Постанова № 95740438, 24.03.2021, Станично-Луганський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
24.03.2021
Номер справи
430/231/21
Номер документу
95740438
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №430/231/21

Провадження №3/430/154/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2021 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., розглянувши матеріал, який надійшов з ВП №1 Щастинського районного ВП ГУНП в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Чугинка Станично-Луганського району Луганської області, громадянина України, працюючого виконавцем робіт в ТОВ «ПП Інтерстройсервіс», зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , згідно з яким він 11.02.2021 року о 16:40 год. за напрямком: а/д Р-22 поворот на с. Гарасимівка, керував транспортним засобом OPEL-VIVARO, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці), від всіх видів, форм та методів огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі та за допомогою газоаналізатору «Драгер» на місті зупинки відмовився у присутності двох свідків, про наслідки відмови попереджений.

Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 просив суд передати його на поруки трудового колективу.

Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП, передбачена відповідальність за керування річковими, морськими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими або маломірними суднами від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року №1452/735, ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я.

Відповідно до вимог п.2.5. ПДР України - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП - доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема і протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами та інше.

Протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №013561 від 11.02.2021 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, встановлено, що ОСОБА_1 11.02.2021 року о 16:40 год. за напрямком: а/д Р-22 поворот на с. Гарасимівка, керував транспортним засобом OPEL-VIVARO, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці), від всіх видів, форм та методів огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі та за допомогою газоаналізатору «Драгер» на місті зупинки відмовився у присутності двох свідків, про наслідки відмови попереджений.

Зазначений факт підтверджується також і відеозаписом до вказаного вище протоколу.

З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 11.02.2021 року вбачається, що вони 11.02.2021 року о 16 год. 00 хв. заступили на добове чергування до КНП «Станично-Луганське РТМО». Приблизно о 17 год. 55 хв. співробітники поліції привезли до прийомного відділення медичного закладу ОСОБА_1 для проходження медичного освідчення з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. ОСОБА_1 було запропоновано пройти освідчення на приладі Alkont 01-СУ, на що останній у встановленому законом порядку не продував прилад (не робив видох у прилад), таким чином, своїми діями ОСОБА_1 відмовився від освідчення на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі. Крім того, ОСОБА_1 були роз`яснені його права та обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, запропоновано поставити свій підпис у медичному висновку, протоколі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП та постанові про адміністративне правопорушення за ст. 126 КУпАП відносно нього, але останній відмовився від підпису зазначених документів в їх присутності. При цьому у ОСОБА_1 спостерігались явні ознаки алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці).

За таких обставин, на підставі вищевикладених норм закону, суд вважає докази, що містяться в матеріалах справи, належними, допустимим та такими, що доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Частина 1 ст. 6 КУпАП вказує на те, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, громадські організації, трудові колективи розробляють і здійснюють заходи, спрямовані на запобігання адміністративним правопорушенням, виявлення й усунення причин та умов, які сприяють їх вчиненню, на виховання громадян у дусі високої свідомості і дисципліни, суворого додержання законів України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює на посаді виконавця робіт в ТОВ «ПП Інтерстройсервіс», що підтверджується копіями Наказу за №33/К від 04.03.2021 року «Про прийняття ОСОБА_1 на роботу» та трудової книжки, виданої на ім`я ОСОБА_1 01.07.2003 року.

До суду подано клопотання в порядку ст. 21 КУпАП, відповідного до якого трудовий колектив ТОВ «ПП Інтерстройсервіс» клопоче перед судом про передачу матеріалів щодо водія ОСОБА_1 для розгляду трудовому колективу, в клопотанні зазначено, що ОСОБА_1 працює на посаді виконроба та його робота пов`язана з керуванням транспортними засобами, крім того ОСОБА_1 щиро покаявся у вчиненому, виключно позитивно характеризується в трудовому колективі. Колектив зобов`язується здійснити заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень, його перевиховання та виправлення. До відповідного клопотання додано протокол зборів трудового колективу ТОВ «ПП Інтерстройсервіс» від 09.03.2021 року, позитивна характеристика ОСОБА_1 .

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «ПП Інтерстройсервіс» є діючою юридичною особою, код ЕДРПОУ 34918787.

Відповідно до вимог ст. 21 КУпАП - особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.

Враховуючи дані про особу правопорушника, його ставлення до вчиненого, місце роботи, клопотання трудового колективу, дані про особу правопорушника, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу ТОВ «ПП Інтерстройсервіс».

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 6, 7, 9, 21, 130 КУпАП, ПДР України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП та передати матеріали на розгляд трудового колективу ТОВ «ПП Інтерстройсервіс», що розташоване за адресою: 49023, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Радистів, будинок №5-А, офіс №215.

Зобов`язати керівника ТОВ «ПП Інтерстройсервіс» про прийняте рішення повідомити суд у десятиденний строк з дня отримання матеріалів.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Суддя О.П. Дьоміна