
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" березня 2021 р. Справа № 300/1043/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап`юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Заступника керівника Івано-Франківської обласної прокуратури до Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
18.03.2021 Заступник керівника Івано-Франківської обласної прокуратури звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність щодо незабезпечення захисту об`єкта культурної спадщини та зобов`язання вжити заходи, визначені статтями 6, 26, 27 Закону України «Про охорону культурної спадщини» для забезпечення захисту об`єкта культурної спадщини – пам`ятки національного значення «Садиба та парк» (охоронний № 1193), що в селі Приозерне, Івано-Франківського району, Івано-Франківської області, від загрози знищення, руйнування.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 4 частини 5 статті 160 даного Кодексу встановлено, що позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Предмет позову – це матеріально-правова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен постановити рішення. Ця вимога повинна носити правовий характер і бути підвідомчою суду.
Способом судового захисту, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України, порушених права, свободи або законних інтересів, є: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Матеріально-правова вимога опосередковуються способом захисту прав та інтересів. Обов`язок виконання норм закону опосередковується засобами правового порядку в Україні та закріплений статтею 19 Конституції України.
Суд зазначає, що на виконання вимог пункту 4 частини 1 статті 5, пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу необхідно зазначити зміст позовної вимоги зобов`язального характеру, вказавши, які саме дії позивач просить судовим рішенням зобов`язати вчинити відповідача.
За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам статтей 5, 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, на виконання вимог статтей 5, 160 Кодекс адміністративного судочинства України та для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно зазначити зміст позовної вимоги зобов`язального характеру, вказавши, які саме дії позивач просить судовим рішенням зобов`язати вчинити відповідача.
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Заступника керівника Івано-Франківської обласної прокуратури до Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії – залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом зазначення змісту позовної вимоги зобов`язального характеру, вказавши, які саме дії позивач просить судовим рішенням зобов`язати вчинити відповідача.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Остап`юк С.В.