Ухвала суду № 95871386, 29.03.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
380/4066/21
Номер документу
95871386
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/4066/21

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 березня 2021 року місто Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -

у с т а н о в и в:

22.03.2021 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) код ЄДРПОУ 35009358, місцезнаходження: 79019, м.Львів, пр.Чорновола, 39, в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не вчинення дій по зняттю арештів з усього нерухомого майна, яке належить на праві власності позивачу, накладених постановою Личаківського ВДВС Львівського МУЮ від 13.08.2015 у межах виконавчого провадження №48310000;

- зобов`язати відповідача вчинити дії щодо зняття арештів з усього нерухомого майна, яке належить на праві власності позивачу, накладених постановою Личаківського ВДВС Львівського МУЮ від 13.08.2015 у межах виконавчого провадження №48310000 (записи про обтяження №11626662 від 18.08.2015 та №10841080 від 16.10.2015).

Підставою позову є протиправність бездіяльності відповідача, яка полягає в невчиненні дій щодо зняття арешту в межах виконавчого провадження №48310000 з примусового виконання виконавчого листа №1-кп/463/6/25, виданого 17.07.2015 Личаківським районним судом м.Львова щодо конфіскації майна засудженого ОСОБА_2 в дохід держави.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного Кодексу;

- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.

Суддя встановив, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 287 КАС України у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Суддя встановив, що позивач оскаржує бездіяльність відповідача щодо не вчинення дій по зняттю арештів з усього нерухомого майна, яке належить на праві власності позивачу, накладених постановою Личаківського ВДВС Львівського МУЮ від 13.08.2015 у межах виконавчого провадження №48310000.

З позовної заяви вбачається, що про порушення свого права позивач дізнався з листа-відповіді відповідача від 04.03.2021 №В-3/ВП48310000/1.

Проте позовну заяву позивач подав до суду через систему «Електронний суд» 21.03.2021, тобто з пропуском 10-денного строку, встановленого пунктом 1 частини 2 статті 287 КАС України. У позовній заяві позивач не зазначає про причини пропуску строку звернення до суду.

Крім цього, суддя зазначає, що відповідно до частини 1 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

До позовної заяви ОСОБА_1 не долучено заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Отже, позивачу слід подати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності причин пропуску такого.

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя –

у х в а л и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до Личаківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.

Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, скерувавши на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул. Чоловського, буд.2):

- заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з обґрунтуванням поважності причин пропуску такого.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя А.Г. Гулик