Ухвала суду № 95871095, 29.03.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2021
Номер справи
ЗВ/360/37/21
Номер документу
95871095
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником

29 березня 2021 року СєвєродонецькСправа № ЗВ/360/37/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О. В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження за вимогою управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області від 04.12.2009 № Ф 112-33У про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 235,49 грн,

ВСТАНОВИВ:

18 березня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони у виконавчому документі за вимогою управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області від 04.12.2009 № Ф 112-33У про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 235,49 грн.

В обґрунтування заяви зазначено, що управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області була сформована та надіслана вимога про сплату боргу від 04.12.2009 № Ф 112-363 про стягнення з ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 235,49 грн. На даний час вимогу про сплату боргу не виконано, заборгованість боржником не погашена.

Постановою про повернення виконавчого документа стягувачу по ВП № 48128925, винесеною 15.06.2017 Кремінським районним відділом державної виконавчої служби ГТУЮ у Луганській області, правонаступником якого є Кремінський районний відділ державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), вказана вище вимога повернута управлінню на підставі п. 7 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження».

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» відбулась реорганізація управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжне Луганської області та утворення нового Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області.

30.03.2017 було проведено державну реєстрацію Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (номер запису 1 390 134 0000 001166) ідентифікаційний код 41245565, що підтверджено витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

27.04.2017 управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області було припинено, що підтверджується витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (номер запису 13661120008000421).

Таким чином, Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області є правонаступником всіх прав та обов`язків зазначених вище управлінь.

З посиланням на норми статті 104 Цивільного кодексу України, статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», заявник просив замінити сторону стягувача за вимогою про сплату боргу від 04.12.2009 № Ф 112-33У з управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області на його правонаступника - Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.

Представник заявника у судове засідання не прибув, просив розглянути заяву за відсутності його представника (а.с. 2).

Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.

Згідно з частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення частини дев`ятої статті 205 КАС Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.

04.12.2009 управлінням Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області сформовано вимогу № Ф 112-33У про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у сумі 235,49 грн (а.с. 3).

15.06.2017 головним державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кремінського районного управління юстиції винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу на підставі пункту 7 частини 1 статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» (а.с. 4).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" (далі - Постанова № 988) реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 1.

Згідно до додатку 1 Постанови № 988 утворено Рубіжанське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області шляхом злиття Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області та Управління Пенсійного фонду України в Рубіжанському районі Луганської області.

Статтею 104 Цивільного кодексу України регламентовано, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов`язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Відповідно до статті 33 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов`язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

30 березня 2017 року проведено державну реєстрацію Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (номер запису 13901340000001166) ідентифікаційний код 41245565, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 5).

27 квітня 2017 року Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області припинено, що підтверджується повідомленням про припинення державної реєстрації припинення юридичної особи (номер запису 13661120008000421) (а.с. 6).

Передавальним актом від 27 березня 2017 року у зв`язку з реорганізацією Управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в м. Рубіжному Луганської області та утворенням Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, здійснено передачу пенсійних справ та особових рахунків від управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області до Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (а.с. 7-8).

Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до частин першої, другої статті 15 Закону № 1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

Частиною п`ятою статті 15 Закону № 1404-VIII встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 37 Закону № 1404-VIII виконавчий документ повертається стягувачу, якщо: у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.

Згідно з частиною п`ятою статті 37 Закону № 1404-VIII повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених цією статтею, не позбавляє його права повторно пред`явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 12 цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 1404-VIII, виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

таким чином, законом визначений строк повторного звернення з виконавчим докментом до органу примусового виконання - протягом трьох років.

Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до частини четвертої статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

З аналізу наведених норм, суд дійшов висновку, що стягувач у разі повернення виконавчого листа за пунктом 2 частини першої статті 37 Закону № 1404-VIII має право повторно пред`явити виконавчий документ до виконання.

Відповідно до даних Автоматизованої системи виконавчого провадження виконавче провадження ВП 48128925 завершено.

Таким чином, на теперішній час завершено виконавче провадження з виконання вимоги від 04.12.2009 № Ф 112-33У, доказів повторного звернення з вимогою про сплату боргу до державної виконавчої служби заявник не надав, строк повторного пред`явлення виконавчого документа до виконання сплинув.

Суд зазначає, що вимога ст. 379 КАС України передбачає заміну сторони у примусовому виконанні до відкриття виконавчого провадження аббо під час примусового виконання (у відкритому виконавчому провадженні).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Рубіжанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження за вимогою управління Пенсійного фонду України в Кремінському районі Луганської області від 04.12.2009 № Ф 112-33У про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі 235,49 грн відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

СуддяО.В. Ірметова