
Справа № 491/251/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2021 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 25 травня 2017 року органом №7411, відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків не надані, не працюючу, не є вагітною жінкою, на утриманні неповнолітніх дітей не має, особою з інвалідністю І або ІІ групи не є, протягом року неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності за 187 ч.2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
24 березня 2021 року на адресу Ананьївського районного суду Одеської області від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зазначені матеріли були зареєстровані в Автоматизованій системі документообігу суду та їм було присвоєно, відповідно, єдині унікальні номери судових справ №№491/251/21, 491/252/21, 491/253/21, 491/254/21, 491/257/21, 491/260/21, 491/262/21.
За результатами автоматизованого розподілу судових справ всі вище вказані справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП було передано для розгляду судді Ананьївського районного суду Одеської області Желяскову О.О.
З наведеного вбачається, що особою, щодо якої складені вище вказані протоколи, відповідно, зареєстровано вище вказані судові справи є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому всі зазначені вище справи перебувають на розгляді в судді Ананьївського районного суду Одеської області Желяскова О.О..
Частиною 2 статті 36 КУпАП визначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до розділу ІІІ п.6 «Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України», затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 № 814, в редакції від 05 серпня 2020 року, у разі об`єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об`єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація в АСДС під номером об`єднаної справи (матеріалів кримінального провадження) та відмітки про об`єднання справ (матеріалів кримінального провадження) із зазначенням номера нової судової справи (матеріалів кримінального провадження).
Враховуючи викладене, з метою дотримання вимог ч.2 ст.36 КУпАП суд на місці постановляє об`єднати зазначені справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний унікальний номер 491/251/21.
З матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 , відносно якої постановою Ананьївського районного суду Одеської області від 04 січня 2021 року встановлено адміністративний нагляд на строк 12 (дванадцять) місяців, з застосуванням обмежень, визначених ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме: заборонити вихід з будинку, в якому вона мешкає, з 21.00 години до 05.00 години ранку наступного дня; заборонити перебування у кафе, барах, ресторанах та інших питних закладах, де спиртні напої продаються на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу органу Національної поліції, який здійснює адміністративний нагляд; з`являтись на реєстрацію до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної п`ятниці місяця, 04 березня 2021 року о 23 годині 45 хвилин була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом дільничним офіцером поліції Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 16 березня 2021 року серії ВАБ №085197 за ч.2 ст.187 КУпАП.
07 березня 2021 року о 22 годині 30 хвилин громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом інспектором з РПП Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 20 березня 2021 року серії АПР18 №755602 за ч.2 ст.187 КУпАП.
08 березня 2021 року о 22 годині 20 хвилин громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом інспектором з РПП Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 22 березня 2021 року серії ВАБ №149881 за ч.2 ст.187 КУпАП.
10 березня 2021 року о 03 годині 40 хвилин громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом дільничним офіцером поліції Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 16 березня 2021 року серії ВАБ №085195 за ч.2 ст.187 КУпАП.
11 березня 2021 року о 23 годині 00 хвилин громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом дільничним офіцером поліції Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 16 березня 2021 року серії ВАБ №085196 за ч.2 ст.187 КУпАП.
12 березня 2021 року о 23 годині 25 хвилин громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, була відсутня за місцем мешкання в АДРЕСА_1 , чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом поліцейським з РПП Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 20 березня 2021 року серії АПР18 №755603 за ч.2 ст.187 КУпАП.
12 березня 2021 року громадянка ОСОБА_1 , відносно якої встановлено адміністративний нагляд, не з`явилась на реєстрацію до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області, чим порушила встановленні відносно неї правила адміністративного нагляду, за що передбачена відповідальність за ст.187 КУпАП.
За вказаним фактом дільничним офіцером поліції Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 16 березня 2021 року серії ВАБ №085198 за ч.2 ст.187 КУпАП.
Громадянка ОСОБА_1 з`явилася до суду та у судовому засіданні свою вину у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень визнала в повному обсязі, пояснивши, що їй відомо про те, що відносно неї встановлено адміністративний нагляд з відповідними обов`язками.
Вивченням матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, підтверджується зібраними у справі доказами, а саме: вище вказаними протоколами про адміністративне правопорушення, наявними в протоколах про адміністративне правопорушення письмовими поясненнями ОСОБА_1 та доданими до протоколів її письмовими поясненнями, а також її поясненнями, наданими в судовому засіданні.
Суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки з доданих до протоколів про адміністративне правопорушення витягів з ІІПС МВС України «Армор» вбачається, що протягом року на ОСОБА_1 неодноразово накладалися адміністративні стягнення, передбачені ч.1, 2 ст.187 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст.401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 гривень.
З наведеного вбачається, що у 2021 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 454 гривень (2270 гривень * 0,2 = 454 гривні).
Встановлено, що відповідно до ст.35 КУпАП обставиною, яка обтяжує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені нею адміністративні правопорушення, є повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 згідно зі ст.34 КУпАП, є визнання вини.
Суд бере до уваги той факт, що ОСОБА_1 не є вагітною жінкою, на утриманні неповнолітніх дітей не має, особою з інвалідністю І або ІІ групи не є, а тому відповідно до ч.2 ст.32 КУпАП не підпадає під категорію осіб, щодо яких адміністративний арешт не може застосовуватись.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що громадянку ОСОБА_1 має бути визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.187 ч.2 КУпАП, та з урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи порушника, ступеню її вини, майнового стану, а також, беручи до уваги той факт, що ОСОБА_1 неодноразово притягувалась до відповідальності за ч.1, 2 ст.187 КУпАП, та на неї накладались стягнення у вигляді штрафу та адміністративного арешту, однак зазначені заходи виявились недостатніми для виправлення ОСОБА_1 , на неї має бути накладено стягнення в межах санкції статті 187 ч.2 КУпАП у виді адміністративного арешту.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 401, 187 ч.2, 221, 283, 284, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , виданий 25 травня 2017 року органом №7411, відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків не надані, винною у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративні стягнення у виді адміністративного арешту строком на 15 (п`ятнадцять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривень.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: Желясков О.О.
Постанова вступила в законну силу „___” __ 20___ року та може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців "__"____20___ року.