Рішення № 95812303, 25.03.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2021
Номер справи
540/1246/20
Номер документу
95812303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/1246/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, пенсійний орган), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення начальника відділу з питань перерахунків пенсій № 15 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 10.04.2020 р. № 34/03-16;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити з 01 січня 2020 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 згідно довідок прокуратури Херсонської області від 11.03.2020 р. № 18-155вих-20 та від 01.04.2020 р. № 18-222вих-20, без обмеження граничного розміру, із виплатою однією сумою одноразово різниці недоотриманої пенсії за минулий час з 01.01.2019 р. по 01.01.2020 р.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що з 11.03.1996 р. по 05.05.2020 р. працював в органах прокуратури. З 06.06.2016 р. перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VІІ від 14.10.2014 р., призначену з 17.11.2016 р. довічно. 30.08.2017 р. Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 657, якою було збільшено заробітну плату (грошове забезпечення) працівників прокуратури. На підставі зазначеної Постанови КМУ та Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 Прокуратурою Херсонської області видано довідку про розмір заробітної плати позивача за нормами, чинними на 06.09.2017 р. Позивач звернувся із заявою та довідкою до пенсійного органу щодо здійснення перерахунку його пенсії. Відповідач рішенням від 10.04.2020 р. відмовив у здійсненні перерахунку посилаючись на відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки, складові якої визначені відповідно до Постанови КМУ № 657. Вважаючи таке рішення незаконним, позивач звернувся до суду із цим позовом.

За змістом відзиву, пенсійний орган позовні вимоги не визнає та у їх задоволенні просить відмовити. На думку відповідача, підстави для здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки, складові якої визначені за нормами чинними на 06.09.2017 р. згідно із Постановою КМУ № 657 відсутні. Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-XII (первинна редакція) та Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Зазначає, що частина 20 статті 86 підлягає застосуванню з 13.12.2019 року та визначає лише умови проведення перерахунку пенсії без встановлення механізму такого проведення. Перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. 11.12.2019 р. Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1155, якою, серед іншого, встановлено, що зміна посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією Постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про прокуратуру". Пенсійний орган вважає, що відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку його пенсії на підставі довідки зі складовими за нормами, чинними на 06.09.2017 р., жодних прав позивача порушено не було.

Ухвалою суду від 22.05.2020 року у справі відкрито спрощене провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

28.05.2020 року ухвалою суду у справі зупинено провадження до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20.

05.03.2021 року ухвалою суду поновлено провадження у справі.

Суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та за наявними у ній матеріалами.

Судом встановлено, що з 06.06.2016 року позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 р. № 1697-VI, яка була призначена на виконання рішення Херсонського міського суду Херсонської області у справі № 766/6306/16-а від 05.09.2016 року.

06.05.2020 року позивач звільнився з органів прокуратури та станом на день подання позову не працював.

11.03.2020 р. на підставі Постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" та Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. № 7-р(ІІ)/2019 Прокуратурою Херсонської області видано довідку № 18-155вих-20 про розмір заробітної плати позивача за нормами, чинними на 06.09.2017 р. за відповідною (прирівняною) посадою.

01.04.2020 р. на ім`я позивача додатково видано довідку про складові заробітної плати/грошового забезпечення станом на 01.04.2020 року, а саме: посадовий оклад 5730,00 грн, надбавка за вислугу років 40% у сумі 2292,00 грн. Ця довідка видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату/грошове забезпечення.

Виходячи зі змісту вищезгаданих довідок, довідкою від 01.04.2020 року № 18-222вих-20 збільшено розмір надбавки за вислугу років до 40%, що складає - 2292,00 грн, у порівнянні із розміром цієї складової у довідці від 11.03.2020 р. де зазначений показник становив 30% - 1719,00 грн. При цьому, розмір посадового окладу залишився незмінним - 5730,00 грн.

02.04.2020 р. позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, до якої серед іншого додав довідки про розмір заробітної плати № 18-155вих-20 від 11.03.2020 р. та довідку про складові заробітної плати/грошового забезпечення від 01.04.2020 р. № 18-222вих-20.

Рішенням ГУ ПФУ в Херсонській області від 10.04.2020 р. № 34/03-16 позивачеві відмовлено у задоволенні заяви та здійсненні перерахунку пенсії на підставі наданих довідок. Відмова мотивована тим, що пенсії працівників прокуратури перераховуються у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. 11.12.2019 р. Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 1155, якою, серед іншого, встановлено, що зміна посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією Постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про прокуратуру". Підстави для здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки, складові якої визначені за нормами чинними на 06.09.2017 р. згідно із Постановою КМУ № 657, відсутні.

Вважаючи рішення пенсійного органу незаконним, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 19, ст. 46 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Як встановлено судом, пенсія позивачеві призначена на підставі ч. 1 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1697-VІІ).

Частина 20 ст. 86 Закону № 1697-VІІ (у первинній редакції) мала такий зміст: “Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.

Розділ XII “Прикінцеві положення” Закону № 1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 р. втратив чинність Закон № 1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).

01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 р. № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), яким, зокрема, внесено такі зміни:

- частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015 р.) викладено в такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України";

- частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року "Про прокуратуру" № 1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015 р.) викладено у такій редакції: "20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, починаючи з 01.01.2015 року в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру".

Повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 01.01.2015 року делеговано Кабінету Міністрів України.

Проте у період з 2015-2019 р. Кабінетом Міністрів України не визначалось умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

13.12.2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, ухвалив Рішення № 7-р(II)/2019, яким:

- визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;

- положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Крім того, Конституційний Суд України установив такий порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: “ 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки”.

Відповідно до ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно із ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Вищезгадане Рішення Конституційного Суду України стало підставою для видачі актуальних довідок про заробітну плату з метою звернення до органів ПФУ із заявами про перерахунок пенсії на їх підставі.

Разом із тим, пенсійний орган відмовив позивачеві у здійсненні перерахунку його пенсії на підставі нових довідок з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

З аналізу оскаржуваного рішення суд доходить висновку, що пенсійний орган фактично погоджується з наявністю у позивача права на перерахунок пенсії, проте зазначає про відсутність нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

Суд не погоджується із доводами відповідача про те, що Постанова КМУ № 657 не є належним нормативно-правовим актом для визначення заробітної плати працівників прокуратури, систему якої оновлено з 25 вересня 2019 року, а відтак не є підставою для перерахунку пенсії з 13 грудня 2019 року.

Відмовляючи в перерахунку пенсії, пенсійний орган, серед іншого, посилається на положення Постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1155 "Про умови оплати праці прокурорів", за змістом пункту 7 якої зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".

Однак, позивач просить здійснити перерахунок пенсії на підставі Постанови КМУ № 657, яка не містить жодних обмежень щодо таких перерахунків.

Суд не погоджується із позицією відповідача з приводу того, що підстави для перерахунку відсутні, оскільки після набрання чинності Рішенням КСУ № 7-р(ІІ)/2019, тобто після 13.12.2019 року, нормативно-правового акта про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не приймалось, виходячи із того, що чинна з 13.12.2019 року ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII підставою для перерахунку пенсії за вислугу років визначає підвищення заробітної плати прокурорським працівникам. Слід звернути увагу, що заробітна плата (грошове забезпечення) працівників прокуратури істотно збільшилося ще у жовтні 2017 року, проте, це жодним чином не вплинуло на розмір пенсії позивача.

Протягом усього періоду дії норми статті 86 Закону № 1697-VІІ, яка визначала, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, позивач мав право на перерахунок пенсії, проте був позбавлений можливості таке право реалізувати з огляду на бездіяльність Кабінету Міністрів України.

Така бездіяльність уряду була предметом розгляду в судах.

Верховний Суд в Постанові від 24 квітня 2019 року (справа № 826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом № 1697-VІІ покладено саме на уряд.

Незважаючи на те, що у судовому порядку Кабінет Міністрів України зобов`язано вжити заходів та ухвалити рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, таких дій вчинено не було.

Відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення відповідачем перерахунку пенсії позивача.

Реалізація права позивача на перерахунок пенсії забезпечена саме Рішенням КСУ № 7-р(ІІ)/2019.

Таким чином, суд вважає, що оскільки на момент прийняття Конституційним Судом України вищезгаданого Рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці чинних працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів, твердження відповідача про те, що для реалізації пенсіонерам права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону № 1697-VІІ (у редакції, чинній з 13 грудня 2019 року), обов`язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати працівникам прокуратури, є помилковою та відхиляється.

Така нерівність має бути усунута відповідачем шляхом задоволення заяви позивача про перерахунок його пенсії, подану після 13.12.2019 року.

Постанова КМУ № 657 є підзаконним нормативно-правовим актом про "підвищення заробітної плати працівників прокуратури", не скасовувалась, є чинною, а тому підстави для її незастосування відсутні.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону № 1697-VII на підставі довідок Прокуратури Херсонської області складові у яких визначені на підставі Постанови КМУ № 657, а саме від 11.03.2020 р. № 18-155вих-20 та від 01.04.2020 р. № 18-222вих-20.

Визначаючи дату з якої має бути здійснений спірний перерахунок слід враховувати наступне.

Первинна редакція ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 до 13.12.2019 року (дата ухвалення Рішення КСУ № 7-р(ІІ)/2019) не набирала чинності та не застосовувалася, оскільки Законом № 76-VIII цю редакцію з 01.01.2015 року було викладено в новій редакції: “Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України”, - тобто ці зміни було внесені в текст статті 86 Закону № 1697-VІІ ще до дати набрання нею чинності (15 липня 2015 року).

Тому ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) на підставі Рішення КСУ № 7-р(ІІ)/2019 набрала чинності 13 грудня 2019 року та підлягає застосуванню починаючи з цієї дати. Отже, після тривалої перерви (1 січня 2015 року - 12 грудня 2019 року) в Україні з`явилася/набрала чинності норма закону, що визначає умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної на підставі Закону України "Про прокуратуру".

З огляду на те, що ч. 20 ст. 86 Закону № 1697 (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) набрала чинності з 13.12.2019 року, позивач має право на перерахунок його пенсії починаючи саме з цієї дати при цьому поширення 12-місячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.

Виходячи з наведеного, вимога щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії на підставі нових довідок у період з 01.01.2019 р. по 13.12.2019 р. є безпідставною та задоволенню не підлягає.

Разом із тим, з метою повного та ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог на підставі ч. 2 ст. 9 КАС України та зобов`язати пенсійний орган здійснити перерахунок та виплату пенсії з 13.12.2019 року, а не з 01.01.2020 року, як просить позивач.

Питання щодо обмеження пенсії максимальним розміром є похідним і має вирішуватись вже після розгляду спору щодо наявності відповідного права на перерахунок.

Відмова пенсійного органу ґрунтувалась на тому, що нормативно-правовий акт про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури відсутній, тому підстави для перерахунку пенсій відсутні. Таким чином, вимога щодо обмеження граничного розміру пенсії на час звернення позивача у цій справі є передчасною.

Рішення пенсійним органом щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду ще не приймалось, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у цій частині будуть порушені.

Судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, тому у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити.

За результатом розгляду справи №560/2120/20 як зразкової Верховний Суд дійшов наступних правових висновків:

- з 13.12.2019 особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону №1789-ХІІ або Закону №1697-VII мають право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам (зокрема на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 657);

- такі пенсії перераховуються з 13.12.2019;

- вимоги щодо відсотку заробітної плати, з якого відбувається перерахунок пенсії, та вимоги щодо здійснення перерахунку пенсій без обмеження їх граничного розміру, задоволенню не підлягають як передчасні (заявлені на майбутнє).

Рішення Верховного Суду від 14.09.2020 р. у зразковій справі про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 набрало законної сили 20.01.2021 р. та є зразковим для справ, у яких предметом спору є: вимога зобов`язати відповідача перерахувати пенсію відповідно до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ або статті 86 Закону №1697-VII; звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії після 13 грудня 2019 року.

З огляду на те, що ця справа є типовою, суд враховує правові висновки Верховного Суду викладені у вищезгаданій зразковій справі на підставі ч. 3 ст. 291 КАС України.

Підсумовуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судовий збір розподілено на підставі ст. 139 КАС України.

Незважаючи на часткове задоволення позовних вимог, суд стягує на користь позивача усю суму судового збору, оскільки обсяг заявлених вимог фактично не відрізняється від кількості задоволених.

Позивач також заявив про стягнення витрат на професійну правничу допомогу у сумі 4500,00 грн на підтвердження яких надав такі документи: копію витягу з угоди про надання правової допомоги від 28.04.2020 р., копію акта про надання правової допомоги до договору від 28.04.2020 р., копію квитанції до прибуткового касового ордеру на суму 2500,00 грн.

Відповідач з приводу витрат на професійну правничу допомогу у відзиві нічого не зазначив.

З комплексного аналізу статті 134 КАС України та наданих позивачем документів, суд вважає, що такі витрати підтверджені на суму 2500,00 грн, а тому підлягають стягненню саме у такому розмірі.

Керуючись статтями 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 34/03-16 від 10.04.2020 року про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 13.12.2019 року відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII на підставі довідок Прокуратури Херсонської області від 11.03.2020 № 18-155вих-20 та від 01.04.2020 № 18-222вих-20 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73027, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп.) та витрати на професійну правничу допомогу у сумі 2500,00 грн (дві тисячі п`ятсот гривень).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.Ф. Попов

кат. 112010201