
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_________________
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
18.03.2021 Справа № 905/79/21
Господарський суд Донецької області у складі судді Харакоза К.С.,
за позовом Волноваської місцевої прокуратури, м.Волноваха, Донецька область,
в інтересах позивача Державної служби України з безпеки на транспорті, м.Київ,
до відповідача Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича, с.Бугас, Волноваський район, Донецька область,
про стягнення 21664,81 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Волноваська місцева прокуратура, м.Волноваха, Донецька область, в інтересах позивача Державної служби України з безпеки на транспорті, м.Київ, звернулась до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича, с.Бугас, Волноваський район, Донецька область, про стягнення 21664,81 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані перевищенням належним відповідачу транспортним засобом марки SCANIA, модель R 420, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом, під керуванням водія ОСОБА_1 нормативних вагових параметрів від 09.10.2018, у зв`язку з чим Фізичній особі-підприємцю Яманко В.В. був нарахований штраф.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 18.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/79/21 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідно до частини першої пункту 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу визначено поняття малозначних справ, а саме це справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними.
Частиною 1статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що малозначні справи розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Розпорядженням голови Господарського суду Донецької області №3-р від 21.01.2021 у зв`язку з недостатніми бюджетними призначеннями на 2021 рік та відсутністю знаків поштової оплати, з метою раціонального і цільового використання наявних в Господарському суді Донецької області зупинено з 22.01.2021 прийняття працівниками Відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) документів для відправлення за межі суду; рекомендовано суддям та працівникам апарату використовувати альтернативні способи повідомлення сторін та учасників процесу (електронна пошта, телефонограма, факсограма, підсистема «Електронний суд», розміщення відповідних повідомлень на офіційній сторінці суду на веб-потралі «Судова влада України», тощо).
З метою забезпечення процесуальних прав сторін, прокурора та позивача було повідомлено про відкриття провадження у справі №905/79/21 шляхом направлення копії ухвали суду від 18.01.2021 на електронні адреси, вказані у позовній заяві; відповідача - телефонограмою від 21.01.2021, а також шляхом офіційного оприлюднення оголошення у справі на офіційній сторінці Господарського суду Донецької області веб-порталу «Судової влади України» в мережі Інтернет.
Відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Про наявність доказів, які відсутні у матеріалах справи та без дослідження яких неможливо розглянути справу по суті, суду не повідомлялося.
Відповідно до частини 2 статті 178 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
В той же час згідно з положеннями статті 129 Конституції України та статті 2 Господарського процесуального кодексу України одним із завдань судочинства є своєчасний розгляд справи, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
З огляду на те, що судом надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених статтями 42, 46 ГПК України, зважаючи на наявність у матеріалах справи доказів, необхідних і достатніх для вирішення спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно "Графіку роботи пересувнипункту габаритно-вагового контролю на мережі доріг загального користування Харківської області на жовтень 2018" затверджено проведення рейдових перевірок територіальним органом Укртрансбезпеки, зокрема, на ділянці - 68 км (права та ліва столрони) а/д М-18 «Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта», на ділянці - 19 км+100 м а/д М-18 «Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта».
На виконання "Графіку роботи габаритно-вагового контролю на мережі доріг загального користування Харківської області на жовтень 2018", заступником начальником Управлінням Укртрансбезпеки у Харківській області Зотовим Т.В. затверджений щотижневий графік проведення рейдових перевірок Управлінням Укртрансбезпеки у Харківській області у період з 08.10.2018 по 14.10.2018 в м`ясцях перевірки за переліком.
09.10.2018 о 14-30 год. на автодорозі а/д М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта 50 км, посадовою особою управління Укртрансбезпеки у Харківській області було проведено рейдову перевірку транспортних засобів, а саме перевірено транспортний засіб марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 .
Відповідно до товарно-транспортної накладної №1898 від 09.10.2018 автомобіль - марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 з причепом НОМЕР_4 . Водій ОСОБА_1 , замовник (платник) - ТОВ "Керчен-Трейд", вантажоодержувач - ПАТ "Вовчанський ОЕЗ"; пункт навантаження - Харківська область, Нововодолазький район; пункт розвантаження - Вовчанська область, м.Вовчанськ.
Згідно акту перевірки Укртрансбезпеки у Харківській області №098625 від 09.10.2018, транспортний засіб засіб марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 належить ОСОБА_2 .
За результатами зважування транспортного засобу посадовою особою Укртрансбезпеки та оператором вагового комплексу складено довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 09.10.2018 № 0023450 в якій зазначено: місце розташування габаритно-вагового контролю - автодорога М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта 50 км, водій транспортного засобу ОСОБА_1 , транспортний засіб марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , повна маса транспортного засобу 65 тонн.
Відповідно за результатами перевірки, був складений акт від 09.10.2018 №0010450, про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксовано факт перевезення відповідачем вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених п.22.2 Правил дорожнього руху України, а саме: фактична маса - 65 тонн; нормативно допустимі навантаження - 44 тонн. Пройдена відстань дорогами загального користування - 128 км.
Перевищення нормативно допустимої маси транспортного засобу, який перевозив вантаж відповідача на 21 тону.
До Акту №0010450 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 09.10.2018, проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0010450 від 09.10.2018. Розрахунок здійснений відповідно до положень Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. №879.
Загальний розмір плати за проїзд, нарахованої Відповідачу становить 672 євро (1,05 х 128 х 5 = 672).
Листом №6382/36-18 від 18.10.2018 управлінням Укртрансбезпеки у Харківській області було повідомлено ОСОБА_2 про те, що під час здійснення рейдової перевірки, а саме габаритно-вагового контролю транспортного засобу транспортний засіб марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , виявлено порушення порядку проїзду великовагових/великогабаритних транспортних засобів дорогами загального користування. Враховуючи вищезазначене, управління Укртрансбезпеки у Харківській області повідомило також про необхідність внесення плати за проїзд на реквізити зазначені у розрахунку та надіслання належним чином завіреної копії платіжного документа на відповідну адресу.
Лист був спрямований на адресу Відповідача 18.10.2018, та отримано останнім, про що мається відмітка в рекомендованому повідомленні про вручення відправлення, проте останнім дані кошти у добровільному порядку сплачені не були.
Наведене стало підставою для звернення позивача з позовом про стягнення з відповідача в судовому порядку в дохід Державного бюджету України 21664,81 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, що еквівалентно 672 євро.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України "Про автомобільний транспорт", відповідно до частини дванадцятої статті 6 якого державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частини перша та четверта статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачають, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Статтею 33 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною другою статті 29 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком №879, пунктом 3 якого встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 %.
Пунктом 22.5 Правил №1306 передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Згідно з пунктом 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 % подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Також пунктами 26, 27 Порядку №879 передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Відповідно до пункту 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Методику розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту визначено пунктом 30 Порядку № 879, відповідно до якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм -розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км проїзду; В - відстань перевезення, км. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 м.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку №879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 % - у подвійному розмірі; на 10 - 40 % - у потрійному розмірі; більше як на 40 % - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити саме перевізник.
У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, (затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568), перевізником є фізична або юридична особа - суб`єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
Як було встановлено судом, перевезення вантажу здійснювалось транспортним засобом марки SCANIA, серія та номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_2 .
В матеріалах справи наявні всі передбачені Порядком №879 документи, зокрема довідка №0023450, акт №0010450 та розрахунок плати за проїзд до акту 0013775, які були складені працівниками Укртрансбезпеки у Харківській області 09.10.2018 року, у зв`язку з виявленням під час габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам і правилам перевезення вантажу відповідачем.
Розмір плати за проїзд визначено позивачем у відповідності до вимог зазначених вище норм Порядку №879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879).
Крім того, п. 27 Порядку №879 передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Оскільки відповідачем не здійснено оплату нарахованої суми відшкодування, позивачем здійснено її розрахунок в гривнях, за офіційним курсом гривні до євро станом на момент вчинення правопорушення (тобто, станом на 09.10.2018), що складає 21664,81 грн.
Відповідно до п. 37, п. 41 Порядку №879 учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством; дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Відповідач, на час прийняття рішення у справі, доказів оплати заборгованості в сумі 21664,81 грн. не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача доведеними, а отже такими, що підлягають задоволенню повністю.
Щодо наявності підстав для представництва прокурором інтересів держави в цій справі суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 Конституції України, прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно з частинами 1, 3, 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Не допускається здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, а також у правовідносинах, пов`язаних із виборчим процесом, проведенням референдумів, діяльністю Верховної Ради України, Президента України, створенням та діяльністю засобів масової інформації, а також політичних партій, релігійних організацій, організацій, що здійснюють професійне самоврядування, та інших громадських об`єднань. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Частиною 3 статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Отже, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза їх порушення.
Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно з пп. 27 п. 5 Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, в тому числі, здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 8 Положення).
Листом від 28.12.2020 №32/1-2343 вих-20 прокурор повідомив Управління Укртрансбезпека м.Києва про звернення до суду з позовом.
При зверненні з позовом, в обґрунтування підстав для представництва, прокурор зазначив, що несплата суб`єктами господарювання плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави.
Управління Укртрансбезпеки у Харківській області листами від 23.06.2020 №46739/37-1/24-20 звернулось до прокурора Донецької області щодо представництва інтересів держави в особі Укртрансбезпеки в суді з питання стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування з ОСОБА_2 у сумі 672 євро, що еквівалентно 21658,56 грн., посилаючись, зокрема, на те, що Державній службі України з безпеки на транспорті відмовляють у відкритті проваджень щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування у зв`язку з відсутністю у Державної служби України з безпеки на транспорті повноважень на звернення до суду з такими позовами.
Перевіривши обґрунтованість наведених прокурором доводів в обґрунтування підстав для звернення його з позовом у даній справі для захисту інтересів держави, суд дійшов висновку, що останнім належним чином обґрунтовано, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту та визначені законом підстави для звернення до суду прокурора.
Згідно з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та статями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Всупереч вказаним нормам, відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують доводи позивача, отже позовні вимоги заступника керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Харківській області до Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича, с.Бугас, Волноваський район, Донецька область, про стягнення 21664,81 грн., що еквівалентно 672 Євро відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку 09.10.2018 підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням норм ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача повністю.
Керуючись статтями 12, 73, 74, 76-79, 86, 91, 96, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
В И Р I Ш И В:
Позовні вимоги заступника керівника Волноваської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Харківській області до Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича, с.Бугас, Волноваський район, Донецька область, про стягнення 21664,81 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_5 ) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті в дохід державного бюджету України заборгованість з плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні у розмірі 21664,81 грн. (одержувач: УК у м. Харкові/м. Харків/22160100, код ЄДРПОУ: 37999649, Банк: Казначейство України (ЕАП), ІВАN рахунок UA478999980313101216000020002).
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Яманко Василя Васильовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер: НОМЕР_5 ) на користь Донецької обласної прокуратури (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: вул. Університетська, 6, м. Маріуполь, Донецька область, 87500, розрахунковий рахунок UA 918201720343180002000016251, Держказначейська служба України м. Київ, МФО - 820172, отримувач - Донецька обласна прокуратура) витрати зі сплати судового збору при здійсненні представництва інтересів держави в розмірі 2102,00 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення складено та підписано 18.03.2021.
Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя К.С. Харакоз