
Справа № 446/1451/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.03.2021 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Костюк У. І.
з участю секретаря Коваль В.А.
з участю представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача Квасніцького О.В.
третьої особи ОСОБА_2
представника третьої особи Зелінської С.В.
розглянувши в порядку загального позовного провадження в судовому засіданні в залі суду в місті Кам`янка -Бузька цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до Кам"янка-Бузької міської ради Львівської області,третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішень,визнання недійсним договорів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача Кам`янка-Бузької міської ради, третьої особи ОСОБА_2 з позовною заявою про визнання протиправним та скасування рішень, визнання недійсним договору. Зокрема, позов мотивує тим, що у листопаді-грудні 2016 по АДРЕСА_1 на території парку та прибережної смуги озеро «Молодіжне» на місці самочинно збудованих будівель, розпочались підготовчі будівельні роботи. В подальшому позивач дізнався про те, що дані будівельні роботи проводяться у зв`язку з наданням дозволу ОСОБА_2 на будівництво мотелю. Враховуючи той факт, що будівництво здійснюється у місці громадського відпочинку позивач разом із іншими громадянами 19.12.2016 та 06.02.2017 подали до відповідних органів влади ряд звернень та скарг. Зокрема, Кам`янка-Бузька міська рада у своїй відповіді №104/02-22 від 03.03.2017 повідомила заявників, що Рішенням від 25.06.2013 №8 Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області затвердила детальний план території для влаштування зони відпочинку, розміщення обєктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі-бару по АДРЕСА_1 та надала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, площею 4500 кв.м. для розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі-бару по АДРЕСА_1 громадянці ОСОБА_2 ,при цьому відповідачем вказано, що детальний план території враховує прибережну захисну смугу водойми 50 м. В подальшому Державна екологічна інспекція у своїй відповіді № 02-327 від 27.01.2017 щодо результатів розгляду заяви з приводу порушень вимог природоохоронного законодавства у АДРЕСА_1 повідомила про що на підставі рішень Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області № 8 від 25.06.2013 «Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконстукції нежитлової будівлі- бару по АДРЕСА_1 » та №14 від 20.12.2013 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по АДРЕСА_1 » 13.01.2014 між ОСОБА_2 та Кам`янка-Бузькою міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки (кадастровий номер 4622110100:01:014:0187) по вказаній адресі, загальною площею 0,45 га. 24.01.2014 ОСОБА_2 проведено державну реєстрацію даного договору та отримано витяг № 16654692 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. В подальшоиу у травні 2017 з відповідей отриманих на адвокатський запит Камянка-Бузькою міською радою було надано копію рішень, тобто з березня по травень 2017 відповідач дізнався про існування незаконних рішень, які і є предметом оскарження. Також зазначив про те, що на виконання доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 08.08.2016 №70/0/6/16 було проведено інвентаризацію водних об`єктів на території Камянка-Бузького району,зокрема ,відповідно до якої в межах м.Камянка-Бузька знаходиться водойма «Озеро Молодіжне», яка обліковується як «Русловий ставок», орієнтовною площею водного дзеркала 9,5 га. На ставку наявні чотири гідротехнічні споруди:грунтова греблята три водоскидні споруди. Також згідно листа Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Львівдіпроводгосп» листом №94 від 04.05.2017повідомив, що «на замовлення Львівського обласного управління меліорації і водного господарства був розроблений робочий проект щодо будівництва водосховища. Кам`янка-Бузька районна державна адміністрація Львівської області листом № 1294/02-17 від 11.04.2017 надала викопіювання з топографічної зйомки м. Кам"янка-Бузька в районі ставку «Молодіжне». Відповідно до даної топографічної зйомки, вбачається, що вищевказаний проект був реалізований, оскільки водойма вказана як «водосховище Комсомольське», яке було згодом перейменоване у «Молодіжне». Відповідно до вимог Земельного кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води(у межевий період)шириною:..б) для середніх річок, водосховищ до них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари-50 метрів». Крім цього, відповідно до вимог Водного кодексу-прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у межевий період) шириною:для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів-50 метрів. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. Крім цього, відповідно до ст. 61 ЗК України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється в тому числі будівництво будь-яких споруд,у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів. Постійною діючою комісією з питань землеустрою, землекористування та охорони навколишнього середовищаКамянка-Бузької міської ради на своєму виїздному засіданні 27.03.2017 у присутності позивача проведено заміри прибережної смуги та зафіксовано відстань 41 м від існуючих фундаментів мотелю з кафе по вул. І.Сирка,3а до водойми. З вищенаведених доказів вбачається, що водойма по даній адресі є ставком «Молодіжне`орієнтовною площею 9,5 га, ширина прибережної захисної смуги для такої має становити не менше 50 м,а відтак рішення відповідача про надання дозволу на будівництво на земельній ділянці, що розташована в межах прибережної захисної смуги та передача такої земельної ділянки в оренду для будівництваі обслуговування будівель торгівлі є такими, що порушують норми ст.ст.59,61 ЗК України та ст. ст. 85, 89 ВК України, а відповідно-незаконними та підлягають скасуванню. У зв`язку з вищенаведеним звернулись до суду із даним позовом.
Ухвалою суду від 18.08.2017 провадження по справі відкрито та справа призначена до судового розгляду на 14.09.2017.
29.08.2017 відповідачем подано заяву про застосування строків позовної давності.
14.09.2017 третьою особою подано пояснення щодо поданого позову. Зокрема, у яких третя особа ОСОБА_2 вказує про те, що з поданого позивачем позову вбачається, що інвентаризація водних обєктів на території Кам"янка-Бузького району була проведена на виконання доручення голови Львівської державної адміністрації від 08.08.2016 № 70/0/6-16,отже інвентаризація проводилась у 2016 році, натомість оскаржуване рішення прийнято ще у 2013 році, отже з моменту прийняття оскаржуваного рішення та до інвентаризації пройшло 3 роки, а отже за вказаний період часу відбулись значні зміни у водності і розмірах. Вищевказане підтверджується листом Кам`янка-Бузької міської ради за № 999/02-20 від 30.08.2017,згідно якого заповнення та розширення р. Кам`янка до теперішнього рівня в даному місці за допомогою гідротехнічної споруди з метою уникнення підтоплень домогосподарств у паводковий період відбулось у 2016 році. Крім цього, Львівське обласне управління водних ресурсів листами від 13.01.2017 № 09/0057 та від 24.01.2017 № 09/0120 вказало про те, що на момент погодження проекту землеустрою гр. ОСОБА_2 поруч земельної ділянки протікало русло р. Кам`янка та інших документів про статус водойми не було тому у відповідності до ст. 88 Водного кодексу України прибережну захисну смугу було визначено 25 м.,як для малої річки. З урахуванням наведеного відповідачі при затвердженні детального плану території міська рада дотрималась усіх умов та вимог чинного законодавства, в тому числі і в частині встановлення та збереження прибережної смуги. Зазначила про те, що судом не може братись до уваги доказ зафіксований постійною діючою комісією з питань землеустрою, землекористування та охорони навколишнього середовища, проведено заміри прибережної смуги зафіксовано відстань 41 м. від існуючих фундаментів будівлі, оскільки відповідно до вимог Водного кодексу України заміри захисної смуги здійснюються у межевий період, а оскільки комісія здійснювала заміри 27.03.2017 ,що відповідно є неналежним періодом для замірювання захисної прибережної смуги, оскільки характеризується високою водністю. Також вказали про те, що позовна заява подана з порушенням строку позовної давності, оскільки перебіг строку звернення почався з моменту публікації оскаржуваного рішення 01.07.2013 і закінчився 2 липня 2016 зі спливом трьохрічного строку позовної давності з моменту публікації. З урахуванням вищенаведеного просила у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
15.01.2018 позивачем подано позовну заяву про збільшення позовних вимог, мотивуючи таку зокрема тим, що листом за № 1399/02-20 від 04.12.2017 Кам`янка-Бузька міська рада надала відповідь на адвокатський запит у якому повідомили про те що згідно п.8 рішення сесії Кам`янка-Бузької міської ради №17 від 23.05.2017 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок» припинено дію договору оренди земельної ділянки укладеного 13.01.2014 між Кам`янка-Бузькою міською радою та ОСОБА_2 . В подальшому позивач ознайомився із рішенням XXII сесії Кам`янка-Бузької міської ради від 23.05.2017,яке вважає незаконним та таким, що підлягає скасуванню. У зв`язку із тим, що надана в оренду земельна ділянка знаходиться в межах прибережної смуги водосховища «Молодіжне», в силу вимог норм ч.4 ст. 59 ЗК України дана ділянка не могла передавати для цілей будівництва та обслуговування об`єктив торгівлі. Збільшивши позовні вимоги просив суд визнати протиправним та скасувати Рішення двадцять другої сесії Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області сьомого скликання №17 від 23.05.2017 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок та визнання недійсним договору оренди землі від 29.05.2017 укладеного між Кам`янка-Бузькою міською радою та ОСОБА_2
30.01.2018 відповідачами подано відзив на позовну заяву та заяву про збільшення позовних вимог. Зокрема вказали про те, що позивач ОСОБА_3 є неналежним позивачем по даній справі оскільки він жодним чином не обґрунтовує чим порушені його права , крім цього він має безперешкодний доступ до водного об`єкту -річки Кам`янка. Також вказали про те, що при розробці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі в.о. начальника Кам`янка-Бузького районного управління водного господарства погоджено дотримання прибережної захисної смуги р. Кам`янка відстанню 25 метрів, зазначене погодження було підставою встановлення 25 метрової прибережної захисної смуги при розробці проекту землеустрою та його затвердження рішенням Кам`янка-Бузької міської ради. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Вказала про те, що даному водному об`єкту ніколи не присвоювався статус водосховища. Крім цього Камянка-Бузькою міською радою правомірно прийнято рішення про подл уже існуючої земельної ділянки. При прийнятті оскаржуваних рішень Кам`янка-Бузька міська рада діяла на підставі та в межах повноважень у спосіб визначених законом. У звязку з вищенаведеним просили застосувати строк позовної давності та відмовити у задоволенні позову за безпідставністю.
11.10.2019 відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу справ вищевказану справу передано судді Костюк У.І.
16.10.2019 позовна заява прийнята до розгляду та призначено підготовче засідання на 28.11.2019.
16.09.2020 підготовче засідання закрито та справу призначено до судового розгляду на 04.11.2020.
В ході розгляду справи представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в ході розгляду справи заперечив щодо поданого позову, зіславшись на обставини викладені у відзиві, просив відмовити у задоволенні позовних вимог,також підтримав заяву про застосування строку позовної давності.
Третя особа ОСОБА_2 в ході розгляду справи подала письмові пояснення щодо поданого позову, просила відмовити у його задоволенні.
Представник третьої особи ОСОБА_4 подавши письмові пояснення просила відмолвити у задоволенні позовних вимог.
З`ясувавши позиції сторін у справі, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.
Як доводиться з копії рішення Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 28.03.2013 №62 вирішено провести громадське обговорення проекту детального плану території для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкції будівлі-бару по АДРЕСА_1 та оприлюднити в засобах масової інформації повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості (том 1, а.с. 55).
На виконання даного рішення, на офіційному сайті Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області та у місцевому друкованому засобі масової інформації розміщено оголошення про початок процедури розгляду та врахування пропозиції громадськості щодо даного питання (том 1, а.с. 57-63).
Рішенням Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 25.06.2013 №8 затверджено детальний план території для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкцію нежитлової будівлі бару по АДРЕСА_1 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею 4500,00 кв.м. для розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі бару по АДРЕСА_1 а ОСОБА_2 (том 1, а.с. 18-19).
Рішенням Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 20.12.2013 №14 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 4500,00 кв.м. для будівництва та обслуговування будівель торгівлі у АДРЕСА_1 ОСОБА_2 . Також вирішено надати в оренду терміном на 3 роки земельну ділянку площею 4500,00 кв.м. для будівництва та обслуговування будівель торгівлі у АДРЕСА_1 а ОСОБА_2 (том 1, а.с. 20).
13 січня 2014 року між Кам`янка-Бузькою міською радою Львівської області та ОСОБА_2 укладено договір оренди загальною площею 4500,00 кв.м. для будівництва та обслуговування будівель торгівлі у АДРЕСА_1 (том 1, а.с. 21-26).
В подальшому, рішенням Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 23.05.2017 №17 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельних ділянок у АДРЕСА_1 та дозволено утворення двох земельних ділянок площею 0,1743 га. та 0,2757 га. Земельну ділянку площею 0,2757 га. передано в оренду ОСОБА_2 терміном на п`ять років, а земельну ділянку 0,1743 га. зараховано в землі резервного фонду міської ради (том 1, а.с. 195.).
На підставі даного рішення міської ради, 29.05.2017 між Кам`янка-Бузькою міською радою Львівської області від ОСОБА_2 укладено договір оренди землі відповідно до якого ОСОБА_2 надано у строкове платне користування земельну ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі площею 0,2757 га. – землі житлової та громадської забудови (том 1, а.с. 196-198).
Листом Львівського обласного управління водних ресурсів від 05.01.2017 №09/0013, який адресовано ОСОБА_3 повідомлено, що паспорт водного об`єкта – озеро «Молодіжне» у АДРЕСА_1 , яким визначаються параметри водного об`єкта на даний ставок не розроблявся (том 1, а.с. 27).
Листом Державної екологічної інспекції у Львівській області №02-327 від 27.01.2017 ОСОБА_3 повідомлено, що в ході проведення державного контролю встановлено, що на земельній ділянці по АДРЕСА_1 знаходиться одноповерхова нежитлова споруда, що складається з будівлі бару, банкетного залу та піднавісу. На земельній ділянці наявний бетонний фундамент, на момент проведення державного контролю будівельні роботи не проводилися. У зв`язку з наявністю снігового та льодового покриву на поверхні водойми встановити відстань від вищенаведених будівель і споруд до урізу води є неможливим. Прибережна захисна смуга р. Кам`янка зі сторони земельної ділянки по АДРЕСА_1 в натурі не винесено. (том 1, а.с. 15-17).
Листом Кам`янка-Бузької РДА від 20.02.2017 №593/02-17 повідомлено ОСОБА_3 про те, що відповідно до інвентаризаційної відомості водних об`єктів на території району в межах м. Кам`янка-Бузька знаходиться водний об`єкт «озеро Молодіжне» русловий ставок, на якому розміщені гідротехнічні споруди (гребля, водоскидна і аварійний лоток) (том 1, а.с. 28).
У відповіді Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 03.03.2017 №104/02-22, яка надана позивачу ОСОБА_3 , вказано про те, що рішенням від 25.06.2013 №8 затверджено детальний план території для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкцію нежитлової будівлі бару по АДРЕСА_1 та надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею 4500,00 кв.м. для розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі бару по АДРЕСА_1 ОСОБА_2 . Також вказано, що детальний план території враховує прибережну смугу водойми шириною 50 метрів (том 1, а.с. 14).
Як стверджується відповіддю Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Львівдіпроводгосп» від 04.05.2017 №94 на замовлення Львівського обласного управління меліорації і водного господарства був розроблений робочий проект будівництва водосховища на річці Кам`янка Кам`янка-Бузького району Львівської області, який на даний час знаходиться в архіві підприємства (том 1, а.с. 29).
Як видно з Детального плану території для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі бару по АДРЕСА_2 , а саме з плану існуючого використання території, відстань між будівлею АДРЕСА_1 та прибережною захисною смугою складає 50 метрів (том 1, а.с. 109).
Згідно відповіді Державної екологічної інспекції від 23.02.2017 адресованої позивачу ОСОБА_3 вбачається, що держекоінспекцією в ході проведення контролю встановлено, що прибережна захисна смуга р. Кам`янка зі сторони земельної ділянки по АДРЕСА_1 в натуру не винесена. Містобудівна документація щодо встановлення прибережної захисної смуги водного об`єкт не розроблялась. (а.с.17 т.2 ).
Як вбачається із відповіді № 341/02/20 від 14.03.2017 Камянка-Бузької міської ради адресової Департаменту екології природніх ресурсів Львівської ОДА , згідно даних Публічної кадастрової карти України водойма озеро «Молодіжне» є річкою «Камянка». Міська рада не приймала рішення про присвоєння іншого статусу даному водному обєкту,відтак,не виготовляла паспорт водного обєкта та правостановлюючі документи на нього. На період розроблення та затвердження детального плану території (2013 рік) для влаштування зони відпочинку, розміщення обєктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі бару на АДРЕСА_2 ,а також затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 дана водойма мала статус річки «Кам`янка». Заповнення та розширення р.Камянка до теперішнього рівня в даному місці за допомогою гідротехнічної споруди з метою уникнення підтоплень домогосподарст у паводковий період відбулось у 2016 році. (а.с.13 т.2).
У листі Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області від 11.12.2017 №675/02-22 стверджується, що використання терміну «озеро» не відповідає вимогам законодавства та є неофіційним розмовним висловом, оскільки Кам`янка-Бузька міська рада на присвоювала даній водоймі статусу озера та не розробляла містобудівну документацію щодо встановлення прибережної захисної смуги водного об`єкта. Також відсутні відомості про присвоєння статусу «озеро» іншими органами державної влади (том 1, а.с. 156).
Рішенням Апеляційного суду Львівської області від 27.11 2017 відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно по АДРЕСА_1 (том 1, а.с. 160-165).
Вирішуючи даний спір, суд виходив з того, що позивач вважає водний об`єкт озером, а відповідач річкою.
Згідно ст. 1 Водного кодексу України прибереджна захисна смуга - це частина водохоронної зони відповідної ширини вхдовж річки, моря, навколо водойм ,на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони.
Відповідно до діючого законодавства статус водного об`єкту визначається його паспортом.
Статтею 88 Водного кодексу України передбачено, що прибережні захисні смуги для малих річок, струмків і потічків, а також ставків менше 3 гектарів встановлюється шириною 25 метрів.
Згідно ст. 20 Земельного кодексу віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади,Верховної Ради Автономної Республіки Крим,Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
Згідно ст. 38 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів,які використовуються для розміщення житлової забудови,громадськихбудівельтаспоруд,іншихобєктів загального користування.
Згідно ст. 39 Земельного кодексу України використання земель житлової та громадської заборони здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту,іншоїмустобудівноїдокументації,плану земельно-господарського устрою з дотриманням безпечних норм,державних стандартів та норм.
Відповідно до Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів «Про затвердження Кваліфікації видів цільового призначення земель» №548 від 23.07.2010 землі громадської заборони-це землі,які використовуються для розміщення громадських будівель і споруд (готелів,офіснихбудівель,торгівельних будівель ,для публічних виступів,для музеїв та бібліотек, для навчальних та дослідних закладів, для лікарень та оздоровчих закладів), інших обєктів загального користування.
Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України сільські,селищні,міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власностівідповідних територіальних громад для всіх потреб.
Проте, у матеріалах справи відсутній паспорт водного об`єкта, що знаходиться по АДРЕСА_1 . Поряд з цим, у матеріалах справи наявні документи, у яких статус цього водного об`єкту значиться як «річка», «озеро», «водосховище» тощо.
Вказане свідчить, що позивачем суду не доведено статус водного об`єкту на підставі належних і допустимих доказів, що позбавляє суд можливості оцінки дотримання вимог щодо ширини захисної смуги при прийнятті оскаржуваних рішень органом місцевого самоврядування.
Більше того, навіть якщо погодитися з твердженням позивача про те, що водний об`єкт у м. Кам`янка-Бузька за своїми фактичними характеристиками підпадає під визначення поняття «озеро», то його позовні вимоги все одно не можуть бути задоволені судом, оскільки детальний план території, який затверджений рішенням міської ради від 25.06.2013 №8 враховує прибережну смугу водойми шириною 50 метрів (том 1, а.с. 14).
В ході розгляду справи встановлено, що даний водний об`єкт (р. Кам`янка) відповідає терміну «русловий ставок» із площею 1,5 га, а тому згідно Водного Кодексу України прибережна зазисна смуга встановлюється на рівні 25 метрів. Як вбачається із поданої технічної документації земельна ділянка кадастровий номер 4622110100:01:014:0218 знаходиться за межами 25 метрової прибережної захисної смуги і не відноситься до земель водного фонду. Судом зокрема при винесенні рішення враховується, що позивачем не надано доказів які б свідчили про вказаний ним статус водного об`єкт, площу дзеркала водного об`єкта,не наведено доказів щодо наявної 50 метрової ширини прибережної смуги чи інших фактів, які б підтверджували можливість віднесення земельної ділянки до земель водного фонду чи порушення органом місцевого самоврядування діючих норм при прийнятті оскаржуваних рішень.
Відповідно до діючого законодавства у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг розробляються в порядку, передбаченому законом.
Відтак, при прийнятті рішення Кам`янка-Бузької міської ради №8 від 25 червня 2013 року «Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі-бару по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_2 » та рішення Кам`янка-Бузької міської ради №14 від 20 грудня 2013 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування будівель торгівлі по АДРЕСА_2 діяла на підставі, в межах свої повноважень та у спосіб визначений Законом.
Згідно генерального плану та на підставі рішення кам`янка-Бузької міської ради «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок» №17 від 23.05.2017 вирішено надати в оренду терміном на п`ять років земельну ділянку площею 0,2757 га в АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Даній земельній ділянці (кадастровий номер 46221101006:01:014:0218) присвоєно код цільового призначення 03.07. -для будівництва та обслуговування будівель торгівлі) та згідно із класифікацією видів цільового призначення земель відноситься до земель громадської забудови. В подальшому рішенням Кам`янка-Бузької міської ради Львівської області «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок» №17 від 23.05.2017 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки в АДРЕСА_2 ,загальною площею 0,4500 га та дозволено утворення двох земельних ділянок,одну з яких площею 0,2757 га (кадастровий номер 4622110100:01:014:0218) передано ОСОБА_2 в оренду.
Отже, Кам"янка-Бузька міська рада Камянка-Бузького району Львівської області, діючи в межах своїх повноважень , у відповідносі до вимог чинного законодавства, на підставі генерального плану,згідно встановлених меж земель житлової та громадської забудови правомірно прийняла рішення «Про затвердження технічної документації із емлеустрою щодо поділу та обєднання земельних ділянок» №17 від 23.05.2017 на підставі якого і було укладено договір оренди земельної ділянки із ОСОБА_2 .
Крім цього, судом не приймається як доказ твердження позивача про те, що « постійною діючою депутатською комісією з питань землеустрою, землекористування та охорони навколишнього середовища Камянка-Бузької міської ради на виїзному засіданні 27.03.2017 у присутності позивача проведено заміри прибережної смуги та зафіксовано відстань 41 м. від існуючих фундаментів будівлі мотелю з кафе по АДРЕСА_1 до водойми, оскільки такі заміри були проведенні не у меженний період, а саме 27.03.2017, в період весняного сніготанення, а тому не можуть братись до уваги.
Таким чином, позивач не довів суду підстави свого позову, що як наслідок свідчить про необхідність відмови у задоволенні його позовних вимог.
Оскільки суд відмовляє у задоволенні позовних вимог з підстав відсутності порушеного права позивача, то доводи відповідача про пропуск строку позовної давності оцінці не підлягають, так як строк позовної давності може бути застосовано лише щодо захисту права, яке порушено.
Керуючись ст.ст. 2, 81, 89, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
ухвалив :
у задоволенні позовної заяви ОСОБА_3 до Кам`янка -Бузької міської ради Львівської області, третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішення тридцять шостої сесії Кам`янка -Бузької міської ради Львівської області шостого скликання № 8 від 25 червня 2013 «Про затвердження детального плану території та надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для влаштування зони відпочинку, розміщення об`єктів будівництва та реконструкції нежитлової будівлі-бару по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_2 ; визнання протиправним та скасування Рішення сорок третьої сесії Камянка-Бузької міської ради Львівської області шостого скликання № 14 від 20 грудня 2013 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування будівель торгівлі по АДРЕСА_1 »; визнання недійсним договору оренди землі від 13 січня 2014 року, укладеного між Кам`янка -Бузькою міською радою Львівської області та ОСОБА_2 ; визнання протиправним та скасування рішення двадцять другої сесії Кам`янка -Бузької міської ради Львівської області сьомого скликання № 17 від 23 травня 2017 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок»; визнання недійсним договору оренди землі від 29 травня 2017 укладеного між Кам`янка -Бузькою міською радою та ОСОБА_2 – відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Позивач: ОСОБА_3 , АДРЕСА_3 .
Відповідач: Камянка-Бузька міська рада Львівської області, 80400, вул. Шевченка,2 м. Кам`янка-Бузька, Львівської області.
Третя особа: ОСОБА_2 , АДРЕСА_4 .
Повний текст ріщення виготовлено 22.03.2021.
Суддя Костюк У.І.