
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2021 року м. Кропивницький Справа № 340/3916/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження про усунення виявлених порушень від 17 липня 2020 року №74-р, підписане заступником начальника управління А.Грималюк Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), яким "вирішено у термін до 01 жовтня 2020 року усунути вище зазначене порушення, шляхом надання доказів повернення у комунальну власність земельну ділянку площею 39,9453 га з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 та подати в цей самий термін у письмовій формі інформацію про усунення з наданням завірених копій документів, що підтверджує усунення порушень", видане за результатами позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №637 від 22.03.2013) згідно акту перевірки від 16 липня 2020 №86-А.
Ухвалою судді від 21.10.2020 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у даній справі та справа розглядається за правилами загального позовного провадження, на 20.11.2020 призначено підготовче засідання (а.с.37).
20.11.2020 підготовче судове засідання не відбулося у зв`язку з перебуванням судді на лікарняному, розгляд справи перенесено на 18.12.2020 (а.с.137).
18.12.2020 у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву до 20.01.2021 для надання додаткових доказів (а.с.145).
Ухвалою суду від 20.01.2021 закрито підготовче провадження у справі та справу призначено до розгляду по суті на 12.02.2021 (а.с.182).
12.02.2021 розгляд справи відкладено до 18.03.2021 у зв`язку з поданням відповідного клопотання позивачем (а.с.188).
18.03.2021 розгляд справи відкладено до 19.03.2021.
В судове засідання, призначене на 19.03.2021 представники сторін не з`явилися, позивач подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с.191).
Враховуючи викладене, а також з урахуванням приписів ст.205 КАС України, суд визнав за можливе продовжити розгляд справи у порядку письмового провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що спірним розпорядженням відповідача зобов`язано позивача усунути порушення ч.7 ст.62 Кодексу України з процедур банкрутства та абзацу 4 пункту 4 розділу III Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, в частині ненадання документального підтвердження вжиття заходів для повернення у комунальну власність земельної ділянки, площею 39,9453 га з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001, шляхом надання доказів повернення у комунальну власність вказаної земельної ділянки. Разом з цим, на переконання позивача, відповідач не звернув увагу на той факт що вказана земельна ділянка і на час перевірки, і на час винесення спірного розпорядження, як і на теперішній час перебуває у комунальній власності, про що свідчить витяг з Державного земельного кадастру від 29.01.2016 року та Інформація з Державного реєстру від 21.09.2020.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав. Також, позивач посилався на те, що за результатами заслуховування його пояснень, вивчення матеріалів подання від 13.11.2020 №1420, керуючись пунктом 26 Положення про Дисциплінарну комісію арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25.09.2019 №2993/5, Дисциплінарною комісією арбітражних керуючих прийнято рішення щодо скасування висновків акту позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 02.11.2020 №118-А, складеного Південно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Дніпро), як такі, що не відповідають вимогам законодавства.
Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зважаючи на правомірність та обґрунтованість оскаржуваного розпорядження (а.с.118-124). Зазначав, що земельна ділянка, площею 39,9453 га з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 перебуває у комунальній формі власності на праві постійного користування для розміщення кар`єру, правокористувачем якої визнано ВАТ "Кіровоградський кар`єр". Вказував, що зазначена земельна ділянка, яка була передана в постійне користування ВАТ "Кіровоградський кар`єр", в порушення імперативним приписам частини 7 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства, не була передана власнику. Зазначав, що за результатами перевірки винесено оскаржуване розпорядження від 17.07.2020 №74-Р про усунення виявлених порушень, яким зобов`язано позивача у термін до 01 жовтня 2020 року усунути вищезазначене порушення, шляхом надання доказів повернення у комунальну власність земельну ділянку, площею 39,9453 гектарів з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 та подати в цей самий термін у письмовій формі інформацію про усунення з наданням завірених копій документів, що підтверджують усунення порушень.
Крім того, представником відповідача подано до суду клопотання про закриття провадження, в обґрунтування якого посилався на те, що в зв`язку зі скасуванням Дисциплінарною комісією арбітражних керуючих висновків акту позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 16.07.2020 №86-А, фактично втрачає чинність оскаржуване розпорядження від 17 липня 2020 року №74-р (а.с.184-185).
При цьому, відповідачем не наведено доказів наявності підстав закриття провадження, встановлених ст.238 КАС України, а також доказів визнання нечинним та скасування оскаржуваного розпорядження Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 17 липня 2020 року №74-р. Тому суд не вбачає підстав для закриття провадження у даній справі та вважає за необхідне відмовити представнику відповідача в задоволенні даного клопотання.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані учасниками справи документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з таких підстав.
Судом встановлено, що постановою господарського суду Кіровоградської області від 26.10.2015 по справі №11/19 визнано ВАТ "Кіровоградський кар`єр" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру щодо банкрута - ВАТ "Кіровоградський кар`єр". Припинено повноваження керуючого санацією боржника гр. ОСОБА_2 та розпорядника майном - арбітражного керуючого ОСОБА_1 . Призначено ліквідатором банкрута - ВАТ "Кіровоградський кар`єр" арбітражного керуючого Стіфутіна І.В. (а.с.9-14).
До Південно-Східного управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) 18.05.2020 надійшла колективна скарга жителів с.Соколівське, Кропивницького району, Кіровоградської області на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого ОСОБА_1 під час виконання повноважень ліквідатора ВАТ "Кіровоградський кар`єр", зокрема у частині скасування акту про право постійного користування земельною ділянкою за адресою м.Кропивницький, вул.Автолюбителів, 5, виданого ВАТ "Кіровоградський кар`єр", не забезпечено повернення земельної ділянки у комунальну власність громади м.Кропивницький (а.с.44-45).
У зв`язку з чим, керуючись пунктом 9 розділу II Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих", затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.12.2019 за №1228/34199 (далі - Порядок №3928/5), Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції України у Кіровоградській області Південно-Східного управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) звернулось до Міністерства юстиції України з проханням вирішити питання щодо надання згоди на проведення позапланової перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №637 від 22.03.2013) з питань, викладених у колективній скарзі жителів с.Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області, про що надіслано лист за вих.№05/Кол-210 від 19.05.2020 (а.с.46).
Судом встановлено, що в період з 01 до 07 липня 2020 року, на підставі доручення Міністерства юстиції України №234/6305-32-20/21.1 від 11.06.2020 (а.с.48) та доручення Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) від 19.06.2020 №119 (а.с.49) комісією сектору з питань банкрутства у Кіровоградській області відділу банкрутства Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) було проведено позапланову невиїзну перевірку діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 , за адресою Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Кіровоградській області Південно-Східного управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), м. Кропивницький, вул. Дворцова, 6/7, кабінет № 207, щодо додержання останнім вимог Конституції України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу України з процедур банкрутства, іншого законодавства з питань банкрутства під час виконання повноважень ліквідатора у справі №11/19 про банкрутство ВАТ "Кіровоградський кар`єр", з питань, які викладені у колективній скарзі жителів с.Соколівське, Кропивницького району, Кіровоградської області, про що складено довідку позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 07.07.2020 №86-Д (а.с.72-82).
16.07.2020 комісією сектору з питань банкрутства у Кіровоградській області відділу банкрутства Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) складено акт позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 №86-А, згідно висновків якого перевіркою встановлено порушення позивачем, вимог частини 7 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства та абзацу 4 пункту 4 розділу III Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2019 року за № 1228/34199, в частині не надання документального підтвердження вжиття заходів для повернення у комунальну власність земельної ділянки, площею 39,9453 га з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 (а.с.93-98).
На підставі зазначеного акту перевірки Південно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) прийнято розпорядження про усунення виявлених порушень від 17 липня 2020 року №74-р, яким вирішено у термін до 01 жовтня 2020 року усунути вище зазначене порушення, шляхом надання доказів повернення у комунальну власність земельну ділянку площею 39,9453 га з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001 та подати в цей самий термін у письмовій формі інформацію про усунення з наданням завірених копій документів, що підтверджує усунення порушень (а.с.99).
Не погодившись із вказаним розпорядженням відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи встановлює Кодекс України з процедур банкрутства.
Арбітражний керуючий - фізична особа, яка отримала відповідне свідоцтво та інформація про яку внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України (ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до статті 10 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий є суб`єктом незалежної професійної діяльності. Арбітражний керуючий з моменту постановлення ухвали (постанови) про призначення його керуючим санацією або ліквідатором до моменту припинення здійснення ним повноважень прирівнюється до службової особи підприємства-боржника. Одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Кодексу. Право на здійснення діяльності арбітражного керуючого надається особі, яка отримала відповідне свідоцтво у порядку, встановленому цим Кодексом, та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Частиною другою статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства встановлені обов`язки арбітражного керуючого.
Арбітражний керуючий зобов`язаний: 1) неухильно дотримуватися вимог законодавства; 2) здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; 3) проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника та подавати результати такого аналізу до господарського суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; 4) подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого у порядку, встановленому законодавством; 5) розкривати інформацію про фінансовий стан боржника та хід провадження у справі про банкрутство на спеціалізованій сторінці веб-сайту державного органу з питань банкрутства (у закритій частині сторінки), до якої забезпечується доступ конкурсних і забезпечених кредиторів, а також (з моменту прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури) поточних кредиторів, та забезпечувати оновлення такої інформації не менше одного разу на місяць у порядку, визначеному державним органом з питань банкрутства. До інформації про фінансовий стан боржника та хід провадження у справі про банкрутство належить інформація про: значні правочини чи правочини із заінтересованістю, укладені боржником або від його імені (найменування сторін, суть зобов`язань, вартість майна, що передається за правочином, строк виконання зобов`язань); інвентаризацію майна боржника (дати початку та закінчення інвентаризації); дебіторів боржника, розмір заборгованості яких перевищує 5 відсотків сукупних вимог конкурсних кредиторів (зазначається найменування або ім`я, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та розмір заборгованості); обтяження майна боржника (об`єкт обтяження, вид обтяження, орган або особа, в інтересах якої накладено обтяження, підстави накладення обтяження); реєстр вимог кредиторів; строки виконання плану санації (для керуючого санацією) або плану реструктуризації (для керуючого реструктуризацією); аналіз фінансово-господарської діяльності боржника; дату, час і місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів (зазначається не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення таких зборів); тексти рішень зборів та комітету кредиторів (вносяться протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення); текст затвердженого судом плану санації або плану реструктуризації (вноситься протягом трьох робочих днів з дня затвердження плану судом); декларацію про майновий стан боржника - фізичної особи; 6) створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим вимог законодавства; 7) здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; 8) надавати державному реєстратору в електронній формі через веб-портал електронних сервісів відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; 9) вживати заходів до недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно повідомляти суду про наявність такого конфлікту інтересів; 10) надсилати до органів Національної поліції чи прокуратури повідомлення про факти порушення законодавства, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; 11) виконувати інші повноваження, передбачені законодавством.
Відповідно до ч.7 ст.62 Кодексу України з процедур банкрутства майно, щодо якого боржник є користувачем, балансоутримувачем або зберігачем, повертається його власнику відповідно до закону або договору.
Частинами 1, 3 статті 20 Кодексу України з процедур банкрутства майно визначено, що контроль за діяльністю арбітражних керуючих здійснюється державним органом з питань банкрутства або саморегулівною організацією арбітражних керуючих.
Державний орган з питань банкрутства здійснює контроль за діяльністю арбітражних керуючих шляхом проведення планових і позапланових перевірок у встановленому ним порядку.
Позапланові виїзні та невиїзні перевірки проводяться за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, якщо з таких звернень випливає необхідність здійснення додаткового контролю з боку державного органу з питань банкрутства. Для проведення невиїзної перевірки державний орган з питань банкрутства надсилає арбітражному керуючому письмовий запит у межах предмета звернення. У зазначений у запиті строк арбітражний керуючий надсилає державному органу з питань банкрутства вмотивовану відповідь та копії відповідних документів.
Контроль за діяльністю арбітражних керуючих здійснюють Мін`юст як державний орган з питань банкрутства та міжрегіональні управління Мін`юсту за згодою Мін`юсту відповідно до п.1 розділу І "Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих", затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.12.2019 за № 1228/34199 (далі - Порядок № 3928/5, в редакції на час виникнення спірних правовідносин).
Мін`юст та його територіальні органи є органами контролю (пункт 2 розділу І Порядку № 3928).
Контроль за діяльністю арбітражних керуючих здійснюється шляхом проведення планових і позапланових перевірок (пункт 1 розділу ІІ Порядку № 3928/5).
Відповідно до п.п.9 - 13 розділу ІІ Порядку № 3928/5 позапланову перевірку проводить територіальний орган Мін`юсту за наявності згоди Мін`юсту на її проведення, крім випадків проведення позапланової перевірки з підстав, передбачених абзацами п`ятим, шостим пункту 6 цього розділу.
У разі надходження на адресу територіального органу Мін`юсту звернення фізичної чи юридичної особи щодо невиконання або неналежного виконання арбітражним керуючим покладених на нього повноважень територіальний орган Мін`юсту надсилає відповідне звернення до Мін`юсту для вирішення питання щодо надання згоди на проведення позапланової перевірки.
Мін`юст аналізує звернення, які надійшли на його адресу, та, якщо з таких звернень вбачається необхідність здійснення додаткового контролю з боку органу контролю, проводить позапланову перевірку або погоджує проведення позапланової перевірки територіальному органу Мін`юсту.
Згода Мін`юсту на проведення позапланової перевірки надається територіальному органу Мін`юсту листом структурного підрозділу Мін`юсту, що забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства (далі - структурний підрозділ Мін`юсту), за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.
Мін`юст із метою контролю за проведенням перевірок територіальними органами Мін`юсту може відповідним дорученням зобов`язати територіальний орган Мін`юсту надіслати Довідку до Мін`юсту для проведення її аналізу.
Згідно п.4 розділу ІІІ Порядку № 3928/5 арбітражний керуючий під час проведення перевірки зобов`язаний: допускати комісію до контори (офісу) арбітражного керуючого; забезпечувати у випадках, передбачених цим Порядком, доступ комісії для здійснення заходів контролю на територію боржника - юридичної особи або територію знаходження майна боржників юридичних та фізичних осіб; надавати на вимогу комісії потрібні документи та їх копії, засвідчені в установленому порядку, пояснення, довідки, відомості та інші матеріали з питань, що виникають під час перевірки; виконувати вимоги органу контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства.
В останній день перевірки орган контролю складає та підписує довідку про результати перевірки діяльності арбітражного керуючого у двох примірниках (пункт 1 розділу V Порядку №3928/5).
Порядок оформлення результатів перевірки врегульований розділом VI Порядку №3928/5.
Відповідно до пункту 9 розділу VI Порядку № 3928/5, у разі виявлення під час перевірки порушень у діяльності арбітражного керуючого орган контролю на підставі Акта перевірки виносить припис про недопущення повторних порушень (далі - Припис) (додаток 9) - щодо порушень, які не можуть бути усунені арбітражним керуючим, та/або розпорядження про усунення виявлених порушень (далі - Розпорядження) (додаток 10) - щодо порушень, які можуть бути усунені арбітражним керуючим.
Припис або Розпорядження виноситься органом контролю не пізніше ніж на третій робочий день з дня підписання Акта перевірки та надається особисто арбітражному керуючому чи його представнику за довіреністю, що посвідчується особистим підписом арбітражного керуючого чи його представника, або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням за рахунок коштів органу контролю на адресу контори (офісу) арбітражного керуючого та електронною поштою.
Таким чином, з наведеної норми вбачається, що підставою винесення розпорядження про усунення виявлених порушень - щодо порушень, які можуть бути усунені арбітражним керуючим, є акт перевірки, який складено органом контролю у разі виявлення під час перевірки порушень у діяльності арбітражного керуючого.
В даному випадку підставою прийняття Південно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) оскаржуваного розпорядження про усунення виявлених порушень від 17 липня 2020 року №74-р, є акт перевірки від 16 липня 2020 №86-А, який складено органом контролю у зв`язку з виявленням під час перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 порушень, зокрема, вимог частини 7 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства та абзацу 4 пункту 4 розділу III Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2019 року за № 1228/34199.
Судом встановлено, та не заперечувалось представниками сторін в судовому засіданні, що 24.12.2020 відбулось засідання Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, до порядку денного якого включено питання стосовно розгляду пропозиції щодо встановлення відповідності вимогам законодавства висновків акту позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 16.07.2020 №86-А, складеного Південно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Дніпро).
За результатом вивчення матеріалів зазначеної перевірки, Дисциплінарною комісією арбітражних керуючих прийнято рішення скасувати висновки акту позапланової невиїзної перевірки діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 від 16.07.2020 №86-А, складеного Південно-Східним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Дніпро), як такі, що не відповідають вимогам законодавства.
Вищенаведені обставини також підтверджені Міністерством юстиції України в листі від 04.01.2021 за вих.№5/67888-61-20/21.1 (а.с.186-187).
До того ж у вказаному листі Дисциплінарною комісією арбітражних керуючих рекомендовано Департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України зобов`язати територіальний орган Мін`юсту провести позапланову перевірку діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 під час виконання ним повноважень ліквідатора у справі №11/19 про банкрутство ВАТ «Кіровоградський кар`єр» з питань, викладених у скарзі жителів с.Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області. Державним органом з питань банкрутства зобов`язано Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) провести позапланову перевірку діяльності арбітражного керуючого ОСОБА_1 .
Доказів, які б спростовували наведені обставини матеріали справи не містять. Окрім того, не надано доказів існування чинного акту Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), яким встановлено порушення арбітражним керуючим ОСОБА_1 вимог частини 7 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства та абзацу 4 пункту 4 розділу III Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2019 року за № 1228/34199.
Таким чином, у межах спірних правовідносин має місце недоведеність відповідачем порушення вимог частини 7 статті 62 Кодексу України з процедур банкрутства та абзацу 4 пункту 4 розділу III Порядку здійснення контролю за діяльністю арбітражних керуючих, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.12.2019 №3928/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2019 року за № 1228/34199, покладених в основу прийняття оскаржуваного розпорядження про усунення виявлених порушень від 17 липня 2020 року №74-р.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про протиправність розпорядження Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 17 липня 2020 року №74-р, яке підлягає скасуванню.
Закріплений у ч.1 ст.9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.2 ст.73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
У розумінні ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони серед іншого, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно, розсудливо.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням задоволення позовних вимог, здійснені позивачем витрати на оплату судового збору у розмірі 840,80 грн. (а.с.6) підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.77-79, 90, 139, 243-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву арбітражного керуючого ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) (25006, м.Кропивницький, вул.Дворцова, 6/7, ЄДРПОУ 43314918) про визнання протиправним та скасування розпорядження- задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) від 17 липня 2020 року №74-р.
Стягнути на користь арбітражного керуючого ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати на оплату судового збору у розмірі 840,80 (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) (ЄДРПОУ 43314918).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина