
415/1737/21
3/415/436/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.03.21 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Сухіна Д., правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту внутрішньої безпеки Луганського управління Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шульгінка Старобільського району Луганської області, громадянина України, працюючого ДПСУ в/ч № 1472 Маріупольський загін морської охорони, реєстраційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила виконання обов`язків поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеного у підпункті «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно примітки до ст. 1726 КУпАП є суб`єктом відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 2-1 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) , тобто 10.03.2021 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила таку діяльність за минулий 2019 рік.
ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє виконання обов`язків поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеного у підпункті «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно примітки до ст. 1726 КУпАП є суб`єктом відповідальності за порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто 16.07.2019 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з наказом УПП в Луганській області ДПП НП України від 01.12.2017 № 526 о/с рядового поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України.
Згідно з наказом УПП в Луганській області ДПП НП України від 23.05.2019 № 375 о/с поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України рядового поліції ОСОБА_1 , звільнено з посади з 03.06.2019 року відповідно до п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист, виписку з наказів, довідку на військовозобов`язаного та витяг з наказу про звільнення 03.06.2019, та в розписці він вказав, що йому доведені вимоги п.2 ст. 46 Закону України "Про запобігання корупції". Окрім цього, 20.05.2019 року ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції" при звільненні зі служби/роботи.
Згідно з пояснень свідків т.в.о. начальника ВКЗ УПП України в Луганській області ДПП НП України ОСОБА_2 та старшого інспектора професійної підготовки ВКЗ УПП України в Луганській області ДПП НП України ОСОБА_3 , ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію після звільнення, про що свідчить його підпис у рекомендаціях для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції" при звільненні зі служби/роботи, розписці та інших документах.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, з обставинами викладеними в протоколах погодився.
Прокурор Луганської обласної прокуратури Сухін Д. в судовому засіданні протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті – 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з наказом УПП в Луганській області ДПП НП України від 01.12.2017 № 526 о/с рядового поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України.
Згідно з наказом УПП в Луганській області ДПП НП України від 23.05.2019 № 375 о/с поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України рядового поліції ОСОБА_1 , звільнено з посади з 03.06.2019 року відповідно до п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист , виписку з наказів, довідку на військовозобов`язаного та витяг з наказу про звільнення 03.06.2019, та в розписці він вказав, що йому доведені вимоги п.2 ст. 46 Закону України "Про запобігання корупції". Окрім цього, 20.05.2019 року ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції" при звільненні зі служби/роботи.
Таким чином у відповідності до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з підпунктом 2 пункту 5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3 (із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19) «декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.».
Відповідно до пункту 2 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2 «декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Визначення поняття «припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування» надано у «Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій», затвердженого рішенням Національного агентства від 06.09.2016 № 19, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609. Так, «Припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб`єктом декларування зазначених функцій». (Абзац другий пункту 2 в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 204/20 від 19.05.2020).
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що декларацію після звільнення ОСОБА_1 подано лише 16.07.2019 року о 15 год. 00 хв., та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «26e2f24e-38d9-4141-974a-9aa1eb69f230», тобто несвоєчасно, з порушенням терміну на 15 діб.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припиняє виконання обов`язків поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, та відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 1726 КУпАП суб`єктом відповідальності за порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 16.07.2019 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 45 абзацу 2, ч. 2, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з підпунктом 3 пункту 5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 р. № 3 (із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19) «декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року».
Згідно Розділу XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) доповнені пунктом 2-1 такого змісту:"2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до пункту 2 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2 «декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
У ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше 00 год. 00 хвилин 01 червня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01 червня 2020 року. Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що декларацію після звільнення ОСОБА_1 подано лише 10.03.2021 року, та останній присвоєно унікальний ідентифікатор «0fa50b12-9c20-4c25-90b2-323b0cb7bde6», тобто несвоєчасно, без поважних причин.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила виконання обов`язків поліцейського взводу №2 тактико-оперативного реагування батальйону УПП в Луганській області ДПП НП України, тобто діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеного у підпункті «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно примітки до ст. 1726 КУпАП є суб`єктом відповідальності за порушення вимог ч. 1 ст. 45 та абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 2-1 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) , 10.03.2021 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке, передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 172-6 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він несвоєчасно, без поважних причин. подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік.
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, не є особою з інвалідністю, свою провину усвідомив, щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.
В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який – працює, раніше не судимий, вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступеню вини та наявності обставин, що пом`якшують його відповідальність та відсутності обставин, які б її обтяжували, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст.172-6 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.Г. Березін