, з врахуванням зазначеного, суд оцінивши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП повністю доведена в ході судового розгляду.

Окрім того, з наявної в матеріалах справи УПП у Волинській області ДПП України від 15.03.2021 року вбачається, що у відповідності до бази даних НАІС, ІПНП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , інформація про отримання посвідчення водія відсутня та не являється особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами.

В силу абз. 3 п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» у зв`язку з відсутністю в правопорушника права керування транспортними засобами суд не призначає додаткового покарання, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді позбавлення права керувати транспортними засобами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, його наслідки та обставини вчинення, особу правопорушника, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без позбавленням права керування транспортними засобами.

Крім цього, у відповідності до вимог Закону України «Про судовий збір», слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір.

Разом з тим, суддя вважає необхідним зазначити, що на підставі Закону України № 1231-IX від 16.02.2021року, який набирав чинності 17.03.2021 року відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

В той же час, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Близькі за змістом положення містяться у ч. 2 ст. 4 КК України, відповідно до якої кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.

Зазначені положення кореспондуються з положеннями ч. 2 ст. 58 Конституції України, згідно з якою ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом, як правопорушення.

Також ст. 8 КУпАП передбачає, що закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Аналогічні положення містяться у ч. 2 ст. 5 КК України, згідно з якою закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

Враховуючи викладене, суд призначає адміністративне стягнення, виходячи із санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП в редакції, чинній на час вчинення адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст. 130, 124, 221, 283, п. 1 ст. 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», -

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн. без позбавленням права керування транспортними засобами.

В разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення стягнення, штраф стягнути у подвійному розмірі.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн., які слід сплатити за реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька