
Справа № 590/48/21
Провадження № 3/589/472/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2021 року Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого - судді Лєвші С.Л.,
за участю: секретаря судового засідання – Товпиги А.С.
прокурора Шосткинської окружної прокуратури Зайцева І.А.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні громадянина України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки селища Ямпіль Сумської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи: Ямпільська загальноосвітня школа №2, І-ІІІ ступенів, Ямпільської районної ради Сумської області, на посаді вчителя, (присяжна Ямпільського районного суду Сумської області), РНОКПП: НОМЕР_1 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 як присяжна Ямпільського районного суду Сумської області, будучи згідно із п.п. «ґ» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі - Закон №1700-VII) та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а також згідно із абз.14 ч.1 ст.1 цього ж Закону - суб`єктом декларування, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону №1700-VII вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Так, ОСОБА_1 , як присяжна Ямпільського районного суду Сумської області, повинна подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 01 червня 2020 року, але згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" подала вищезазначену декларацію за 2019 рік - 06 жовтня 2020 року о 10 год. 59 хв.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік вона подала несвоєчасно, у зв`язку з тим, що не знала як це зробити, оскільки володіє комп`ютером лише для користування в межах шкільної програми. Поки дочекалася сторонньої допомоги, декларацію подала запізно. Про те в які строки необхідно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування була обізнана. В скоєному щиро розкаюється.
Прокурор Зайцев І.А. вказуючи на наявність у діях ОСОБА_1 складу діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім повного визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративному правопорушенні також підтверджується наступними доказами:
- протоколом №14/2021 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 14 січня 2021 року, (а.с.5-11);
- копією рішення Ямпільської районної ради від 24.03.2017 «Про затвердження списку присяжних, які будуть залучатися для розгляду і вирішення справ у Ямпільському районному суді Сумської області» та списком присяжних Ямпільського районного суду Сумської області, (а.с.14,15);
- довідкою про виконання/невиконання присяжними обов`язків у Ямпільському районному суді Сумської області, (а.с.20,21);
- табелем обліку робочого часу присяжних Чмпільського районного суду Сумської області за травень 2019 року та за березень 2019 року, (а.с.18,19);
- запитом УСР в Сумській області від 07.12.2020 №4274/55/117/01-2020, (а.с.22);
- листом НАЗК від 26.06.2020 №9237, (а.с.28);
- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, в якому зазначена дата публікації щорічної декларації ОСОБА_1 (а.с.24-26)
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону №1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Крім того, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17 березня 2020 року №530-ІХ, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону №1700-VII подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону №1700-VII зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Зайцева І.А., дослідивши та оцінивши вищезазначені докази, суд вважає повністю доведеним той факт, що ОСОБА_1 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Вирішуючи питання про вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує ступінь вини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, обставини, що пом`якшують відповідальність, зокрема те, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення вперше, в скоєному щиро розкаюється, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу в мінімальному його розмірі.
Вищезазначене адміністративне стягнення буде достатньою мірою відповідальності та буде сприяти меті виховання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Крім того, відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року за №3674-VI (далі – Закон №3674-VI), у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та фіксованому розмірі.
Відповідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15 грудня 2020 року №1082-ІХ, для працездатних осіб з 01 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум в розмірі 2270 гривень.
Тому, враховуючи вищезазначене з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 454 гривні 00 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33-35, ч. 1 ст. 172-6, ст. 251, 252, 268, 280, 283-285 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 454 гривні 00 копійок судового збору, перерахувавши вказані кошти за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37970404, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA768999980313181206000018536, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу судовий збір код ЄДРПОУ Шосткинського міськрайонного суду Сумської області 26440765, пункт таблиці 5.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша