Постанова № 95795205, 25.03.2021, Миколаївський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
25.03.2021
Номер справи
945/34/21
Номер документу
95795205
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 945/34/21

Провадження № 3/945/233/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 березня 2021 року м. Миколаїв

Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Шаронова Н.О., за участю: секретаря Карабут В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 (в редакції Закону станом на дату вчинення правопорушення), ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,-, -

встановив:

18 лютого 2021 року на адресу Миколаївського районного суду Миколаївської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 (в редакції Закону станом на дату вчинення правопорушення), ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.

ОСОБА_1 27.12.2020 о 22 годині 40 хвилин, на автомобільній дорозі М-14, біля с. Крива Балка Миколаївському районі Миколаївської області, керував автомобілем ИЖ25251, державний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота), від проходження медичного огляду в установленому законом порядку на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, який підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності (а. с. 1); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 27.12.2020, відповідно до яких 27.12.2020 о 23 годині 20 хвилин, на 119 км автомобільної дороги М-14, вони були запрошені працівниками поліції в якості свідків того, що ОСОБА_1 , відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою технічного засобу “Драгер” на місці зупинки транспортного засобу (а. с. 4, 5); висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, нракотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 1809 від 27.12.2020, відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду (а. с. 6).

У судовому засіданні відтворено диск (а. с. 7), однак суд не бере його до уваги, оскільки з нього неможливо встановити обставини, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні.

Таким чином дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції Закону станом на дату вчинення правопорушення), тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.

При обранні виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та ступінь його вини. Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність не вбачається.

Крім цього, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 532117 від 27 грудня 2020 року: ОСОБА_1 27.12.2020 о 22 годині 40 хвилин, на 119 км автомобільної дороги М-14, керував автомобілем НОМЕР_2 , державний номер НОМЕР_1 , та не виконав вимогу працівника поліції про зупинку подану за допомогою спеціального світлового і звукового сигнального пристрою, чим порушив вимоги п. 2.4. Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

У матеріалах справи про адміністративне правопорушення міститься протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 532117 від 27.12.2020, який не підписаний та не вручений особі, яка притягається до адміністративної відповідальності (а. с. 1, 2); довідка про те, що ОСОБА_1 має посвідчення водія на право керування транспортними засобами (а. с. 4).

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Особа, яка скоїла правопорушення, відповідно до вимог ч.1 ст. 8 КУпАП підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.

Тільки за наявністю складу адміністративного правопорушення особа, яка його вчинила може бути притягнута до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно із п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з вищенаведеного, та беручи до уваги те, що в матеріалах справи за ч. 1 ст. 122-2 міститься лише протокол про адміністративні правопорушення, будь-які пояснення свідків, а також рапорти працівників поліції відсутні, суд вважає, що беззаперечних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 , дійсно не зупинився на вимогу працівника поліції, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано, то факт невиконання водієм вимог поліцейського, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, а тому суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю, у зв`язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 (в редакції Закону станом на дату вчинення правопорушення), ст. ст. 221, 252, 280, 283, п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП суд, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції Закону станом на дату вчинення правопорушення) та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн. 00 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: Миколаїв. ГУК/Микол.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA438999980313010149000014001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300), з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк один рік та стягнути судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП закрити, у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів.

Суддя Н. О. Шаронова